Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megrántottam a babát, okozhatt...

Megrántottam a babát, okozhattam-e sérülés?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, és mostanában az a szokása, hogy fejjel nekiemegy (valójában "nekimászik") a falnak. Erre mindig figyelek, előtte megállitom. Most sajnos túl későn vettem észre, és az utolsó pillantban értem csak el, viszont a nagy sietségben nagy sebességgel visszarántottam a csipőjénél fogva.

Tudom, ezt nem kellett volna. Az a kérdésem, hogy okozhatott-e ez a hirtelen nagy rántás "megrázott gyerek szindrómát".

A rántás után a kisfiam elkezdett sirni, de babusgatásra abbahagyta.

Elvigyem MR és szemvizsgálatra vajon, hogy kiderüljön, hogy minden rendben van-e, vagy 1 nagy rántás még nem okoz bajt?

Azóta figyelem a kutacsát, meg a mozgását, eddig minden rendben. De úgy olvastam, hogy ha már külső jelek vannak, akkor nagy a baj.

Most nem tudom, mit csinájak.


2015. jan. 3. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Mindenféleképp!


Minek így túlreagálni?!

2015. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne aggodd tul. A babak sokkal strapabirobbak, mint a felnottek. Ennyitol nem lett baja. Ha meg igen, azt ugyis jelezne, mert fajna neki. Ha nem eszlelsz semmi kulonoset rajta, akkor szerintem nem szukseges dokihoz vinned.
2015. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért ő már nem csecsemő, a "megrázott gyermek szindróma" náluk fordul nagyon könnyen elő, ne aggódj, nem lett baja!
2015. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy okoztál bajt. Sokkal nagyobb dolgokat élnek át mindenféle baj nélkül. Ha feláll, akkor például fog akkorákat esni mint a nagyágyú, és az sem okoz bajt.

De ha soha nem engeded, hogy neki menjen fejjel a falnak, nem fogja megtanulni, hogy az fáj és nem kéne csinálni. Ha hagytad volna neki, hogy beverje a fejét, már rég nem kellene ugrásra készen állnod.

2015. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azért sírhatott mert megijedt a hirtelen heves reakciódtól. Megrázott gyerek szindrómát a csípőnél fogva rántás nem hiszem, hogy okozhatott (legalábbis ahogy én el tudom képzelni a helyzetet), és amúgy is egy 11 hónapos gyerek már elég jól tudja tartani a fejét, nem hiszem, hogy ettől akkorát csuklott a nyaka/feje. Esetleg a csípőjét ránthattad meg, de akkor fájna neki a mozgás, sírna, észrevennéd.
2015. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem h baja lett. De amúgy miért nem hagyod h tanuljon a hibájából?? 3x neki mászik a falnak és utána megtanulja h nem kéne mert fáj. Ha feláll is ott fog mögötte lenni? Mikor tanulja meg a dolgokat? Hogy fogja megtanulni ha felállok kapaszkodnom kell mert hátraesek mikor te mindig elkapod? Semmi baja nem lesz mert beüti magát.
2015. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Mondjuk én úgy képzeltem el, hogy a baba agya nem előre-hátra mozgott, mert a feje stabilan állt, hanem a teste visszafelé rándulásakor (négykézláb volt), a pici agya a koponya felsőrészébe nyomódott.

Szóval nem előre-hátra, hanem fel-le rándulhatott, de úgy képzelem, hogy a szitu ugyanaz. Azaz a koponya és a pici agya "különmozgott", ami sérülést okozhat.

2015. jan. 3. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Ennyitől semmi baja nem lesz a gyereknek. Ha legurul a lépcsőn, vagy fejjel előre lebukik az ágyról , székről, akkor izgulhatsz, de emiatt már Mr-re rohangálni. Ne nevettesd már ki magad!
2015. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A rántás miatt a kutacsnál lehet, hogy picit ki is türemkedett az agya, de már biztos visszaállt, ne aggódj!
2015. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Örülök, hogy mind egybehangzó.
2015. jan. 3. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!