Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom lassan 7 hónapos és...

Kislányom lassan 7 hónapos és egyáltalán nem hajlandó vizet inni. Most már csak tápszeres és egy étkezés ki van váltva. Lesz valami baja?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Fiam sem ivott ennyi idősen vizet, pedig kínáltuk folyamatosan, próbáltunk többféle cumisüveget, itatót. Aztán egy éves kora után elkezdett rendesen inni, mintha akkor jött volna rá, hogy a víz finom. Szerencsére nem volt baja, amíg nem ivott rendesen.
2015. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt! Én nagyon vízízű kecskeméti granulátumos teát adtam (főleg nyáron) mert azt legalább megitta. Aztán egyre kevesebb teát raktam bele, míg végül már csak vizet ivott! Mai napig azt issza!
2015. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én inkább teás vizet adtam csak igyon folyadékot! Nem biztos hogy lesz baja ha nem iszik, de én nem játszanék ezzel!
2015. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyi baja biztosan lesz,hogy nehezebben kakil és keményebbet.

Adj neki teát.Az én kislányom ökölödött a víztől,a teát is úgy itta meg ha finom volt:)

De legalább iszik.

2015. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem szomjas, nem fog inni. Tévhit, hogy a tápszeres babát mindenáron itatni kell. Gondolom az egy kiváltott étkezés is még csak gyümölcs, arra sem igazán szomjaznak meg a babák. Az én fiam is csak akkor kezdett el igazából inni, mikor már azt ette, amit mi, addig elég volt neki a tápszer. Orvos és védőnő is azt mondta, ezzel semmi gond. Már 2,5 éves elmúlt, soha semmi baja nem volt ebből. Kínálgasd persze, de ha nem kéri, ne erőltesd.
2015. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát nem kakil keményet, kivéve a banántól. Teát nem szívesen adnék, mert a babateákban is van cukor (legalábbis, amit vettem) és így sem egy nagy evő, nem szeretném, ha azzal lakna jól. Próbálgatom, aztán majd meglátjuk. A nagyobbik az elejétől szinte tápszeres volt és rendszeresen adtam neki vizet, de a kicsi az elején csak anyatejes volt, így nem kínálgattam, csak amióta tápszeres, de nem kell neki.
2015. jan. 16. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem csinálsz neki te teát? Csipkebogyót hideg vízben enyhén kiáztatod. Vagy kamillát. Ne a bolti készterméket vedd meg, drága és tele van felesleges dolgokkal. Nem értem miért nem lehet természetes dolgokat adni a babának
2015. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én édesköményteát adok inni,meg a dobozos gyümölcslét higítom fel vízzel úgy,hogy egy pici gyümilé,sok víz.:)
2015. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, se vizet, se teàt nem akart inni. Kérdeztem a dokinkat is hogy nem baj-e. Azt mondta nem, a tàpszerben van elèg folyadèk ès majd iszik ha szomjas. Na ettől ki is akadtam hogy jó, megoldotta a problèmàt. Utólag azt kell mondanom hogy igaza volt, mert egyszer magàtól tényleg elkezdett inni és azóta nincs is probléma ezzel. Pedig elôtte próbàltam beleerôszakolni. Ez akkor volt mikor màr a 2. illetve 3. étkezést is kivàltottuk. Mivel több szilàrdat evett illetve egyre ízesebbeket jobban megszomjazott.
2015. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Hiába pontozott le a sok okos, igazam van. A babák nem hülyék, ha nem szomjasak nem isznak és nem is lesz semmi bajuk. Rá lehet persze szoktatni őket a cukros löttyökre, de minek?
2015. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!