Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok otthon 2 kisgyer...

Mit csináltok otthon 2 kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van, fiam 1 éves most, lányom 2 mult novemberben, kis korkülöbséggel vannak. Nem tudok nekik közös programot találni minden nap, pedig sokat foglalkozok velük, karácsonyra is olyan játékot kaptak, amivel mindketten játszhatnak, épitőkockát, de általában veszekedés van belőle. Szoktunk mesét nézni, énekelni, sétálni is szoktunk, de most vagyunk a megfázásos időszakban, nem szeretném kivinni őket. Külön -külön is foglalkozom velük, segitségem is van, van amikor apa van el velük, van amikor anyukám, mert egyelőre nála lakunk. Most úgy alakult, hogy apa magánvállalkozóként itthon dolgozik, anyummal meg felváltva végezzük a házimunkát. Ma kifogytam az ötletekből, hogy mi lenne, amivel nem zavarnánk a többieket és sokáig is elszórakoztatná őket. Segitenétek?
2015. jan. 17. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
séta, állatker, játszóház ha van a közelben , videok nézése és táncolás közben:) kutya sétáltatás
2015. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szoktunk mesét nézni, énekelni, sétálni is szoktunk, de most vagyunk a megfázásos időszakban, nem szeretném kivinni őket."


Ez nem indokolja, hogy ne vidd ki őket a friss levegőre! Sőt! Sokkal erősebbek lesznek, ha hozzá vannak szoktatva a hidegben lévő sétához. Láz nélküli taknyosság esetén én biztosan nem tartanám bezárva a gyereket, nem is tartottam őket soha. Kivéve ha nyirkos, párás az idő.

Ilyenkor elővettük az otthoni mozgásos játékokat. Pl kikában, ikeában lehet kapni mászó alagutat, sportboltban, hervisben van nagyméretű gumilabda, amin ugráltatni lehet őket, imádják és jót is tesz. Ugráltatás közben mindig mondókáztam nekik ritmusra. Ha ketten vagytok anyuddal, akkor pokrócot elő, gyerkőcök ráfekszenek, ti pedig hintáztatjátok őket, mondókára, énekre. Lehet labdád gurigatni, gördeszkára ráültetni, és úgy, hogy maga hajtsa magát játékokat fölszedetni vele a földről. Gördeszkára ráfektetni és elgurítani anyudnak, ő meg vissza, mindezt mondókára. Ezek TSMT feladat sorok, de imádják a gyerekek.

2015. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki kell mozdulni! Ha csak fél órára is.


Olvass bele Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem! c. könyvébe. Nagyon jó ötletek vannak benne.

2015. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
.
2015. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!