Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 9,5 hónapos, és a...

A kislányom 9,5 hónapos, és a kúszást most kezdte el. Mivel kicsit lemaradt a korabeli társaihoz képest később gond lehet -e ebből?

Figyelt kérdés

6 hós korára nem fordult meg, így neurológiai vizsgálatra küldtek, de Hála Istennek semmi agyi eltérés nincs. Gyógytornára járunk heti2-3 alkalommal

Őszinte válaszokat várok.Okos, értelmes lány,figyelmes is nagyon.


2015. jan. 2. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem gond miatt késik a mozgása akkor semmi. majd ha túl lesztek ezen a korszak, legközelebb akkor kerül elő mit mikor csinált mikor az unokád lesz pici és a lányod össze akarja magával hasonlítani :D

egyébként a gyógytorna az agyat is stimulálja, szóval nem csak ügyesedik, hanem okosodik is minden alkalommal... :)

2015. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónaposan kezdett forogni, 10 hónaposan mászni, 14 hósan járni. Most 10 éves, Kelet-magyarországi versenytánc bajnok.
2015. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a mi kis dundi fiacskánk 7 hósan kezdett forogni. addig, mint később kiderült, én gondoskodtam a mozgásfejlődés "hátráltatásáról" :)

sokat tartottam a hátán, sokat volt kézben, jó kövérre szoptattam, és nem tornáztattam :)

aztán mi is el kezdtük megtornáztatni, szerintem ez segített... mondjuk én nem izgultam, a gyerekorvosunk és a védőnőnk se...

nálunk is 9-10 hósan jött aztán a kúszás, sokáig inkább kúszott, és aztán csak-csak mászni is kezdett, de sokáig nem váltogatta a kezét. aztán belejött, és végül sokat sétált velem úgy, hogy fognom kellett a kezét, míg végül 13 hósan önállóan lépegetni nem kezdett...


SEMMI jelentősége nincs ezeknek. az orvosnak, szakembernek a dolga, hogy kimondja, mozgásprobléma van, az, hogy a másik gyerek tudását vesszük alapul nem a legjobb...

teljesen jó ahogy csinálja a kislányod, ne aggódj :)

bízd rá csak :)


én semmit nem sürgettem a gyereknél. a hozzátáplálást se, a rágást se, a szoptatások étellel való kiváltását se, és mégis bekövetkezett minden. nem voltam stresszes, a gyerek döntött. a kisfiam meg én vagyunk a világ egyik legkiegyensúlyozottabb párosa szerintem :) nem stresszelünk. te se tedd.

csak örvendjetek mindig az éppen elért eredményeknek, ennyi :) figyeld a fejlődését, és élvezz ki minden pillanatot! más dolgod nincs. ő majd ügyesen csinál mindent :)

2015. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kb 6 hónapos korától 9 hónapos koráig csak forgott. Nem voltam vele orvosnál. Interneten olvasgattam utána, hogy miért nem kezd kúszni. Aztán megelégeltem, és én tanítottam otthon egy héten keresztül neki a kúszást. 10 hónaposan mászott először, 1 évesen állt fel 14 hónaposan már magától ment.
2015. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!