Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a nők egy részével...

Mi történik a nők egy részével szülés után?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy 5 ismerősömmel is szinte egyszerre szültünk (néhány hét a szórás).

Terhesség előtt mindegyiket amolyan "tökös" csajnak ismertem meg, jó értelemben véve férfias mentalitással. Amikor gyerek még szóba se került, szinte mindegyikük mondta, hogy jájj, de rossz, amikor infantilizálódnak a nők és tejcsi-babci-kaksi, "3 fogunk van", "bekakiltunk" típussá válnak.


Majd sorban megszült mindenki. És az ötből négyen teljesen belecsúsztak a fent leírt típusba. Eleinte tartottuk a kapcsolatot, de engem már feszélyez a sok -csi (fürcsi, kajcsi, stb), a baba székletének túl részletes ismertetése, az anyaság nehézségein fohászkodás és a babafotók mértéktelen öntése. Érdekelnek a fotók, de nem napi 25.


Az ötödik maradt, amilyen volt, ő is gügyög, de ő csak a gyerekével, velem (és más felnőttekkel) nem.


Azért is döbbentett meg ennyire, mert ötből négy soknak tűnik (tudom, nem egy reprezentációs minta), ráadásul mind jó karriert befutott, okos nők (voltak?). Egyszerűen nem értem. Ráadásul úgy, hogy egy évvel szülés előtt még kifejezetten negatívan nyilatkoztak erről a viselkedésről.


2015. jan. 7. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
nem értem a problémád. alkalmazkodnak a gyerekükhöz. ha felnőtt stílusban, felnőtt arckifejezésekkel és szóhasználattal beszélnék vele, megijedne tőlem. a csi vegzodesu szavaktol en is falra maszok de azert nem akadok fent rajta majd elhagyjak ha nagyobb lesz a gyerek.
2015. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy nem a gyerekkel kommunikálnak így, hanem felnőttekkel. Az a része rendben van, hogy a gyerekhez így beszélnek.
2015. jan. 7. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hm...és vajon ők mit gondolnak rólad? :)

Lehet számukra te sem lettél százas, ki tudja.

2015. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Julie S ***** válasza:
47%
Neha nehez a valtas a gyerek es a felnottek kozott. Meg amikor benne vannak ebben, akkor egesz maskepp fest nekik a dolog, mintha kulso szemlelokent neznek. Es siman lehet, hogy elvezik is, hiszen kedves, vicces dolog infantilizalodni... persze, itt is van egy hatar, de ez valtozo, hogy kinel hol van.
2015. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
amikor jönnek hozzám látogatóba, ott a babám is. ha nem beszélek bizonyos időközönként csilingelő hangon vagy nem vágok grimaszokat miközben az illetővel dumalok, egy idő után úgy erzi ra senki nem figyel es nyugos lesz es oda a ket oras kikapcsolodasi lehetosegem. ez jobban zavarna mint h mas hulyenek/infantilisnek nez.
2015. jan. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sosem beszéltem senkinek többesszámban. Sosem mondtam hogy ennyi fogunk van,sem hogy bekakiltunk.Én inkább úgy beszéltem neki,hogy anya ezt csinálja,a kicsi(nevét mondtam neki,nem azt hogy kicsi) meg ezt csinálja.

Pl anya kimegy a konyhába,mindjárt jön. Most már hogy teljesen értelmes 2 éves,azt mondom kicsim kimegyek a konyhába,mindjárt jövök.

A csizét meg,hát a pancsi az nekünk is megvan,de én inkább az alapján mondom neki a szavakat,mondatokat,hogy melyiket tudja könnyebben kimondani.Pl hami és nem kajcsi,fürcsi sincs hanem pancsi,meg lecsücsül nem leül,de mindkettőt megérti.Én nem gondolom,hogy legyerekesedtem volna mellé,pedig most leszek majd 24 éves az évben,a kicsi meg majd 3 már,tehát fiatalon szültem.Én sose gügyögtem,nekem azt tanították kisemberrel beszélek,nem valaki kis mütyürkével.

2015. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gyerek előtt is mondtam olyanokat, hogy iszi, eszi, fürcsi, aji, Kari és társai. De olyat soha sem, hogy bekakiltunk, meg hogy 3 fogunk van.
2015. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!