Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos kisfiunk éjszaka...

12 hónapos kisfiunk éjszaka 40 perceként felkel. Nem egyszerűen csak felébred, hanem feltérdel, felül/áll az ágyában, néha sírva, néha csak úgy csöndben. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Születése óta fennáll ez a helyzet. Kezdetben lehetett az oka hasfájás, fogzás, még a fejlődési szakaszok közti ugrás is. Nade 12 hónapja minden nap?!

Van úgy, hogy másfél óra visszaaltatni, legtöbbször azért 5-30 perc alatt sikerül. Napközben alszik délelőtt 40 percet-másfél órát, és délután is.


2014. dec. 14. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Próbáltátok magatok között altatni? Mi nálunk ez 8 hónapos korában kezdődött. Aztán két hónap után a férjem megunta, közénk rakta, és lássunk csodát aludt reggelig mint a bunda. Most már egyre tovább alszik éjszaka el a kiságyában (15 hónapos). Már csak hajnal 4-5 felé kérezkedik át legtöbbször (ha foga jön, akkor előbb). Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de én nem tudtam már a munkahelyemen figyelni, mert a fáradságtól világomat se láttam, aki próbálta már milyen, ha óránként felkeltik, az tudja, hogy mit él át ilyenkor az ember. És nekem megér annyit, hogy közöttünk alszik, hogy mindenki kipiheni magát. Azóta nappal is "jobb" gyerek, nyugodtabban alszik. A mi házaséletünk sem ment rá, mert este van időnk egymásra, mert nem közöttünk alszik el.
2014. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kb. 7 hónapos koráig velünk aludt, így is felébredt, csak a "szopi" visszaaltatta. Most már a saját ágyában alszik, mégis velünk, hiszen egy szobában lakunk.
2014. dec. 14. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mintha a mi esetünket írta volna le. :-) Nálunk ugyan ez a helyzet volt, addig amíg a kislányunkat nem vettük magunk közé. Azóta alszik mindenki :-)

Én is a kiságyba teszem este, és amikor először megébred jön közénk (mi is egy szobában alszunk) ez változó, hogy mikor ébred, de próbáltam kézben is vissza altatni, sikerült is, csak a kiságyba nem tudtam betenni, mert ahogy leraktam már négykézláb volt, és elkezdte a sírást, pedig a szeme végig csukva volt.

Nagyon rafkósak az biztos, pedig az én lányom is még "csak" 9 hónapos, de már most az van amit ő akar :-)

Szerintem vedd magad mellé, ha sír, vagy fölébred, hátha csak hiányoztok neki.

2014. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!