Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Pattanásos" a babám?

"Pattanásos" a babám?

Figyelt kérdés
5 hetes, csak anyatejes kislányom arcán, halántékán és kicsit a nyakán is piros pöttyök (pici pattik), miteszerek (vagy mik, nem feketék, hanem fehérek)vannak. Néha halványodik, eltűnnek, aztán jönnek újak. Először arra gondoltam, lehet, hogy az öblítő miatt, de ez hülyeség, mert akkor máshol is lenne a testén... Talán olyanokat eszek, amik kiütik? Vagy "valami" átmegy az anyatejjel? Védőnőhöz most sajnos nem tudunk menni, ezért kérdezlek Titeket :)
2010. febr. 7. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anyatejjel átkerülő hormonok miatt van. Ha nem csinálsz vele semmit, akkor is elmúlik magától, én bekentem sudocrem-mel, és 3 nap alatt teljesen eltűntek. Ne aggódj, ez normális. Jó babázást!
2010. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4-6 hetes korban távoznak anya hormonjai végleg a babából.Általában ebben a korban minden baba átesik ezen a pattanásos időszakon.Kijön,elmúlik,"költözik" a baba arcán.Hol a halánték,hol a szemhéj olyan.Ez természetes.Mondják azt is hogy tejkiütés.Mindegy mi,nem kell miatta aggódni.Ne piszkáld,ne kenegesd semmivel.Elmúlik magától.
2010. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 hónaposan jött elő ez a pattanásos dolog. Ahogy jött, úgy tűnt el. Azóta is a kisfiam a legszebb baba a környéken :D
2010. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor kb. jól sejtettem.....

Igen, én is picit sajnálom, hogy a gyönyörű arcán ilyen foltok "csúfkodnak", de majd elmúlik....így is ő a legszebb kislány :) (és persze úgyis az a lényeg, hogy ne legyen beteg.....)

2010. febr. 8. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!