Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám nagyon keveset...

3 hós babám nagyon keveset eszik.100ml egy étkezés és csak 5x eszik egy nap. Ha meg is bír inni 120-130ml-t akkor már fáj a hasa sír és vissza is jön neki. Miért?

Figyelt kérdés
Ha valaki járt még így akkor mi segített. Mi volt az ok? A ti babátok mennyit evett 3 hónaposan?

2014. jan. 8. 20:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ma már pl du 5 órán keresztül nem akart enni.....
2014. jan. 8. 20:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ciciből etettem igény szerint, ő se tudta mennyit eszik, én se. 3 hónaposan nálunk még 1,5-2 óránként volt cicizés.

szerintem gáz, hogy kerek perec kijelentik az orvosok, hogy ennyi, meg annyi kell a gyereknek.

még akkor is, ha homogén a tápszer összetétele.

vajon van olyan ember, akinek ha előírják, hogy napközben mit és hány millilitert / grammot egyen az adott ételből, italból, azt be tudja tartani? még kevesebbet csak-csak, de többet?

én se ennék, ha nem lennék éhes. én is kihánynám, mint a babád.


a hízását figyeld (bérelj babamérleget, és a heti 250 gramm gyarapodás legyen meg) meg a pisis pelust figyeld (napi 6 nehéz pisis pelenka) és engedd meg a kicsinek, hogy annyit egyen, amennyit ő kér.


szerintem 100 ml-t adogass neki, ha kevés lesz, úgyis hangot ad az éhségének!

(a nyűgösködős "jajj, de kellemetlenül vagyok" típusú sírás az éhséget jelezheti, de szerintem már ha 3 hós a babcid, tudod te pontosan, milyen az éhesvagyok jelzése) :)

2014. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3 hónaposan nem bírt megenni 100 ml-t egy evésre, azért nem mert akkora volt a gyomra űrtartalma, és nem fért annyi bele (voltunk vele orvosnál, onnan tudom). Most 16 hónapos, és az esti tejből max. 200 ml megy le neki, de inkább átlag 150-160 ml, szilárd ételekből is elég neki nagyon kicsi mennyiség, hogy jóllakjon.

Vannak kis étkű meg nagy étkű babák, valószínű, hogy a tied is a kisétkűek közé tartozik. Ha közben szépen hízik, akkor szerintem semmi gond ezzel.

2014. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2. Valaszoloval ertek egyet de teljes mertekben. Nekem tapszeres a lanyom de 120 ml-nel szinte soha nem evett tobbet inkabb kevesebbet csak. Most 11 honapos es vacsorara tapszert kap 150 ml a max amit megiszik belole. Egeszen reggelig nem ker enni meg inni is eitkan kel fel.

Ha nem csokken a sulye es fejlodik szepen ne eroltesd. Minden baba mas. Nekem a vedonom mindig azt mondta amennyit igenyel annyit adjak hiaba az van a korahoz irva h tobbet kellene eloiras szeeint ha neki eleg akkor eleg. Vegig husos szep baba volt. Most is 9,3 kg igaz mar sokfele mas dolgot eszik de amig csak tapszeres volt se fogyott hanem gyarapodott a sulya.

2014. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!!! Már nagyon megijedtem. A "hivatalos" számítás szerint is többet kellene ennie, meg mindenhol látom, hogy a hasonló korú babák milyen mennyiségeket esznek....De most megnyugodtam. Már lassan semmit nem tudok. Ő a második gyermekem sok év kihagyással és minden más. Régen nyugodtabb voltam most meg túlaggódom a dolgokat...
2014. jan. 9. 08:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia, én kislányom tápszeres volt és 100-120ml-nél tobbet sose ivott meg, sot a 100ml volt a gyakoribb. Most 3,5 éves és minden rendben vele :), ja és o sem evett tobbszor, éjjeleket átaludta szinte ujszulot kortol :)
2014. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most jöttem a 3 hós vizsgálatról. Az orvos szerint is kár aggódnom mert többet is hízott az elvártnál. A bukásra írt fel sűrítőt. Köszönöm a segítséget! Tényleg lehet, hogy ő nem olyan nagy étkű. Valószínű kisebb mennyiség is elég neki, hogy normálisan hízzon. :)
2014. jan. 9. 12:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálunk is ez a helyzet, van amikor csak 50-et eszik meg és 3 óra múlva megint annyit, ennek az az eredménye hogy estére éhes is meg el is fárad, és csak üvölt cumis üveggel a szájába pedig hallom a gyomrát is korogni és úgy kell beleerőltetni sétálni vele közben.

De átlagba 110 ml-t eszik csak.

2014. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen! Az esti evés nálunk is kínlódás. Most, hogy írtatok így már nem erőltettem annyira. Eszik amennyi jól esik. Mindig féltem, hogy éhes marad.... Most inkább a láztól (oltás miatt) nem evett annyit de nem is próbálkoztam tovább. Legfeljebb ha éhes akkor korábban ébred este.
2014. jan. 9. 20:10
 10/12 anonim válasza:
Nekem is ugyanez volt a "problémám" mint neked! Az én Kisfiam 3 hónapos volt 19-én és az egyszeri adagja még mindig 100-110 ml! Hiába van több tejem nem eszik többet! ennyi kel neki,ahhoz hogy jóllakjon! Ő koraszülött volt,33 hétre született 2490-el és 28 cm-rel és 2240-re fogyott vissza és kerek 3 hónaposan volt 5370 gr! Én is sokat aggódtam ezen,hogy ilyen keveseket eszik,de úgy tűnik,hogy neki ennyi az adagja! Nyugodj meg Te is!
2014. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!