Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák kibírják az...

Tápszeres babák kibírják az etetések közti 3 órát?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 15:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%
Huuu akkor nekem csoda gyerekem van mert az elején kiköpte a cicin és nem volt hajlandó bekapni ha jól lakott, később meg ezt csinálta a cumisüveggel. 11 hós és még mindig ha jól lakik elhajítja az üveget.
2015. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

utolsó :) az én fiam is ilyen. amikor elég neki akkor kitolja a cumisüveget, vagy elkezd buborékot fújni, berregni, elfordítja a fejét :) tehát még nekem sem sikerült túletetnem. a nővérem lepődött meg rajta, egy idősek a fiaink és hogy látta hogy az én fiam hogy elutasítja egy idő után a kaját, mert az ő fia addig eszi amíg van az üvegben :) jó néha bosszús vagyok emiatt, mert van hogy elég kis mennyiség után nem kéri, de utána még kínálom 1-2x, de akkor is elutasítja.

2015. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben igen lehet, hogy esznek amennyit csak bírnak, lehet,hogy furcsa és rosz nekik előszőr az éhségérzet, de utána ez lecsendesedik. Az én lányom elfordul ha nem kér kaját, ha pedig lefejve adok neki ha jól lakik még vísít is,hogy ne erőltessem és kiköpi.
2015. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

18-20-as: hát nem tudom az én fiam 3 hónapos kora óta amióta nem tudok neki anyatejet adni full határozottan elfordul a cumisüvegtől ha jól lakott. egyszer amikor tök kevesett evett és megint megkínáltam vele hátha eszik még, még sírni is elkezdett hogy ne rakjam a szájába. de akkor szerinted a fiam egy csodabogár lehet :)

tápszerrel is lehet igény szerint etetni a babát, ezt Vida Ági babapszichológus is megírta és a kötődő nevelés csoportban is többen írták már. én mindig egyel nagyobb adagot készítettem el, így ha nem lett volna elég a standard adag akkor tudott többet enni, ha meg elég volt akkor kiköpte. egyszerűen a babám igényeit követtem, annyit evett amennyit kért. ha többet akkor többet, ha kevesebbet akkor pedig kevesebbet.

2015. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Amit a 18-20-as ír, annak a nagy része ostobaság. talán annyi igaz belőle, hogy a kisgyermekkorban elhízott gyerekeknek nagyobb valószínűséggel lesznek súlyproblémái felnőtt korban is, de ennek semmi köze a tápszeres tápláláshoz. Na de ez a felvázolt babakori evésmechanizmus jókora baromság.

Én is mindig a gyerek igényei szerint adtam a tápszert, ha úgy láttam, kér még, akkor adtam még neki. Ha elég volt, abbahagyta a cumizást, kilökte a szájából. Egyenletesen gyarapodott a súlya, most 2 éves, kb880cm magas és 11kg körül van.

A fél éves kor körüli hozzátáplálás milyensége, összetétele inkább ludas lehet az esetleges elhízásért.

Kislányom is kb 3-4 óránként evett, néha azért kínáltam közötte is, hátha szomjas. Ő mondjuk sokáig kelt éjszaka is 2X.

2015. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!