Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon félek hogy nem tudom...

Nagyon félek hogy nem tudom majd mit kell csinálni a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk. Nincs a közelben semmi segitségünk.


Már attól parázok h mennyi babaruha kell,meg milyenek(méret fazon). Mivel kell mosni,hány fokon. Mivel kell fürdetni stb...


Más is így volt vele? Vagy csak én parázok túl sokat?


2015. jan. 22. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod elrontani. Majd kialakul. Lazíts kicsit!


Lesz ruhája, moshatod, ahogy a saját ruhádat, elég meleg vízzel fürdetni, stb.


Tekints rá úgy, mint egy családtagra és nem úgy, mint egy teljesítendő feladatra! Jön, alkalmazkodik, megismered és összeszoktok seperc alatt! Nem tudod elrontani, fatális hibákat nem vétünk, kicsiket meg azok is hibáznak, akiknek már van gyerekük :))))) Jó sztori lesz később! Nem lesz semmi baja! :)

2015. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyu én is így be voltam parázva. Amíg a hasamban volt nem is gondoltam ilyenekre, tökre nyugodt voltam. De hát egyszercsak kibújt és ott volt :-D.

Az első pár nap rázós volt, aztán kialakul a rutin. A ruhácskáknak, fürdetésnek, ápolásnak utána tudsz olvasni könyvekben vagy neten, nagyon jó kis oldalak vannak. Ruháknál ugye függ attól hogy téli vagy nyári gyerek, vegyétek meg az alapdarabokat (body, tipegő, textolpelus, bundazsák, ha téli) utána úgy is jobban látjátok hogy mi kell még.

Fürdetéssel kapcsolatban én a youtubon néztem fürdetős videókat, de ott úgy kapták a hónuk alá a babát a csecsemősők, hogy úgy az első időben biztos nem fogsz fürdetni, mert annyira fogod félteni, nehogy összetörd.De majd egyre jobban bírjátok mindketten.

2015. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a második babámat várom, és megint nem tudom mit kell vele csinálni. :D

De viccet félretéve, most már tudom, hogy igenis vannak anyai ösztönök, úgyhogy minden menni fog!

Amikor ott vagy és tenni kell a dolgod, hát teszed!

A baba pedig minden ölelésért hálás lesz (nem az fogja érdekelni, hogy hányas ruha van rajta, és hogy anya elmosogatott-e vagy sem)!

2015. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet rosszul csinálni :) Babaruhából majd látod, hogy mennyi kell. Kórházban legyen minden napra egy kb. Én mindig 40-en mosom a ruhákat. Ha nagyon koszosak, akkor előáztatom és kézzel is kimosom őket. Fürdetni mi elsőnek a gyerekorvos által felírt krémmel fürdettük. Most már egy éves és HIPP fürdetőt használunk. Mivel a határ mellett lakunk, mi Ausztriában vesszük a DM-ben, de szerintem Magyarországon is lehet kapni. Babruháknál mi 56-ossal kezdtük, de túl nagyok voltak, ezért mikor megszületett vettünk 50-eseket is, amiket viszont csak 2-3 hétig hordott, ha jól emlékszem :) Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. :)
2015. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah és nekem sem volt segítségem :)
2015. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz rá, mert pokol lesz az első időszak így.

Annyit tűzz ki, hogy estére legyen életben és akkor az a nap sikeres.

Ruhánál főleg kezdetben annyi a lényeg, hogy megfelelő hőmérsékleten tartsa. Újszülöttre egy réteggel több kell, mint ami rajtad van, ennyi.


Fürdetéshez a gyerekorvos ír fel fürdetőkrémet, de akár enélkül is megvásárolható bármelyik gyógyszertárban.

De sima melegvízzel se fogsz mellé.

2015. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem voltam parázós. Mi mindent megkaptunk neki egyébként,és most is kb cipőt,harisnyát,pelenkát,krémeket és fürdetőt veszünk csak neki, 2 éves elmúlt.

Érdemes venni szerintem pár 50-es ruhát is,vagy nem tudom van-e az 50 és 56 között még valami. Én kezdettől 56-ost adtam rá,de amúgy is 56 centivel született.Érdemes venni egy csomag 1-es pelust is,ha a súlybecslésen kisebb méretűre saccolják majd,bár én 2-essel kezdtem neki,mert 3400 grammal született.

40fokon bőven elég mosni,akár a sima víz is bőven jó,bár mi Tomit meg Persilt használtunk,most épp Ariel van,mondani sem kell tiszta ekcéma hólyag vagyok tőle,pedig hát nem egy tesco gazdaságos márka...

Érdemes szerintem egy 4db 50-es body,56-os body egy olyan 6db,akár vegyes hosszú/rövid is,persze attól függően mikorra várható a baba.Rugiból 56-osból szerintem szintén kell 3-4db,mert elején állandóan lebuknak mindent.És akkor méretenként kell ennyi szerintem mindenből. 50-56-62-68-74-80 stb. De nagyon nagy méretet ne vegyél még rugiból,mert ha már áll,akkor nem lesz jó az neki.Kell pulóver,nadrág,zoknika,ha mostanában érkezik,overál.Takarók,sapik....Fürdetőt ad a doki,popókrémet is meg mindent ami kell,bár én pl utáltam a gyógyszertáriakat,én csak kaka vagy pirosság esetén kentem,akkor is sudocrem-el. Gabi fürdetője és samponja volt.De jelenleg valamire allergiás lett,most á la nature sima vízben fürdik.

2015. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, agyon aggódtam magam, mert millió kérdésem lett volna, de nem tudtam kinek feltenni. A kórházban megmutatták a fürdetést, pelenkázást és adtak egy követhető napirendet. Ki sem mertem bontani a gyerekemet 3 napig a pólyából, csak ha ott volt a csecsemős, vagy valaki és segített.

A gyerek viszont annyira kiköveteli azt, hogy úgy fogd, úgy etesd, úgy simogasd ahogy Ő szeretné, hogy nem tudod máshogy csinálni. Érezni fogod, hogy feszeng, nyöszörög, sír, akkor ez nem jó, máshogy kell. Az elején annyiszor pelusozod, öltözteted majd, hogy egy pillanat alatt beletanulsz.

2015. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én sem tudtam. Hazajöttünk a kórházból (ott már megmutatták a pelenkázást, fürdetést, köldökellátást, etetést) de ahogy hazaértünk, letettem a kanapéra az autóshordozóban és néztem, ki sem mertem venni. Aztán muszáj volt, éhes lett :P

Onnantól kb minden ment a maga útján, mert ő tudja, hogy mire van szüksége, neked meg muszáj lesz kitalálni, menni fog.

2015. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!