Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kel fel éjjel a babátok?

Hányszor kel fel éjjel a babátok?

Figyelt kérdés
Mennyi idős? Hogyan altatjátok vissza? Az én babám még csak 6 hónapos, de elég rosszul bírom a minimum 2 kelést, mivel cicin tud csak visszaaludni és ez ébredésenként -2-2,5 óra nekem...nappal többször alszik keveset, ezért esélyem sincs aludni, napi 3 órát alszom, és ő is napi 7-8 órát max, a szemei táskásak habár még így is jó kedvű de én aggódom érte is. Tudom, még csak most jön a fogzás és társai.
2015. jan. 12. 04:30
 1/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom most épp átalussza az éjszakákat este fél 9től reggel 6ig. 3hónapos korában viszont amikor elkezdődött nála a fogzás 2x is kelt éjszaka és mivel a tejem 3 hónapos kora előtt egy héttel apadt el így elég nehéz lett a visszaaltatás. 2-2,5 órálat sétálgattam vele, vingattam. Már azt jittem a végére hogy összeesek a kialvatlanságtól és a gyerek súlyától.

Aztán hirtelen megint elkezdte átaludni az éjszakákat.

Sztem olvasd el Dr. Eduard Estivil: Aludj jól gyermekem! c. könyvét 6 hónapos kortól alkalmazható a módszere amivel meg lehet tanítani a babákat az éjszaka végigalvására. Neki is szüksége van rá, mert az idegrendszer alvás közben fejlődik és neked is pihenned kellene végre mert ennek nagyon rossz vége lesz ha továbbra is csak napi 3 órát alszol.

2015. jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismerem az alvástréninget, el is kezdtük használni és nappal valóban műkodik, 5 perc alatt elalszik a kiságyban. de éjjel.ha eszik, annyira felporog h utana nem tud elaludni. eves nelkul viszont szinten nem tud elaludni.
2015. jan. 12. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en lanyom most 14 honapos , de amikor 6-7 honapos volt 1x még bérét cicizni 7 hónaposan hagytuk abba a szopizhat mert nagyon nem kérte elfordult tőle , pár nappal kesobb kis is bújt 2 foga majd még 2 :) amikor elkezdődött a fogzáa akkor nappal is nyugi seb volt, igy este lefekvés el mindig adtam neki nurofent babyt igy nyugodtan aludt :) nekem is csak cicin aludt igy sokszor en is vele aludtam ha nagyon fáradt voltam. O külön szobában alszik de van egy agy nekem is ott a közös alvashoz , igy amikor ébredt csak odaadtam a cicim es mar aludt is tovább meg en is :) ez volt a legkönnyebb. Es nem szokott ra hogy egész éjszaka cicizni kell csak ha tényleg tudtam hogy nyugos. Kitartást lehet a foga jön nemsokara kibújik az megviseli őket nagyon .
2015. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mivel mar nem cicizik ugy altatom 8 hós kora óta hogy a mellkasomon teszem igy hamar ealszik es neki is es nekem is jol esik hogy össze bujunk :) ( cumizik is )
2015. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hat nalunk a cumi segitett a rovid ideig tarto alvaszavaron, amikor tobbszor kelt fel csak ugy.

Es sajnos (vagy nem?) ha kiesunk az esti ritualebol akkor minden borul. Ezt most arra mondom, hogy pl. 6-7 korul vacsizik 5 es fel honapos lanyom. Elalszik 9-fel10 korul. Es ha nem megyek be 11-12 kozott etetni, akkor ezer szazalek, hogy meg felkel ejjel 2-3 kozott. Volt, hogy elfelejtettem, es alig aludtunk valamit a ferjemmel. Mert amugy jo baba, reggel 8ig alszik. Csak kell meg egy utolso kaja 11 korul. A nappali alvas nalunk is borzalmas. Szerintem probald meg a cumit neki ha csak cicizni szeretne. Ha ehes, akkor meg nem tudsz mit tenni, meg kell etetni :(

2015. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nézte a gyerekorvos az inyét de azt mondta nem lát semmit. meg ahhoz túl jo kedvu hogy a foga legyen. sirva kel de amint meglat tele szajjal vigyorog. sajnos az egyuttalvas nem megoldhato, a cumi keves neki...raadasul most kezdjuk kivaltani neki az elso etkezest emiatt eleg sokszor probalja tolni a kakit gondolom az is a baja...halmozodnak a gondok :)

neha belakmarozik, felveszem es a vallamon elazul annyura hogy elalszik magatol, de ha ejfel elott is ebred (mostanaba minden nap) akkor ki kell szabalyosan farasztanom a cicimmel.


egyebkent piros az arca az allan meg a ket kis arc csont es ott olyan szaraz erdes a bor mint amikor vki megegeti....gondolom a nyaltol...vagy ez lehet fogzasi tunet?

2015. jan. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!