Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészültem! :- ( ( ( (...

Kikészültem! :- ( ( ( ( Hogyan lehet, hogy az én babám ennyire nem akar rendes kaját enni?

Figyelt kérdés
7,5 hós a babám, 4hós kora óta próbálom a hozzátáplálást, anyatejes baba, mostmár apad a tejem, így kap tápszert is. Mostmár nagy nehezen valamennyi gyümölcsöt vagy joghurtot megeszik, de ez sem egyszerű és mást nem is eszik. De közben rugdos, letépi az előkét, ki akar jönni a székből. Csak akkor tudom etetni valamennyit, ha énekelek, nevettetem, stb... a főzelékeket egyáltalán nem eszi. nagyon kikészültem már nem nem tudom mi teszek?
2015. jan. 12. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hónapig szopott!Utána át váltottunk a tápszerre!Mindösszesen 8 hónapig fogadta el a tápszert utána már azt sem!Ebben a helyzetben nem tudtunk mást csinálni mint hogy, bébi ételekhez nyúltunk,össze keverve teával vagy tejjel!Persze ezek mellet főztem neki leveseket!Répa,alma,krumpli,kekszes tej,karalábé!Ő ezeket szerette!Én nem nagyon vagyok ki békülve a tápszerrel,az én lányom nagyon pufi lett tőle!Nálunk sokáig ez volt a favorit: 1 dl tej + bébi étel(gyümölcsös)!Nálunk bevált!Esetleg próbáld ki!Nem lesz tőle semmi baja!
2015. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De ha ennyiféle gyümit megeszik, akkor nincs nagy baj, akkor add neki ezeket, akár egymással keverve, és majd utána ezekhez próbáld meg pici adagokban hozzákeverni a zöldséget, a husit.
2015. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem akarsz idegbajt kapni akkor most kezd el lesz.rni az egészet... Hidd el segíteni fog. Én ugyan így voltam, kisfiam tápszeres az elejétől kezdve, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, semmit nem fogadott el csak a tejpépet, abból is nagyon keveset. 8hós koráig kínlódtam vele minden egyes nap, üvöltött a székben, kapálózott, kiköpte a kaját és még sorolhatnám, én már este azon idegeskedtem hogy másnap megint végig kell ezeket csinálni, reggel volt hogy sírva fakadtam annyira utáltam az egész hozzátáplálást.

Annyira besokalltam, hogy hagytam a francba az egészet. Ha evett, evett, ha nem kellett neki, nem erőltettem, kapott helyette tápszert. Eltelt 1 hónap, elkezdett enni rendesen, közben kerestem recepteket, böngésztem az üveges kaják összetevőit és próbálkoztam, végül kb 10 hós volt amikor hajlandó volt megenni egy adag főzeléket ebédre és nem kellett végre pótlásként a tápszer még a főttétel után.

Mire belejött az evésbe újra sztrájkolt, semmit nem evett meg kanállal csak kézzel. Akkor meg győztem olyasmit főzni neki ami kézzel is ehető. Ez tartott 3 hónapig. 3 hónap sztrájk után végre nekiállt szépen enni, etethettem kanállal. Most 21 hónapos, már próbálkozik egyedül enni kanállal és szépen eszik az utolsó sztrájk óta. Én megtanultam, van az a pont amikor megkell tanulni lesz.rni az adott szitut, nem szabad belelovalnunk magunkat különben idegileg tönkremegyünk.

2015. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Rossz evő. :( Nekem a nagylányom volt ilyen. Tápszeres volt 3 hós korától így már 4 hósan elkezdtem a kanalazást. A gyümikkel nem volt gond, de a főziket utálta. Ki sem nyitotta a száját, kifelé mászott a székből, hogy ne kelljen enni. Én nem erőltettem adtam neki a tápot. Szar érzés tudom, hogy szarakodsz vele és nem eszi meg és, hogy éhes marad..:/ Később sem változott, konkrétan fényevő. Most már lassan 3 éves. Rohadt válogatós és keveset eszik nagyon. Viszont nem vékony 16 kiló. Az orvos szerint ennyi az igénye.Hozzá képest a kicsi aki 5 hónapos imád enni, mindent megeszik amit csinálok neki jóízűen.
2015. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
akkor nem csak én vagyok így :( szerencsére jó súlyban van, ahhoz képest, hogy anyatejes 8,5kiló. mindenki azt mondja, hogy kezdjek füszerek, sót, cukrot a főzikbe tenni módjával és menni fog
2015. jan. 13. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!