Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes anyukák! Mit...

Kisgyerekes anyukák! Mit főztök karácsonyra, ami különleges, de a baba mellett viszonylag gyorsan elkészithető?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én évek óta fehérborban párolt, tűzdelt karajt készítek, vele párolt zöldségekkel. Akár előző este össze lehet készíteni, hűtőbe tenni és másnap csak fel kell dobni a tűzhelyre, hozzá sem kell nyúlni, míg el nem készül.
2014. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én már évek óta húslevest vadassal főzök karácsonykor. mikor született, (3 hetes volt karácsonykor), abban az évben csülök pékné módra volt a menü.

tepsiben, fólia alatt sütve, így tényleg csak a krumplit kellett felvágnom, bedobtam az egészet a sütőbe és 3,5 óra múlva kivettem...

2014. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Én amúgy sem szeretem az ünnepeket végig főzőcskézni, ráadásul a vacsora anyuéknál lesz, szóval egy egyszerű de finom (férjem kedvence) oldalas lesz, sült hagymával és krumpli pürével, vagy krumpli salátával.
2014. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
10 hónapos a kislányunk amìg főzök párom lesz vele. Kéréseit csinálom: húsleves, töltött hús, rántott hús, sajtos tejfölös húsi, sült krumpli, rizibizi, francia saláta, kukorica saláta. Hamis tiramisu, kókuszgolyó, muffin, almás süti lesz. Hát nem olyan különlegesek de ezeket szeretné. Eddig mindig máshol voltunk így az első együtt itthon töltött karácsonyunk.
2014. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Azt főzöm amit szeretünk, nem azt ami különleges.

Leves szerintem nem lesz, vagy csak valami egyszerű. Töltött káposzta lesz, brokkolis hús, esetleg hagymás mustáros szelet, sült pulyka. Köret kruplipüré, dinsztelt kápi, franciasali.

A nagyobbik lányom segíthet, a kicsi addig apával, vagy sógornőmmel lesz.

2014. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Halászlé és füstölt sajtkrémleves

Töltött dagadó, őszibarackos csirkemell és rakott zöldséges csirkemell lesz a második fogás

lesz mellé rizs, joghurtos brokkoli, krumplisaláta és még valami saláta,

4féle süti.


MIvel a család együtt lesz Karácsonykor, ezt mindannyian készítjük. Anyukám a halászlét és a töltött dagatót, +2féle saláta,

Én a sajtlevest, csirkemelleket, joghurtos brokkolit és rizst,

Anyósomé a sütisütés- ő ebben nagyon profi

:)

TEstvéremék is jönnek, de ő Karácsonykor már 8hós kismama lesz, (+van egy 7éves és egy 3emberes 1éves gyereke is) ugyhogy mondtuk neki, hogy ő most ne készítsen semmit, de szerintem valami vegetáriánus fogást még fog csinálni, mert a férje nem eszik húst.

(ezért csinálok én is pl zöldséges rakott csirkemellett, mert, abból a zöldségeket szokta megenni, meg a joghurtos brokkolit is nagyon szereti ő is, meg a család többi tagja is) Szóval ha tesóm mégsem lesz már a toppon és nem főzöcskézik, akkor is bőven jól fog lakni mindenki.

Nálunk is 3gyerek van, nagyon jóétvágyúak, de ezeket mind nagyon szeretik.

(az ő kedvenc kajájuk is az oldalas, de most azt nem csinálunk, majd szilveszterre:)))

2014. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Idén kihagyuk a krumplisalátás, sülthúsos kombót és újítunk: marhapörkölt lesz túrós csuszával. Ez a párom specialitása, tehát ő készíti. Enyém lesz a leves és a sütemény. Majd felváltva lefoglaljuk a 11 hónapost. :)
2014. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Francia saláta, svéd gombasaláta

Részeges sertésszelet, vagy őzgerinces-baconos csirke vagy ananászoskarikás-tejszínes csirke, még nem dőlt el.


Anyuék halászlét, töltött káposztát hoznak, anyósom ezerfélét süt.


Receptet is írjak? :)

2014. dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fokhagyma krémleves lesz, másodiknak sült húsok-baconnal és almával. Mellé valami saláta (krumpli, francia) és krumplipüré.

Meg bár nem különleges, de csinálok töltött káposztát is.

2014. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a segitséget.az őszibarackos,ananászos,husi,meg a joghurtos brokkoli érdekelne,ha estleg le tudnátok irni.vagy vmilyen gyümölcsös,zöldséges husi.

köszönöm

2014. dec. 11. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!