Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok egyedül gyereket?...

Vállalnátok egyedül gyereket? Aki vállalt esetleg, hogy éli meg, anyagilag hogy bírja?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vállaltam volna egyedül gyereket. Anyagilag sem bírtam volna, max akkor ha otthon maradok a szüleimnél és nem kell külön egy házat/albérletet fenn tartanom.

Így, hogy van segítségem (férjem), még így is megvisel lelkileg és testileg az anyaság, nem is tudom mi lenne velem nélküle.

2015. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán technikailag hogyan valósítanád meg? Ki lenne az apja?
2015. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha most gyerek mellett kell erre válaszolnom, háát nem egyszerű még úgy sem, hogy az apjával nevelem.

Azt gondoltam, egyedül is elboldogulnék, ha válni kellene, akkor sem a gyerek tartana vissza stb.

Valószínűleg továbbra is válalnám egyedül is, továbbra sem a gyerek tartana egy rossz kapcsolatban, de egyedül ez kőkemény lehet.

2015. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én vállalnék. Igaz nem aktuális ez nálam, mert van párom, és minden oké, viszont szeretek minden eshetőségre készülni, mert kitudja mi lesz X év múlva. Tehát most is úgy vállalunk gyereket (legalábbis én így gondolom a magam részéről), hogy ha akármi történik egyedül is simán fel tudjam nevelni. Ez sokak szerint negatív hozzáállás, de nem így látom, nem célom, hogy egyedül maradjak, csak óvatos vagyok.
2015. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem vállalnék egyedül.Bár mondhatni az anyagiakon kívül nem sok segítség párom...De hálisten nekem tudnának segíteni,ha külön mennénk,viszont nyilván ez nem célom azért,mert a gyereknek kell apa és nehezebb új kapcsolatot keresni egy kicsivel már.
2015. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én vállaltam, 10hetes terhes voltam mikor külön mentünk az apjával. Eszembe se jutott, hogy ne tartsam meg, 3 évig vártam rá. Ha adottak az anyagiak, és nem úgy, hogy ép hogy elég a havi bevétel, akkor simán vállalható egyedül is. A legtöbb férfi nem veszi ki a részét a baba gondozásból, szóval túl nagy segítséget amúgy se jelent, sőt plusz egy fő akiről gondoskodni kell :). 2 éve mentünk külön, de egyenlőre nem bánom, hogy igy döntöttem, inkább egyedül legyünk boldogok mint családba boldogtalanok, nekem ez a szlogenem.
2015. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Utolsó! Tudott róla, hogy terhes vagy, mégis szakítottatok? Vagy te dobtad ki? És mennyire tartjátok a kapcsolatot azóta?
2015. jan. 15. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:
8 éves kapcsolat volt, 3 évig próbálkoztunk a babával, de sajnos a pozitiv teszt előtt rájöttem, hogy megcsalt. Én nem tudtam megbocsájtani, ezért szakítottam vele. Beszélünk, de őszintén szólva azóta se a szívem csücske, elviselem a gyerekem miatt, de ennyi. Szerencsére jó anyagi körülmények én élek, tőle függetlenül, tudtam hogy meg fogok tudni adi a kicsinek mindent egyedül is, így meg se fordult a fejembe, hogy egyedül nem boldogulnék.
2015. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sajnálom. Viszont minden elismerésem, hogy vállalni merted így is.
2015. jan. 17. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!