Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha adtam neki...

Nagy gond, ha adtam neki nurophent?

Figyelt kérdés
1 éves fiam beteg. Két napig lázas volt. Most az éjszakát végig aludta, nem is lázasodott be, most is csak hőemelkedése van, viszont egy órája sír, nyűgös, valószínűleg fáj a torka nagyon, nem tud aludni. Tudom, hogy a nurophen-nek nyugtató hatása is van. Beadtam neki 2.5 ml. 10 percen belül elaludt tőle. Szerintetek nem baj? Másik is szokta ezt csinálni? Nyilván nem egész nap nyomatom bele a gyógyszert, de most nem tudtam mit csinálni.
2015. jan. 11. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja. Sőt! Nálunk, ha valamilyen gyulladásos betegsége van a fiamnak, akkor láztól függetlenül 3 vagy komolyabb gyulladás esetén 5 napig napi 3-szor gyulladáscsökkentő gyógyszer ír az orvos. Gondolok itt ilyenekre, hogy Panadol, Nurofen és társai. Vagyis ilyenkor nekünk a doktor nőnk akár lázas, akár nem, mondja, hogy adjam. Hisz fájdalmat is csillapítanak, illetve valamilyen szinten a gyulladást is csökkentik.

Nem lesz semmi baja.:)

Jobbulást a kisfiadnak!

2015. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy amikor beteg vagyok, én is szedek rubophent, vagy aspirint, vagy algopyrint, mert utána sokkal jobban vagyok tőle. Ha megint kezdek rosszul lenni, akkor ismét veszek be. Ezért gondoltam, hogy neki sem árt. Köszönjük szépen! Remélem hamar kijön már belőle. Állítólag járvány van, sokan szenvednek ebben. Köhög, lázas, folyik az orra.
2015. jan. 11. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem gond hiszen a neki megfelelo adagot adtad be neki. Ha pihen meg gyorsabban gyogyul.
2015. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából 12 hónapos kortól már lehet neki 5 ml-t is adni, de úgy gondoltam, hogy mivel nincs láza, elég lesz csak a 2.5 ml.
2015. jan. 11. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem feleslegesen adtad, mert 10 perc alatt nem hat a Nurofen, kb. 35-40 perc, mire hat.
2015. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nála mindig gyorsan hat a nurophen, ezért szerintem már segített valamennyit. Azóta mintha kicserélték volna, megint rosszalkodik, jó kedvű, gagyog.
2015. jan. 11. 17:25
 7/7 Misszabza ***** válasza:
A nurofen mint benne van a nevében fájdalomcsillapító is , 14 hós a lányom és neki is elég a 2,5 ml is ,főleg ha nem lázat akarsz csillapítani! Azért csak ésszel és módjával,mert ha beadsz neki egy fajta lázcsillapitot utána 4 órának el kell telnie hogy adhasd a következő adagot! a GERMICID-C fajta kúpnak kfejezetten nyugtató hatása is van!
2015. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!