Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok amikor...

Ti mit csináltok amikor idegileg teljesen kikészültök 1 vagy több gyerkőc mellett?

Figyelt kérdés

Teljesen kibuktam... Most úgy igazán...

Van egy lassan 2 éves kisfiam és egy 3 hónapos lányom. Vannak jó és rosszabb napok...

A kislány nagyon jó baba de 3 napja kicsit furin viselkedik, kevesebbet alszik, többet sír, hol jól eszik, hol rosszabbul. Kisfiam 3 napja visít, mindenen...

A minden alatt tényleg azt értem, hogy mindenen. Pl kér szalámit, mondom neki teljesen normálisan hogy várj egy picit, ki kell vennem a hűtőből erre elkezd visítani. Visítva kel fel a délutáni alvásból, visít amíg kiveszem, majd leül a nappaliba és visít-sír-hisztizik... Próbálom megnyugtatni, elvonni a figyelmét de akármit mondok neki újra rázendít...

Ma már 3. napja így megy ez... Most estére kikészültem, a kislány nem ette rendesen a vacsoráját mert a fiam persze visított, kiabált, kimentem a nappaliba etetni, utánam jött, már akkor rászóltam hogy menjen vissza a szobába mert így nem tudom megetetni a húgát... Nem ment vissza, inkább messziről tök erőből nekem szaladt, majdnem elestem a kislánnyal a kezemben, közben a két kezével tépte a combomat, egy fenékre ütés volt a reakcióm és az hogy mindjárt elkezdtem vele kiabálni... (megijedtem hogy elesek a kislánnyal, fájt is ahogy belém marta a kezét és amúgy is már idegileg kikészített...)

Utána odapisilt a szobába és a nappaliba mert nem volt rajta pelus, nem gond... az én hibám, nem adtam rá már estefelére pelust... A kislány sír, éhes vagy kitudja mi a baja, a fiam üvölt, két helyen is pisi van, azt sem tudom hogy mihez kapjak, már az elmebaj határát súrolom, a férjem mind ezt az ágyon fekve végighallgatja... persze egyből neki esek, hogy legalább a pisit itatná fel, állítja hogy ő már felitatta, de üvölt velem ő is... Természetesen óriási veszekedés lett belőle, szerinte én miért nem adtam a gyerekre pelenkát, akkor nem pisilt volna oda ahova, én meg megmondtam neki hogy óvodában érzem magam 3 gyerekkel és mindjárt hülyét kapok... stb...

Esküszöm, szívem szerint lelépnék most innen és elmennék világgá... Úgy érzem, hogy mindjárt szétrobban a fejem, szét tudnék verni valakit vagy összetörnék egy egész étkészletet... :(

Adjatok kérlek tanácsot, hogy lehet ezt így túlélni... Akinek még ilyen szitukban is van türelme, hogy csinálja hogy ne kapjon elmebajt???


2015. jan. 16. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy gyerek van, 8 hónapos, szerencsére ritkán, de néha felmegy a pumpa. Ilyenkor egyszerűen beteszem biztonságos helyre (járóka, rácsos ágy) és kimegyek a bébiőr kíséretében rágyújtani meg tíz percig egyedül lenni.


Mondjuk szerencsém van, mert a férjem maximálisan ellátja, amikor itthon van, ritka, ha fáradt és kivonul. Ha nagyon fáradt vagyok, akkor hétvégén néha egy napra átveszi, akkor ő ugrál hozzá.


De a sport is segít. Edzőterembe járok, de a kick-boxot is tervezem újra elkezdeni, az régen a munkahelyi stresszre is jó volt, meg jól is aludtam utána :)

2015. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MagneB6, friss levegő, megértő férj. Lazaság, forró fürdő, egy finom tea, egy jó könyv, egy telefonbeszélgetés barátnővel.
2015. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelmű, hogy a kisfiú féltékeny a hugira. Beszéld meg a férjeddel, hogy hétvégén egy fél napot vigyázzon a picire, te pedig különülj el a kisfiúval, csináljatok olyan programot, ahol csak vele vagy, séta, olvasás, hintázás, autózás, bármi. Éreztesd vele, hogy még mindig ő a fontosabb neked, hogy szükséged van rá és sokat dícsérd. Ha bármi probléma van ne fogd a picire, szóval ne mondj neki olyat, hogy menj ki, mert meg kell etetni a húgod vagy most nem érek rá mert a húgodat fürdetem. Ehelyett: gyere, segíts a hugit rendbe tenni és utána olvasok csak neked egy mesét amíg a hugi elalszik. Szóval próbáld meg őt központosítani. Nekem 1 év volt a két gyerek között és nagyon vigyáztam, hogy ne utálják meg egymást, van tapasztalatom. Ezeken kívül igen, a B vitamin jót tesz, meg jót tenne ha néha tudnál többet aludni, de néha két pohár hideg víz megivása is segít. Ha nem bírtam velük, bekapcsoltam valami mesét, káros nem káros, de legalább addig csend volt. Vagy adtam neki egy zacskó zizit, azzal is sokáig elvolt. Vagy megengedtem hogy a fürdőkádba beleöntsön több kupaknyi habfürdőt és tiszta hab legyen a fürdőszoba. Utána napokig jobb kedvük volt!
2015. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Éreztesd vele, hogy még mindig ő a fontosabb neked"


Ezt hogy érted, utolsó? Mindkettő egyformán fontos, nem?

2015. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ebben az esetben a nagynak azt kell éreznie, hogy ő a fontosabb. Ő az okosabb, ügyesebb, értelmesebb, stb. ezeket most még lehet hangsúlyozni. A kicsi még nem foglalkozik ezzel a kérdéssel. Nyilván az anyuka így is a kicsivel foglalkozik többet, de legalább ne látszódjon ez a báty szemszögéből annyira tragikusnak.
2015. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Nekem 3 gyerekem van, másfél év mindenhol a korkülönbség. Mikor még csak ketten voltak nálunk is mindennaposak voltak ezek a szituációk. Volt, hogy úgy próbáltam szoptatni a kicsit, hogy a nagyobb közben mellettem fetrengett üvöltve. Persze a kicsi sem evett, aki egyébként is szörnyen rossz evő volt, állandóan gond volt a súlyával. Ami talán kicsit segített, amikor a nagynak meséltem és közben szoptattam a kisebbet, vagy mesét kapcsoltam, a kanapéra ültünk mind, és amíg etettem a másik oldalról ő is hozzám tudott bújni.

Ezt valóban féltékenységből csinálja, és kezd beindulni a dackorszak is. Ezt a helyzetet csak higgadtan érdemes kezelni, semmi más nem ér célt, mert a nagyobb gyerek részéről ez egy segélykiáltás, hogy "hé, én is itt vagyok". Annak ellenére is, hogy nyilván vele is próbálsz sok időt tölteni, de ott a "konkurencia". Ami ezt a helyzetet tudja oldani, az egyrészt az idő, másrészt apró trükkök. Bevonni a nagyot a maga szintjén a kicsi gondozásába, vele lenni, ha a kisebb alszik, és próbálni vele úgy időt tölteni, hogy ketten vagytok.

Több gyerek mellett lesz még sok ilyen helyzet, az ember hozzászokik, jobban kezeli. Még nagyon az elején vagytok.

Egyébként az én férjem is sokszor asszisztálja végig a kanapéról ezeket a helyzeteket. Ha indulatosan kérem valamire, akkor nálunk is vita van. Ha higgadtan megmondom mit várok, akkor szívesen segít. Vannak pasik, akik így vannak bekötve. Beszélj neki az érzéseidről, némileg fejleszthetőek :). Neked pedig jót tesz egy 10 perces séta, egy forró fürdő, egy kis sport, ha a gyerekek lefeküdtek. A lényeg, hogy lazíts. Hidd el, ilyen szinte mindenhol előfordul.

2015. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

A férjem amúgy sokat segít itthon, szóval úgy ámblokk nem panaszkodhatnék, de ő is tipikusan az az ember, hogy ha nem szólok neki nem csinál semmit, ha megkérem, akkor pedig szívesen segít... Szóval nem rossz férj ő, csak nem veszi észre a helyzeteket és a viselkedését néha...

Eddig nem volt a kisfiam féltékeny, kifejezetten szereti a húgát, eszembe sem jutott hogy erről lenne szó, bár így hogy írjátok lehetséges. Pedig a kislánnyal nagyon keveset foglalkozom, megetetem, tisztába rakom és megy is a szobájába nézelődni, amikor sír akkor tartogatom csak és sokszor vagyunk 3-an együtt is, hogy szokja a nagy a kicsit.

Lehet, hogy ki kellene kicsit mozdulnom nekem is és magammal vinni a kisfiamat is, hogy érezze, nincs baj... Remélem holnap jó idő lesz és akkor elmegyek vele valahova.

Köszönöm mégegyszer a segítséget, most azóta lenyugodtam már.

2015. jan. 16. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom tényleg hogy kivagy, nem lehet egyszerű 2 kisgyerekkel főleg igy hogy ilyen kicsi a korkülönbség közöttük. Nekem egy fiam van, 1 éves 4 hónapos, volt már néhány alkalom amikor olyan helyzetben találtam magamat hogy nem tudtam hirtelen hogyan kezeljem, rácsapjak, orditsak, hagyjam ott vagy mit?! Nagyon türelmes és nyugodt tipus vagyok, de néha én is azt érzem hogy fel tudnék robbanni.

Én is egyértelműen a féltékenységre gondolnék, viszont próbáld meg a férjedet is jobban bevonni, beszélj neki arról hogy mennyire megterhelő ez igy neked és segitsen be, neki is ideje lenne kivennie a részét a gyereknevelésből.

Játszon vele, vigye el sétálni esténként, lehet hogy fél óra a friss levegőn jót is tesz neki, fürdesse meg, nézzen vele mesét, vegye észre ha nincs rajta pelus stb. És a fiadnak holnap magyarázd el az ő szintjén hogy nem szabad neked rohannia, azt is hogy miért nem főleg hogy a tesója a karodban van. Biztos meg fogja érteni. Sok türelmet és kitartást kivánok,

és hogy nyugodtan, orditásmentesen teljenek a hétköznapok :)

2015. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek között is 1,5 év van és nem volt egyszerű ez az időszak.

Én azelőtt bolond idegbetegnek tartottam azt aki elmesélte, hogy mindig van otthon műanyag tányér, hogy ha ideges azt vágja a földhöz, mert nálam ilyen soha sem fordult elő. Na hát eljött nekem is az a pillanat, amikor egy elől hagyott konzervnyitót (hiába kértem, hogy tegye el a volt férjem, és amikor megtaláltam nem voltak a közelben a gyerekek) úgy b... tam be a száradó tányérok közé, hogy a nagy része a kukába került nem a polcra.

Egyszer meg ököllel vertem a saját combom, nehogy a folyamatosan üvöltő gyereket bántsam, mert már annyira ki voltam készülve. Ez egy nagyon nehéz időszak és lesz még, pl. amikor a kicsi helyet fog változtatni, nálunk akkor szabadult el a pokol. Más családokban is hallottam, hogy amikor a kisebbik kezdett kúszni, nagyobb ezt nehezen viselte.


Nem tudlak nagyon vigasztalni, még az elején vagy nagyon. Az enyémek már nagyok és miután a kicsi is partner lett a játékban egyre jobb tesók lettek. Most már nagyon könnyű, így utólag nem bánom hogy így alakult mert a kis korkülönbségnek sok előnye is van (ezt ha nekem valaki 10 évvel ezelőtt mondja akkor lehet, hogy baltát állítottam volna a fejébe ott helyben), de az első 3 évben még sírtam is, hogy nem lett volna szabad bevállalni a másodikat.

2015. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!