Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az oxitocin terhelés?...

Milyen az oxitocin terhelés? Mi történik közben, vannak-e fájások, mit vizsgálnak közben? A szülés megindul tőle?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 36+5hkm vagyok, meg kaptam a papírt, hogy orvosommal bele egyezünk-e e terhelésbe és ha igen aláírását kérnem kell hát meg is történt. Hétfőn voltam NST-n majd jövő Hétfőn ismét megyek NST-re akkor ott mondják majd az idő pontot stb de nagyon izgatott vagyok mikor lesz ez a vizsgálat? Meg várják a 40.-hetet? Vagy akkor 37 hetesen is lehet rá alkalom lehetőség? Babámat 3400 grammra mérték szabad kézzel is 3-3,5 kilóra és a tüneteim miatt az orvosom azt mondta vagy hamarosan szülés indul vagy akár 5kilós babát is hozhatok a világra. :)Az érdekelne még, ki hogy élte meg hány hetes terhesen? Köszönöm

2014. márc. 11. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nalam a betoltott 40 heten kellett menni ekkor mar be is fektettek. Egy orara kaptam oxit infuzioba, lettek tole fajasaim, de mikor lekotottek rola el is multak. Kozben ctg nezik a fajasokat meg a baba szivhangjat.
2014. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, én csak azt szeretném megkérdezni, hogy hogy mérték szabad kézzel?
2014. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Megkérdezhetem hogy mik a tünetek hogy 5 kg-os baba lenne?

Nekem semmi tünetem nem volt és mégis több mint 4,5 kilós babám lett.

Nekem 41. hét betöltésekor adtak oxit. Lettek fájások de mikor lekötöttek róla el is mult. majd másnap elkezdtem jóslózni és egyszercsak este már hirtelen 5-6 perces fájásokkal mentem a szülőszobára. Nem tudom, hogy az oxinak köszönhető-e.

2014. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Na hát ez a szabad kézzel való mérés, úgy történt, hogy dokibácsim le fektetett az ágyra és két kezével ki tapintotta a babát és így mondta, hogy itt már legalább 3-3,5 kilós baba van már bent a pocakban. Az, hogy 5 kilós babám is lehet azt azért mondták mert még akár 2-3 hétig is húzhatjuk és ez idő alatt meg nőhet ekkora súlyra :) Boldog kismamaságot anyaságot mindenkinek. Mi ma lettünk 37hkm. Azt hiszem jósló fájásaim vannak de egyenlőre semmi több :) :)
2014. márc. 13. 09:52
 5/5 Babi Mami ***** válasza:

Nalam utolso het utan protokoll miatt korhazban kellett fekudnom, minden reggel magzatviz tisztasagot neztek, teljesen tiszta volt. Majd 41+3 napon oxi terheles, ami szerint a baba elfaradt odabent, nem indult volna be a szules magatol, igy inditani kell. Kozben voltak fajasaim, de miutan lekotottek, elmult. Elokeszitettek szulesre es azonnal visszanyomtal az oxit. A baba szivhangja jobb lett, ezert megengedtek hogy allva vajudjak. Ot ora mulva tettek a mellkasomra a picikemet :-) Nagyon intenziv volt oxival fajasokat generalni, en vegig kaptam szules kozben.

Konnyu szulest!

2014. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!