Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez baj lehet? Bővebben lent.

Ez baj lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a kislányom 30-án.

Mindent megtud csinálni, amit egy ilyen korú baba a "szakértők" szerint tudnia kell.

Viszont az átfordulni nem nagyon akar.

Pedig megtudja csinálni kb.3 és fél hónapos kora óta, hogy hasról hátra fordul.De azóta csak ritkán fordul meg, utoljára decemberben. Hátról hasra sem fordul, csak oldalára, de azt sokszor. Tudom, hogy minden baba másmilyen ütemben fejlődik, de az orvosi kis könyv szerint a 6 hónapos korban már "illik" hátról hasra fordulni 3 hónaposan kell tudnia megfordulni hasról hátra.

Védőnő amikor hónap elején látta a babát, azt mondta, hogy már kellene fordulnia.És nem tudom, védőnőnek van igaza? Nem akarom, hogy amiért "lustább" a háziorvos és a védőnő orvosokhoz küldjön minket.(Volt rá példa 5 x voltunk ősszel fizetős ortopédián a semmiért)



2015. jan. 22. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

a nővérem fia is ugyan ilyen. ő is korán 2-3 hósan átfordult már hasról hátra de azóta nagyon ritkán és lustán. hátról hasra nem fordul csak ha a nővérem segít neki, de ugye az nem az igazi. mást sem nagyon csinál. ha kell neki egy játék 1x próbálkozik elérni, azt hisztizni kezd.

szoktál vele játszani? "csalogatni" játékkal hogy átforduljon?

2015. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalt védőnő, gyermekorvos szerintem megmondja, hogy csak "lusta" a baba vagy kell egy kis rásegítés. Inkább most, minthogy elmaradjon vagy sokat késsen egy-egy mozgásfejlődési mozzanat. Érdemes utána járni. Esetleg egy gyógytornásznak/dévényesnek megmutatni.
2015. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell izgulnod, nincs ebben semmi különös. Nekem az első gyerekem hamar felült, oldalra fordult (hason nagyon utált lenni, nem is volt soha). A kúszásról is viszonylag hamar leszokott, mászni nem igen mászott (most 3 évesen jobban élvezi :)), de 11 hónaposan már járt és a mai napig szépen fejlődik nincs vele semmi gond. A pici 4 hónapos (szintén utál hason lenni, neki sem erőltetjük) mégis szépen tartja a fejét, próbál ülni, oldalra fordul játék közben. Én az ilyenen már nem is idegesítem magam (mármint amit a védőnő és háziorvos mond), mindkettő nyugdíjas, nem igazán foglalkoznak már semmivel (1 hónaposan elküldött minket ortopédiára, hogy laza a csípője, ott meg a doki majdhogynem kiröhögött, hogy mit keresek vele ott, tökéletesen nyílik a lába és a szög is jó :)) Viszont cserébe van egy nagyon jó gyerekorvosunk, aki tényleg naprakész, amíg ő nem mond semmit addig nincs baj :) Amikor havi 1x megvizsgálja megnézi miket tud, mennyire kiegyensúlyozott ...... Feleslegesen nem idegesíti a szülőt. Elsőnél is kérdezgettük, hogy nem baj, hogy nem fekszik hason (mert védőnő szerint úgy kellene), ő erre azt mondta, hogy a háton fekvés sokkal egészségesebb és ha nem akar hason lenni, ne is erőltessük, ő tudja mi a jó neki.
2015. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szoktam foglalkozni, játszani a babómmal, "csalogatom" is ahogy az első válaszoló említette, kisebb-nagyobb sikerrel.Ismerős amit a 3- kommentelő írt, nálunk is ez van, nem szeret hason lenni, kivéve ha este lefektettem( a babákkal kapcsolatos könyvek, blogok nem tanácsolják, de ő pár naposan sokat bukott, a kórházi nővérek tanácsolták a hason altatást, azóta meg csak így hajlandó elaludni.)sír, kiabál ilyenkor. :( De rendesen fejlődik, a fejét szépen tartja, kitolja magát a kis karjaira támaszkodik, ülni már kis segítséggel tud, oldalra fordul.Nálunk a védőnő nagyon fiatal nő most pár hónapja helyezték ide,így nem tudom mennyire tapasztalt, néha az alap kérdéseimre nem tudja a választ..a házi orvosunk pedig amikor legutóbb voltunk nem látott a babán semmiféle rendellenességet.

Esetleg nincsen valami ötletetek, hogy miként tudnám az átfordulását segíteni a csalogatáson kivűl? Előre is köszönöm.

2015. jan. 23. 08:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha meg tudja csinálni, akkor nincs baj! Ha nem csinálja, akkor vagy hiányzik neki a motiváció (nem a tiéd, a sajátja), vagy lusti (ezt NEM! sértésnek szántam!) Az én kislányom is ilyen volt (mi a gyógytornászt is megjártuk), de ha mindezt el akarod kerülni, akkor elmondom, azt a 3 dolgot, amit megtanultam ezalatt az idő alatt és segít:

1. Tedd ki a játszószőnyegre és legyen ott egész nap! A kiságyba, csak aludni tedd, éjszakára! Ha elfárad ott is tud aludni napközben, viszont megtanulja, hogyha berakod az ágyába akkor aludni kell! Ez sokat fog segíteni az esti fektetésnél is!

2. A játszószőnyegen 1 játék legyen (csak 1!!!), minimum fél méterre tőle, hogy érte kelljen mennie!

3. Fordítsd hasra, ha nem tetszik neki, akkor is, mert akkor leküzdi a lustit, ha akar valamit! Először pár másodpercre. Nem fog neki tetszeni, de ne törj meg, simizd a hátát és beszélj hozzá, dicsérd! Aztán mindíg kicsit többet, érezni fogod, hogy mi az elég!

És plussz 1: hintáztasd! Veszel egy pokrócot, fogod 2 csücskét, apa a másik 2 csücskét, benne a kiscsajszi és zsip-zsupoltok, hintáztatjátok, közben mondóka, és sok nevetés, mert ezt élvezik! Remélem tudtam segíteni!

2015. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:) Azóta már forog-kúszik rendesen ( 8 hónapos lesz 30-án), egész nap lenn van a szőnyegen, úgy hogy e segített, a mozgás fejlődésénél. Bár februárban, a házi orvosunk elküldött neurológushoz, mert akkor épp nem forgott, de csak április végére kaptunk időpontot. De csak engem idegesít az a dolog, hogy ilyen orvosi-védnői alkalmakkor, 20 percet látják a kislányom, és abból a 20 percből vonják le a következtetésiket?De azért elviszem, fél óra igazán belefér a napunkba.
2015. márc. 19. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!