Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő kismamaként akinek nem...

Kezdő kismamaként akinek nem segített senki, honnan tudta mikor mit kell tenni? (lent)

Figyelt kérdés
Az oke hogy ilyeneket olvasgatni lehet hogy milyen surun kell pelenkazni,etetni. De pl hallottam hogy az elejen nem szabad egyszerre sokat kinn lenni vele,lassa kell szoktatni a levegohoz, vagy mennyi idos kortol mit adhatok neki enni,milyen gyakran, mennyire hagyjam csuszni maszni stb...van valami konyv? vagy aki egyedul van, szuloi segitseg nelkul,honnan tudott mindent? 30 hkm
2015. jan. 16. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ne már, a mai világban...ömlik ránk az infó, van számítógép, internetelérés, okostelefon, ingyen Wifi, aztán védőnő, na meg könyvesbolt, könyvtár. Aki akar, tájékozódik.
2015. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen mindent összefoglaló könyvről még nem hallottam, de külön-külön mindenről írnak az interneten, kismamablog, szülők lapja és hasonló oldalakon. De nem minden baba a nagykönyv szerint eszik, vagy épp kezd el mozogni, mászni. Bele fogsz jönni, a baba majd jelzi hogy mire van szüksége.
2015. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén meg sem fordult a fejemben hogy ki lehet-e vinni a kisbabát, mi rögtön kivittük onnantól hogy hazajöttünk vele (június). A pelust gyakran néztem, mondjuk - óránként, de azt sokszor hallani is lehetett amikor kakált. Sőt, nagyon sokszor kifolyt, így látszott is. Amikor sírt, cicit kapott, ha biztos nem volt éhes akkor lecsekkoltam a pelust, büfiztettem, altattam (persze cicin, mert máshogy nem ment, vagy babakocsiban). Az elején nálunk ennyi volt a tudomány. Ja a fürdetést egy netes videóról lestük el, eleinte nagyon bénák voltunk, a nagyobbik fiamat pl nem tudtam egyedül megfürdetni amíg meg nem tanult ülni :) Amiket nem tudtam azt megnéztem interneten, ezt neked is ajánlom, de nagyon kell szelektálni!!! Pl zöld volt a gyerek széklete, ugrottam a netre, az első amit találtam az a májbetegség. És kb ez van az esetek 1/1000000000000000 részében, a többiben csak túleszi magát a gyerek. Ha nekem ment akkor neked is menni fog :) Ja és az első napokaat kórházban töltitek, ott azért látni fogod hogy mire van szüksége egy babának. Mire hozzátáplálsz, csúszik-mászik a gyerek, totál rutinos leszel.
2015. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha valamit nem tudsz, ezer helyről lehet infót szerezni:

-kórházban szülés után a csecsemős nővérek mindent megmutatnak ha kéred (szoptatás/fürdetés/pelenkázás stb...)

-kismamás oldalak

-felhívhatod a védőnőt/vagy sürgős esetben, pl. baleset a gyerekorvost

-tehetsz fel itt kérdést

-könyvtárból vehetsz ki könyvet (én azt ajánlom,hha könyvet szeretnél előbb kölcsönözz ki több fajtát és akkor csak azt vedd meg, amelyiket hasznosnak találod)

Ha olyan kérdésed van ami ráér (pl. nem kéne a gyereknek már lassan kúsznia?) akkor havonta elviheted státuszra és akkor ott személyesen is kérdezhetsz orvostól/védőnőtől.

Az ételek bevezetéséről én kaptam a védőnőtől táblázatot.

Levegőztetésről a kórházban kérdezz rá, hogy mikor viheted ki elsőnek.

2015. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

jönni fog ösztönösen minden :) nyugi. én nagyon sokat olvasgattam, itt pl az oldalon.

a mikor cseréled a pelust, azt nem kell tanulni, tudni fogod :) ha dagi a pelus, akkor pisis, ha büdi akkor kakis :) mind a kettő egyértelmű :)

ha jó időben szülsz, nyáron, akkor nem nagyon kell levegőhöz szoktatni. ha télen, akkor elég az alapos szellőztetés a szobájában napi szinten. én pl.: ha rossz idő van kint, akkor nyitott ablaknál alszik a fiam, igaz ő már 5 hós. be van takarva rendesen. így is meg van a napi "friss levegő adagja".

hogy mikor mit adhatsz neki, jobb esetben anyatejes lesz, akkor 6hónapig csak az kell neki, esetleg víz, tea...ha tápszeres lesz akkor 4-5hónapos koráig tápszer és víz, tea. utána a védőnő pontosan elmagyaráz mindent. nem kell aggódni.

hogy mennyire hagyjad kúszni, mászni. erről nem hallottam, hogy pl napi fél órát szabad. minél többet legyen játszószőnyegen mikor már érdeklődik, hason, hanyatt, játékok között...stb és majd ő csinálja amit szeretne te csak arra figyelj hogy biztonságban legyen, pl ne forró konvektor mellett.

tehát ne aggódj :) mindent tudni fogsz, ha van valami amiben nem vagy biztos akkor felhívod a védőnöt és megkérdezed, vagy ha nem olyan sűrgös akkor neten utána nézel. én pl, szerencsére eddig nem volt baj a fiammal, egyszer volt hogy egyről a kettőre csúnyán hurutosan köhögött, de sem láz, sem semmi baja nem volt. olvasgattam neten, beszéltem a dokival, másnap elvittem hozzá, és kész.

nekem sincs segítségem, csak csinálom amit az anyai ösztönöm súg, annál nagyobb segítség nincs :) bizz magadban :)

2015. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképp orvosi szakoldalakról tájékozódj, mert fórumokon néha elég nagy baromságokat írnak.


Amúgy keress rá (Google a barátod), hogy a mozgásfejlődésnek milyen határidejei vannak. Azokat írd/nyomtasd ki és elég azt figyelni. Pl. forognia 6. hónapig kell, addig nyugodtan dőlj hátra, mert mindegy, hogy 3 vagy 6 hónaposan forog, lényeg, hogy határidőre meglegyen.

Ha kicsúszik belőle, akkor pedig szólni kell a gyerekorvosnak.


Hozzátáplálási táblázatot ezret találsz a neten. Ott is inkább a tiltásokat érdemes figyelembe venni, hogy legkorábban mikor lehet valamit adni. Pl tejet, mézet, stb egy éves kor alatt NEM. Később lehet, korábban ne, mert ráfaraghat a gyerek.


Levegőztetés: télen taknyos időben érdemes kicsit többet várni, tavasszal-nyáron jó időben kevésbé. Ne rögtön két órára vidd ki, meg első héten én nem is vittem ki, de utána 10 perc, 20 perc, fél óra, egy óra, végtelen sorrendben emelheted.


Etetni meg eleinte 3 óránként, néhány hónapos kortól meg jelzi, ha éhes.


A többi meg józan paraszti ész: csecsemőt pl nem viszünk nyáron napra délben, erős napsütésben le kell kenni a bőrét naptejjel.

Eleinte érdemes mindent nagyon tisztán tartani, főleg az első hetekben. Később lassanként lehet lazítani a szabályokon. Érdemes 3-4 hónapos korától sokat a földön (takarón, szőnyegen) tartani, hogy tudjon mozogni, az segíti a mozgásfejlődését. Persze normális takarítás mellett.

2015. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ösztönből és ne aggódj, ha megszületik a kicsid, neked is jönni fog anélkül, hogy könyveket olvasgatnál...

Könnyű szülész kívánok!

2015. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg terhes voltam, kiolvastam a "Suttogó" című könyvet, nekünk nagyon hasznos volt. Születés után pedig neten néztem meg mindent.
2015. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!