Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki és mikor irja fel a fürdető...

Ki és mikor irja fel a fürdető krémet és a popsikrémet?

Figyelt kérdés

Sokan mondták,hogy ha doki irja ki receptre akkor olcsóbb.


ha még nincs meg a baba akkor ki irja fel h mire hazahozzuk a kórházból legyen neki itthon? Vagy a kórházba adnak receptet,apa meg kiváltja?


Vagy nekünk kell előre megvenni? Ha igen,miylet?


2015. jan. 22. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyerekdoki írja fel!

Nekem még 3 hónap van a szülésig, de épp arra jártam, bementem a dokihoz, és fel is írta nekem.

Így baba születése előtt ki is tudod majd váltani (a te taj számodat kell ráírni a vényre, csak annyi, hogy az első szám 8-asra változik!).

Amúgy első babámmal a védőnő íratta fel a gyerekdokival és ő adta nekem. Most meg én kértem ki.

Kérdezz rá, nálatok hogy megy!

2015. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

36.hét környékén el kell menni a gyerekorvoshoz,akkor irja fel,hogy ne járjon le mire megszületik. Te töltöd majd ki,ha megszületett,ráirod nevét,születését és a te tajszámodat kell ráirni,csak az elején a 0 helyett 8-at.

Apa is kiválthatja,szerintem mindenkinél ő megy el megvenni,nem a frissen szült anya :)

2015. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezért nem mentem el hozzá, megvettük a fürdetőt recept nélkül így is csak párszáz forint volt, popsikrémnek meg sudocremet használtunk. A gyógyszertárban tudják milyen kell.
2015. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi! Nem tudtam h ha még nincs gyerek,akkor ki irja fel a receptet :)
2015. jan. 22. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk falun úgy volt, h a védőnő írt egy listát, a helyi gyógyszertár odaadta, majd mikor megkaptuk a taj kártyát, felirattuk a dokival és bevittük a patikába. Fürdető, popsikrém, k vitamin, d vitamin, szájpenész elleni szer, köldökcsonk ápolásához szer, steril vatta, géz.
2015. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ő irja fel,és kell is majd menni,mert nem árt a számát elkérni,ha megszültél,hazajövetel után másnap kimehessen házhoz,mert hogy kell neki mennie.
2015. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy amikor szültem, akkor felhívtam, hogy megvan a baba. Amikor hazaengedtek a kórházból minket, akkor kijött aznap a védőnő, másnap az orvos és hozta magával a recepteket. Mivel a babának még nincs taj száma, ilyenkor az anya taj számához tesznek egy 0-t és arra van felírva a recept. Ebből tudják, hogy egy még taj számmal nem rendelkező újszülött kapta a receptet. Nálunk legalábbis így volt.
2015. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez is máshogy megy mindenhol. Nekem amikor megszületett a baba odatelefonáltam, apának pedig be kellett menni a receptekért, mire hazaértünk kórházból már ki volt váltva minden. Hazaérkezés utáni nap kijött a doki, megnézte a picit és mindent elmondott, hogy mire és hogyan kell használni.
2015. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én terhesség alatt beszéltem a védőnővel, h kit ajánl gyerekorvosnak. Utána elmentem hozzá egy egészséges rendelésre, bemutatkoztam, ki vagyok, mikor szülök, stb. Amikor megszületett a baba a férjem hívta, kiadták neki a recepteket, kiváltotta szépen mire hazamentünk.
2015. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!