Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a családban az összes gyerek mindig mindent jóval korábban kezdett el és folyton ezt kell hallgatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy időben van, minden baba más, de már elegem van. Ezt el is mondom mindig, hogy x-x között normális, időben van, semmiről sem maradt le, erre mindig az a választ, hogy "jó csak mondom". Már utálok a rokonokhoz menni, meg utálom, ha jönnek, mert mindig az megy, az öt másik gyerek ekkor már ezt és ezt is csinálta ám. Kiabáljak vagy mi az isten?
2014. dec. 20. 14:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam, hogy tükröt tartok az ilyen elé, hogy ha valamit mond mit csinált, akkor majd rálicitálok rögtön, hogy á xy már 10 éve dupla annyi olyat csinált. Z sokkal hamarabb odaért stb stb
2014. dec. 20. 14:58
 2/17 anonim ***** válasza:
Szólj vissza nekik, vagy ne menj sehová. Meg lehet mondani, hogy bocs, de nem vagyok kíváncsi rá, hogy szerinted mennyivel van lemaradva a gyerekem a többihez képest. Az én családomban is van egy anyuka, aki rettenetesen el van szállva, hogy az ő kislánya milyen ügyes, meg milyen hamar csinált mindent. Én egy idő után közöltem, hogy bocs, de nem érdekel. Tudom, mikor kezdett mászni a gyereked, de vagy menj haza és menőzz másnak, vagy próbálj meg örülni a gyereknek úgy, amilyen.
2014. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi ez verseny futas?

miert kell minden gyereket a sajat gyerekehez hasonlitani?

Nem mindegy? Az a lenyeg hogy egeszseges legyen! Kb ilyen hangnembe mond meg a kedves anyukanak akik ilhen butasagal all neked elo kerdezo!

Van olya gyerek akki lasabban fejlodik de nem jelenti azt hogy egeszsegtelen beteg lenne, es az sem hogy jujjjj le van maradva de gaz.

ne enged hogy a gyerekedet kritizalj, mert igy fog felnoni, es a kedves anyuka aki kritizalja a gyerekedet, nagyobb koraban is es lesz,hogy te x idosen kezdted ezt es ezt bla bla bla mikor mar az en gyerekem reg tudta.

Ez miatt a 2 gyetek kozt is verseny lesz hogy ki a jobb!

Nem kell vele goglalkozni kerdezo, mond meg ami benned van, nem vagy koteles masok hulyesseget elhallgatni!

2014. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én a saját anyósomékat állítottam le kíméletesen, amikor a kisfiunkkal terhes voltam. Még nem volt unokájuk, mi hoztuk Nekik az elsőt, de a férjem unokatesójának /nagyon közeli kapcsolat, anyósomék a fiukként kezelik/ akkoriban született az első babája. Folyton róla áradoztak, az én pocaklakómmal meg alig foglalkoztak. Elég rosszul esett. De látta rajtam a férjem unokatesója ezt, és először Ő szólt anyóséknak, higy most már kezdjenek a saját születendő unokájukra koncentrálni. Ezt én is megerősítettem.

Szerintem keress a családban olyan valakit, akiben megbízol, és közösen próbáljatok beszélni a család többi részével. Ha egy viszonylag kívülálló nyitja fel a rokonság szemét, hogy nem szép dolog mindig mással példálózni, talán jobban eljut hozzájuk.

2014. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sok anyuka erőlteti a gyerekét mindenfélére-épp ma láttam egy olyan babát aki szinte könyörgött a szüleinek,hogy vegyék ki a kocsiból,mert alig volt 3 hós és egy sport kocsiba volt bekötve-ami ugyan hátra volt döntve kicsit,de nem 3hósnak való:(

A másik baba 6hós és az anyja dicsekedett a minap,hogy látnánk hogy a komppal hogy megy!


De tényleg amelyik baba ügyesebb az később lesz értelmes amelyik kicsit n"lustább" annak pedig az értelme fejlődik előbb.A kettő együtt ritkább:)


Nagyon egyszerűen mondd meg nekik,hogy:

-Jaj de jó!Akkor ezek szerint az én babám sokkal de sokkal okosabb lesz mint a Tiéd! (vagy akivel éppen összehasonlítják).

Meg mondd nekik,hogy:

-Persze de az én babám sokkal értelmesebb mint a tiéd volt:)!

Majd leszállnak rólad:)

2014. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, ne foglalkozz vele...
2014. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Visszavághatsz nekik azzal, hogy az sem jó ha túl korán csinál mindent. Az én fiam 6 éves lesz, most voltunk iskolaérettségi felmérésen. Azt javasolták ne menjen iskolába, mert még nem érett meg rá. Nagyon sokmindenre rákérdeztek, többek között hogy mikor állt fel, mikor indult el, stb. Az hogy felállt 5,5 hónaposan nagy hiba, mert lehet hogy többek között ennek isszuk meg most a levét.
2014. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

5-ös vagyok.

Igen,erről beszéltem.

Sajnos nemigen megy a kettő együtt.

Ha mozgásban fejlődik akkor értelemben nem.Ha értelemben fejlődik akkor mozgásban "marad el".

A mai rohanó világ miatt és a Facebook miatt is nagyon sokan erőltetik a gyereket.Mert azt látja,hogy a másik baba ezt meg azt csinálja.

Minden babának megvan a saját ritmusa.Nem kell és nem is szabad erőltetni.

Az én fiam úgy tanult meg mindent(köztük a járást is),hogy nem tudom időhöz kötni.

Értsd: mindent fokozatosan csinált a saját tempójában.Nem úgy,hogy elindult és ment,hanem mindig egyet-egyet lépett.majd egyszercsak járt:)

2014. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk... Szerintem csak az idő "szépíti" az emlékeiket. (tapasztalat, hogy Én sem tudom pontosan felidézni, hogy a nagyobbik mit, mikor és hogyan csinált) Egyáltalán nem biztos, hogy az tényleg úgy és akkor volt... De van aki azt élvezi, hogy hogy tudja a másikat leginkább bas*tatni. Vedd be a leszarom tablettát :)
2014. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én nem mennék bele ajátszmába azzal, hogy elkezdek még vitatkozni, vagy gyerekes szinten visszavágni. Egyenesen megmondanám, hogy zavar, hogy állandóan a ki, mit, mikor csinált dolgot kell hallgatni, ezért ne csináálják többet.

Ha ezek után is ismétlődik, akkor annyit mondanék minden alkalommal, hogy "ahogy korábban jeleztem már, NEM ÉRDEKEL" és témát váltanék. Vagy csak témát váltanék, de látványosan a szavába vágva.



Egyébként én pont az ellenkezőjétől kapok lábrázást most. Szüleim terhesség alatt (gyógypedagógusok) elmondták, hogy egyrészt én mit mikor csináltam, illete azt, hogy legkésőbb meddig kell bizonyos dolgokat csinálni - ha addig se csinálja, akkor vigyem szakorvoshoz. Ezzel egyet is értettem.


Most hét hónapos, nagyon kezdetlegesen, de ma elkezdett kúszni (10 hónapos koráig ugye ráér). Nagyon megörültem neki, letettem az ágyra, elé fél méterre játékot és hagytam, hogy odakepesszen érte. Felhívtam a szüleimet, hogy képzeljétek, az unokátok mit csinált, most is gyakorol... Erre megkaptam, hogy ne erőltessem. Basszus, nem erőltetem, ott van egy játék előtte, ha nem akar odamenni érte, akkor nem megy, nem tolom oda.

2014. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!