Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma reggel leesett a babám az...

Ma reggel leesett a babám az ágyról parkettára, lehet baja, ha nincs tünet?

Figyelt kérdés
Nagyon korán kelt fel, megetettem és befektettem magam mellé az ágyba. Elaludtunk, ahogy már sokszor volt ilyen, de úgy néz ki, kicsit ki vagyok merülve (3 hete minden éjjel 5-6x kel), és nem keltem fel arra, hogy elforgolódott, csak a huppanást hallottuk, és a babám nem volt sehol. Rettenetesen megijedtem, lenéztem és hason feküdt, könyökölt és nagy szemekkel nézelődött. Nem is sírt, csak nézett rám nagy szemekkel. Azonnal átnéztem, átmozgattam mindenét, külsérelmi nyom nincs, semmilyen morgásra nem reagált rosszul, sőt, már azonnal aktívan kezdte a napot. Egész nap akítv, kúszik mászik, izgága, nevetős, eszik-iszik, úgyhogy nem látom, hogy gond lenne, mégis aggódom. Utána olvastam, és láttam, hogy akár 48 óra múlva is előjöhetnek az agyrázkódás tünetei. Kell addig valamilyen elővigyázatosság azon kívül, hogy figyelem? 7,5 hónapos. köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 1. 18:40
 1/7 A kérdező kommentje:
* mozgásra, nem pedig morgásra :)
2013. aug. 1. 18:41
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Én elvittem volna a gyerekorvoshoz, biztos ami biztos. Mivel nem láttad így ki tudja hogyan esett. Ha nem volt egész nap baj akkor nem hiszem, hogy nagyobb baja lenne, de figyelni minden képen kell, mert vannak azért olyan alattomos agyi sérülések amik később jelentkeznek. Ne okold magad, mert ez bárkivel előfordulhat, máskor majd egy vastagabb takarót feltekerve tegyél az ágyra, vagy toljátok a falhoz az ágyat, ha sokszor viszed oda magadhoz. Köztudottan koppannak a gyermekek elég sokat, ennél nagyobbat is és nem lesz bajuk.
2013. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt baja, akkor valószínűleg nem is lesz. A fiam hétfőn a kanapéról ugrott fejest a padlóra, szép kis púpja nőtt, de ő is rohant tovább utána és semmi baja nincs. 14 hónapos, már szalad, esik-kel, úgyhogy én már kicsit lazábban veszem az ilyen baleseteket. Mindenesetre vigyázz az együtt alvással a jövőben.
2013. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem is lesz ilyen együtt alvás a közel jövőben :(
2013. aug. 1. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Mintha én kérdeztem volna:)tegnap este jártunk így.szegény jó pofára esett,sírt kicsit ,megnyugodott,de semmi baja nem történt.Ma sem vettem észre rajra semmit.Nem szaladgálunk kis gondokkal orvoshoz,mert ha egy ilyennel mennénk akkor mindig ott ülnénk.Amióta felállt azóta mindig elesik,de feláll és megy tovább.10 hónapos lány
2013. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Pár hónapja én is így jártam csak az enyém 7 hónapos volt.Nem láttam rajta semmi jelét annak,hogy bár mi baja lenne.De azért felhívtam a védőnőt ő azt mondta figyeljem,nem-e lázas vagy aluszékony.
2013. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ezekre a pici babákra valamiylen ágyról leesésekkel foglalkozó őrangyal vigyáz biztos vagyok benne :D

Nem is tudom van-e egyáltalán olyan baba aki nem esik le legalább egyszer. Bár mi még idáig megúsztuk egy majdnem leséssel.

Szerintem nincs baja a picurnak ha nem látsz rajta semmit. Nemhiszem, hogy kellene valamilyen plusz elővigyázatosság azon kivül, hogy figyeled őt. Ha nagyon aggódsz, max.felhivhatod a gyerekorvosodat, hogy mit kellene figyelned.

2013. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!