Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon vártam a babánkat, aki...

Nagyon vártam a babánkat, aki nehezen született meg. Most mégis nem tudok úgy örülni, mint más kismamák. Sokat sír és kézben szeret csak lenni. Alig jut időm bármire. Lesz ennél jobb is?

Figyelt kérdés

2014. dec. 29. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze :)
2014. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Lesz jobb! És sokan éreznek így, csak sokan eltitkolják, kiszínezik a történetet. Ne aggódj! Majd összeszoktok. Lesznek még mélypontok. Az élet ilyen :)
2014. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lesz még jobb is és bizony rosszabb is. És más kismama is érez így, még ha nem is mondja! Nem könnyű az elején senkinek! De mindig gondolj arra mennyire vártad őt :)!
2014. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez természetes, hogy másra most kevesebb idő jut. Gondolj arra, hogy neki is nehéz. Most született. Kitartás!
2014. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi idős a babád?

Hidd el, más is érez így, csak utólag megszépülnek az emlékek, vagy egyszerűen csak szégyenli bevallani.

Mi is sokat vártunk az első babánkra, de amikor megszületett kivoltam, sokat sírt, éjszakáztunk, nehéz volt, na. De ne aggódj elmúlik! Nekem a nagy fiam (4 éves) október végi baba. Imádtam, hogy ősz végi, mert mire kitavaszodott és úgy igazán neki lehetett indulni a csavargásnak, már akkor volt, hogy simán bírta a "strapát". Persze már előtte sokkal jobb lett. Ha kialakul a napirendetek, akkor könnyebb lesz. Figyeld a babád, és hagyd, hogy ő alakítsa a napotokat. A fiammal a 4. hét végére kialakult a napirendünk.

Most 5 hetes a kislányom és még kínlódunk.

Ja! És azt mondtam, hogy most nem fogok kiborulni, mert tudom, hogy túl leszünk rajta és az eleje nehéz. De a kialvatlanság ellen az ember sokat nem tehet. Úgyhogy most is volt, hogy kiborult a bili. :) De alakulgatunk és az lebeg a szemem előtt, hogy tavasszal már ilyen szupi lesz majd! :)

2014. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
11 hetes most a kicsi. Igazából éjszaka szerencsések vagyunk (kopogjam le), mert éjszakai etetés után vissza is alszik. Viszont napközben vannak napok, amikor rengeteget sír. Etetés után fél órával elkezd nyűgösködni, aztán másfél óra után elalszik fél - 1 órára.
2014. dec. 29. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Én pont ezt éreztem a fiammal kapcsolatban. Amíg csak picike magatehetetlen emberke volt, nagyon nem tudtam vele mit kezdeni. Lehet, hogy másnak ösztönösen jön minden és mint egy szupermami még a házat is rendbe vágja minden nap, nálam ez nem sikerült. Most 11.5 hónapos a fiam és most jutottunk el oda, hogy élvezzük a közös játékot. Nem csak Ő, hanem én is. Ahogy napról napra okosodik, egyre több mindent tud, úgy növekszik az értelmesen eltölthető idő mennyisége is. Rengeteg mindent tud már. Kezd alapvető szavakat mondani, Apa, Anya és Nem. Annyira szeretem, mikor tiltakozik és kiabál, hogy NEM NEM NEM. Kezd járni is, de mászva mindenhova eljut. Lehet szaladni utána, pakol, rámol, még a főzést is élvezi sokszor velem. Ül a kis székében és figyeli, hogy mit csinálok. Én is nagyon nehezen szültem amúgy, 16 óra vajúdás után oxitocin mellett bújt ki. Megszenvedtük mindketten a szülést. Átestem a szülés utáni depresszión is, rengetegszer rám tört az érzés, hogy ha terhesen annyira akartam őt, most miért nem szeretnék foglalkozni vele? Mert, hogy gyakran legszívesebben hagytam volna, hogy bőgjön, mert nem érdekelt. Ne nézzetek rossz anyának, mert a depresszió ilyen. Közben pedig az életemet adtam volna érte. Tényleg, most már azt mondom, hogy lassan kezdenek helyére kerülni a dolgok, megértjük egymást, igazodtunk egymáshoz. Kezdek beletanulni az anya szerepbe, mert, ha ösztönösen nem is jött, azért gyakorlással mindenki lehet jó anya. Ne állíts fel magaddal szemben nagy elvárásokat, például, hogy akkor ma ablakot mosok, ma hatfogásos ebédet készítek. Találd meg az egyensúlyt. Készíts egyszerű ételeket, mosogass rendszeresen, hogy ne legyen sok egyszerre. Ha nagyon pici még a babád, akkor is elkezdhetsz alap ölbéli játékokat játszani vele. Cirógatókat, simogatókat például. Énekelj, mondókázz neki. Az érintések, hangok nagyon stimulálják a pici babákat is, megnyugtatja őket és közben fejleszti is.
2014. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugyan így voltam mint te, 1 éves volt a kisfiam amikor végre élveztem az anyaságot, pedig nagyon vártuk hogy lehessen már gyerekünk, 1 év próbálkozás után jött össze nagynehezen, mégsem tudtam neki utána igazán örülni...
2014. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt, mint a többieknek, hogy 1 éves kora körül kezdtem el élvezni. Ekkor aludta át az éjszakát, fedezte fel, hogy egyedül is milyen jól lehet játszani, elmúlt a hasfájás és a fogzási nehézségek. Nekem sok ismerősöm sokkal előbb kezdte élvezni. Én egy kicsit későinek éreztem ezt. Kitartást, menni fog! :)
2014. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!