Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem babás kérdés, de mégis....

Nem babás kérdés, de mégis. Anyukák, nálatok is szokott ilyen előfordulni, vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tény, hogy elég szétszórt az alaptermészetem és nem is vagyok egy "rendes" nő. Ahogy párom mondaná "ahogy esik úgy puffan", sokszor pakolok jobbra balra mindent és ezért sokszor van hogy nem találok meg dolgokat. Ez eddig is így volt, ezzel nincs is baj. Most viszont már kezdek megijedni magamtól. 6 hónapos a kislányom és most még durvább lett a helyzet. Pl. elmosogatok és később kimegyek a konyhába, hogy elmosogassak aztán látom, hogy bsszus már elmosogattam. Vagy pl párom mondta, hogy hozzak haza egy szerszámot az egyik nagy rekeszből, mert újítjuk a szobát. Szerszámot nem találtam, de úgy rémlett azt mondta vigyem haza a nagy rekeszt is. Hát ilyet nem mondott... Vagy leteszem a kávés bögrét, fél nap múlva teljesen lehetetlen helyen találom meg, nem is emlékeztem, hogy oda letettem. Mondanak valamit és azt veszem észre beszélgetés közben, hogy oda se figyelek arra amit mondanak. És még sorolhatnám és ezek napjában többször. A bosszantó az az, hogy oké, hogy valamit leteszek, de nem az van hogy ja igen emlékszek már hogy ide és ide tettem, hanem totál nem is emlékszek rá hogy oda raktam stb. Az igaz, hogy rengeteget agyalok mostanában, cikáznak a gondolatok a fejembe hogy mit hogy kellene csinálni a kicsivel, vagy hogy hogy lehetne itthonról pénzt keresni stb. Van, hogy este is mikor lefekszek ezek járnak a fejembe, de olyan szinten agyalok, hogy ezekre a mindennapos dolgokra nem figyelek. Talán kicsit depis is vagyok, na de nem tudom ez mennyire normális?
2015. jan. 18. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy pszichológus biztos nem árt.

A szétszórtság később a babát is veszélyeztetheti, mert elől marad valamilyen rá veszélyes tárgy, így én még addig keresnék segítséget, amíg nem kezd el mászni/menni.

2015. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismerős:)


A múltkor a kávés poharat a mosógépen hagytam a fürdőben, teljesen kiment a fejemből. Meg 100 ilyen kis apróság.

2015. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem ártana valami agyserkentőt szedned, pl Bilobil, de ezt persze beszéld meg az orvosoddal, ha terhes vagy vagy szoptatsz.

Amúgy én is rettentő szétszórt vagyok, tegnap lement a férjem a boltba, mondtam neki, hogy hozzán már egy túrórudit. Hazajött, állítólag ideadta és én gyorsan meg is ettem, de tök komolyan nem emlékszem rá. Vagy félóra múlva kérdezem tőle, hogy nem hozott nekem csokit? erre mondja, hogy dehogynem, meg is ettem egyből. A papírját is megtaláltam, de még most sem emlékszem, hogy megettem volna.

2015. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy probléma is lehet.
2015. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Többször előfordult,hogy be akartam tenni a kávém a mikróba,erre kinyitom a mikrót és ott az előző kávé,mert megmelegítettem,de nem ittam meg. Vagy pl tegnap vettem észre ,hogy előző napról az ablakpárkányon?! maradt a kávé. Fáradtak vagyunk így nem is tudunk annyira odafigyelni a dolgokra!
2015. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Inkább pihenj, kicsit mozdulj ki otthonról. A párod vigyázzon a gyerekre te meg menj fodrászhoz, vásárolj pár ruhát, szóval valahogy csak rólad szóljon az az idő.
2015. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normálus vagy sem, de én a 2. gyerek születése óta tapasztalom magamon ugyanezeket a dolgokat!
2015. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez semmiképp sem beteges, és biztos vagyok benne hogy a babát sem veszélyeztetnéd! :) Én a második babámat várom, és hasonló a helyzet! Apa ha hazajön 3x megkérdezem ugyanazt, mert nem emlékszem hogy már megkérdeztem...pedig alig 10 perce válaszolt! :D Ilyenkor mindig lecsesz, hogy még mindig ugyanaz a válasza, és figyeljek jobban! H.lye helyen hagyok dolgokat, kiteregetem a ruhákat és egy óra múlva megint megyek a géphez hogy kiteregessek! Első terhességnél ugyanez volt (én ráfogom a várandósságra)! Viszont a babával kapcsolatos dolgokat mindig észben tartom (mikor cseréltem pelust, mikor kell ennie...) és soha nem veszélyeztettem semmivel! Ha megszülök remélem elmúlik! Szerintem több figyelmet szentelsz a babára/baba körüli dolgokra/a jövőre, így a többi háttérbe szorul. Hogy mitől lehet ez jobb, azt nem tudom sajnos!
2015. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok! Ez a lehetetlen helyekre teszek dolgokat nálam azért van, mert elkezdek pakolászni és a kisfiam általában eltereli a figyelmem olyanokkal hogy fel akar állni a székre, vagy a szekrényről épp magára borítana valamit, vagy elordítja magát mert beszorult az ujja a fiókba...én meg ilyenkor bármi van a kezembe "eldobom" és rohanok hozzá. És itt jön a feledékenység, mire ugyanis rendbeteszem a gyermekem lelki világát, és nevelni próbálom hogy ezt legközelebb ne csinálja, tök elfelejtem hogy előtte mit csináltam! :)
2015. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, csak kicsit fáradt és túlterhelt vagy. Ha ez még némi alváshiánnyal is társul, akkor meg egyenesen elkerülhetetlen.

A Bilobil egyébként tényleg csodákra képes, de nagyon sokat segít a halolaj és a c-vitamin is.

Ne aggódj, nincs semmi komoly bajod! :)

2015. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!