Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyaság nehéz oldaláról...

Az anyaság nehéz oldaláról miért nem beszél senki?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy amíg nem voltam anya, addig ha anyukákkal beszéltem akkor max csak annyit meséltek, hogy éjszaka keveset alszanak, fáradtak. Arról nem beszél senki, hogy milyen érzés az, amikor egyedül vagy egész nap a picivel és ordít, és nem jó semmi, és már nap végére fáj mindened és alig van türelmed. Amikor legördül egy könnycsepp, vagy totál kiborulsz és bőgsz, amikor leteszed végre aludni. Attól félünk, hogy rossza anyának gondolnának minket? Mert mindenki más olyan erős és soha nem hagyja el a türelme, az ereje? Attól félünk, hogy ha erről beszélünk, akkor a másik anyuka furcsán néz majd ránk, mert ő bizony nem érti ezt meg, nem érzi át? Az anyaság egy csodálatos dolog és imádom, amikor rám mosolyog vagy csinál valami új dolgot, ahogy látom fejlődni, de nem csak ebből áll. Sajnos eddig furcsa volt számomra, ha szülés utáni depresszióról hallottam, de most már értem. Könnyű depresszióba zuhanni ilyenkor és sokszor csak egy hajszál választ el tőle, ha nem lenne néha az ember mellett egy társ vagy egy segítő kéz. Írjatok anyukák, ti hogy élitek ezt meg?

2014. aug. 28. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom nem szeretnek panaszkodni, ennyi.


Nekem szerencsém van a lányommal, nagyon könnyen kezelhető baba. Ritkán sír, jól alszik, jól eszik.

De az árnyoldaláról tudtam a terhesség előtt is. Rokonságban velem közel egykorú anyuka van, ő két gyerekkel előrébb tart, így ott teljes betekintésem volt az árnyoldalakba (az idősebbik gyerek nagyon makacs, nehéz természetű) is.

Így maradt az, hogy drukkoltam, hogy mázlim legyen. Mázlim lett.

2014. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem beszélnek róla, csak gyerek előtt az ember ezt nem érti, nem hiszi, nem foglalkozik vele. Apukám mesélte, hogy egyik szobában sírtam én, a másikban meg anyukám, hogy miért sírok, de ezt gyerekek előtt mégsem fogtam fel, hogy milyen lehet. Másrészt idő elteltével az ember a szépre sokkal jobban emlékezik - szerencsére, majd velünk is így lesz.
2014. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes, amit írsz. Én épp azt tapasztaltam a gyerekvállalás előtt, hogy a szülők állandóan panaszkodnak. Úgy állítják be a gyereknevelést, mint valami borzalmas, kibírhatatlan dolgot. Ehhez képest a valóságban sokkal könnyebb.
2014. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azért, mert akinek nincs gyereke, az úgysem érti, hiszen "olyan aranyosak a picik...". Akinek meg már van, annak nem kell magyarázni, úgyis tudja. Nekem mondjuk mondták a családból, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked!" Én meg csak legyintgettem, csak akkor értettem meg, amikor tényleg lett :)
2014. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

En soha senkit nem hallottam panaszkodni, csak anyamat. Rajta kivul mindenki rozsaszines cukormaznak festette le az anyasagot, a lanyom szuletese utan tapasztaltam meg, hogy bizony nehez :) bele is estem a terhesseg utani depresszioba, de felismertem&orvoshoz fordultam, utana konnyebben vettem az akadalyokat.

Most mult 3 evesem mostani idoszakat nagyon szeretem, kicsit dacos, de ez eltorpul az elso 1 ev mellett. Nem is szeretenk ez miatt kistesot, mert nem birnam elolrol kezdeni. Az elso 2 evben talan, ha 5x aludta at az ejszakat, nagyon kimerult voltam, sokszor azt sem tudtam, hogy merre vagyok arccal, nem tudtam megjegyezni a napi teendoket, mindent fel kellett irnom, persze a cetliket elhanytam, stb.. Anyanak lenni nagy kihivas, nem mindenki birja egyforman. Tolem, ha kerdezik, hogy mikor lesz teso, &mondom, hogy nem lesz, mindenki azzal jon, hogy onzo vagyok, meg h*lye, de nem vagyunk ra, mert nem birnank elolrol kezdeni. Mondjuk en legalabb elismerem....

2014. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

szerintem is beszélnek rola, csak nem értjük..nem hisszük el, tulzásnak tartjuk (vagyis ez mind mult idöben :))

én nem beszélek erröl, hogy milyen nehéz, mert feleslegesnek tartom mondani. minek mondjam el? minek panaszkodjak? nem lesz töle könnyebb, és belefáradok a gondolatba is :D jobb, ha ki se mondom inkább, csak teszem a dolgom, mint a többi emnber, többi anya.

2014. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Hogy ne beszélnénk róla. A barátnőimmel megbeszélem, félidegenekkel meg nem.
2014. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
dehogyneeeeem-itt mindenki ezekhez kér tanácsot(nem eszik,nem alszik,hisztizik,nem kakil,nem beszél)-jaj,csak birjam ki ép ésszel 3évig..sokan kérnek itt segitséget-és ezért jó ez az oldal(ha csak nem pocskondiázzák a másikat-mert ez is előfordul)bárki irhat bármit.néha nem is kell annyira tanács,csak jól esik kiirni magából.
2014. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van és csak nem halljuk meg vagy nem értjük meg. Én sem tudtam elképzelni, hogy mi vár rám. Mindent rózsaszín cukormázasan képzeltem és valahogy ezt a részt "elfelejtettem" beleképzelni.

Tetszik, hogy van itt olyan hozzászólás is, aki nyíltan felvállalja, hogy nem lesz kistesó és bizony emiatt nem. Ha így érzed, akkor a lehető legjobb, ha így is teszel és nem a társadalmi vagy a környezeted elvárásainak akarsz megfelelni, mert azzal tennél a legrosszabbat, magadnak/magatoknak és a születendő babának is.

Igen, valóban jól esik ide néha feljönni, mikor leteszem a babámat és kiírni magamból vagy olvasni, hogy vagyunk így páran.

2014. aug. 28. 11:26
 10/17 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, amit a 7-es válaszoló. A barátnőimmel, szüleimmel természetesen megbeszélem, de idegeneknek nem fogok ilyenről beszélni, pláne olyanoknak, akiknek nincs még gyereke hogy aztán azt mondhassák, hogy csak panaszkodom.
2014. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!