Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kell lázat mérni...

Hányszor kell lázat mérni vagyis milyen időközönként egy 7hónapos babának? Òránkent, félóránként,15percenként vagy hogy?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ameddig magas, addig folyamatosan csillapítom és kb. 30 percenként mérem.

Ha lemegy hőemelkedésre, akkor már nem csillapítom, de kb. óránként egy ideig megmérem.

2015. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor érzed h melegebb. De 2-3 óránként sűrűbben nem mérném. Nem jó érzés h dugdosod a popsiba a lázmérőt.


Én amúgy csak akkor mértem mikor meleg érezhető volt h meleg nagyon. Hőemelkedéskor nem olyan meleg.

2015. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Az az igazsàg hogy elsõ baba első làz mèg nem èrzem rendesen a dolgokat ràadàsul nàlam teljes kètsègbeesès van es rettegès fèlek felszökik úgy hogy nem veszem èszre.

Most 37,7el elaludt

Inni mikor keletsem?

2015. jan. 23. 21:15
 4/12 anonim ***** válasza:
A 37,7 még messze nem láz. Ha nem érzed melegebbnek, akkor szerintem ne keltsd fel. Ha esetleg emelkedne a hője, akkor mocorgós, nyöszörgős, nyugtalanabb lesz, amit majd észre veszel. Próbálj megnyugodni! Én is első babás anyuka vagyok, tudom miről írsz, hidd el. De 37,7 nem ad okot különösebb aggodalomra.
2015. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

38,5 volt,arról ment le egy nurofennel ès egy kúppal.

Biztos èbred ha megy fel a làza? Vagy èjszakàzzak?

2015. jan. 23. 22:28
 6/12 A kérdező kommentje:

Àtfogalmazom,èjszakàzàst tervezek....de nem tudom hogy fogom bírni, esetleg 30percenkènt felkelnèk rànezni az is eleg?

A homlokàn van lyen làzmèrő tapasz de nem is tudom most mèrtem hónaljban 37,6 a tapasz pedig 38at utat....vagy rosszul tettem be a làzmèrőt? Az lehet baj?

2015. jan. 23. 22:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rövid ujjú body-ban altattam, plusz pelenka természetesen. Hónaljban méregettem a lázat. Nem kell betakarni, max. egy textilpelenkával.
2015. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem jobb lenne ha popsiban mérnéd. Hónaljban ha nem jól teszed oda nem jól mér. Tapasz meg nagyon sokszor mást mutat. Altasd a közeledbe, nyűglödni fog ha megy fel a láza. Fogd meg a homlokát, kezit, labát és ha ezek melegek akkor mérd mer valószínű h lázas. 38 alatt meg nem kell neki lázcsillapító.
2015. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Úgy gondolom, nyűglődik, ha megy fel a láza. De a kezeddel is érzed a kis homlokán, arcán. Akkor is, ha első baba! Bízz magadban kicsit. Ilyenkor én is éjszakázást terveztem (mindössze kétszer volt lázas a lányom a 16 hónap alatt - hála Istennek), nem kapcsoltam le a kislámpámat és csak feküdtem az ágyban őt nézve. Kb. fél méterre aludt tőlem. Nálunk nem ment fel éjszaka a láza. Egy 3 gyerekes barátnőm mondta, hogy ő úgy tapasztalta, még éjfél körül mehet fel, utána esetleg hajnalban. Nálunk már nem ment fel, de éjfél-egyig többször is figyeltem. Aztán kicsit én is elpilledtem, fél órás ébresztőkkel a telefonomon. Általában anélkül is keltem. Mindezt csak azért írom le ilyen részletesen, mert az első lázas estén én is teljesen kiborultam, agyonaggódtam magam, és igen jót tett a 3gyerekes barátnőm néhány praktikus mondata. Kívánom, hogy minden rendben legyen nálatok, Jobbulást a babának, neked pedig sok erőt és némi nyugalmat kívánok!
2015. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még mindig a 4. vagyok... Elfelejtettem írni, hogy ennyi idősen én is a fenekében mértem. Ha ott 38,5, abból leveszed a 0,5 fokot, az 38. Én úgy tudom, az még nem a láz kategória a piciknél. Én lázcsillapításra sima Germicid kúpot adtam. Nekem fél évesen volt lázas a kislányom, akkor felet nyomtam be neki. Neki elég volt, szépen lehúzta a lázát. Még egyszer: minden jót kívánok!
2015. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!