Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit javasol? Miért?

Ki mit javasol? Miért?

Figyelt kérdés
Tápszer?Tehéntej bolti?Tehéntej házi?Kecsketej?
2010. febr. 8. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ha megírtad volna, mennyi idős a babád...

1 éves korig szerintem mindenképp tápszer, utána lassan tehéntej, és inkább házi mint bolti.

2010. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1éves
2010. febr. 8. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam elmúlt egy éves, adtam neki házi tejet. Erre majd leharapta az orvos és a védőnő a fejemet, mert szerintük nem szabad.

fiúknál 3 éves korig babaital (junior tejital), tej semmikép, főleg nem házitej.

Nekem ezt javasolták.

2010. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14:03-as vagyok. Valami hormon miatt ne adjak neki házi, ill. bolti tejet.
2010. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az egyik ismerősöm kisfia most lesz 1 éves és már vagy 4 hónapja kapja a kecske tejet!Neki a nagy fia(6 éves)Is ezt issza és pont az orvos ajánlotta,mert a nagyfiú tejérzékeny!!Remélem tudtam segíteni!
2010. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tehéntejjel (bolti) kezdtem 1 év után, fokozatosan. Nincs allergia a családban, és nem is lett semmi baja tőle. Persze mindenki mást mond. Hallgass a szívedre. :)
2010. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én véleményem,h 1 éves korig tápszer.Mert több benne a vitamin,mint a tehéntejben és jobban ellenőrzött a minősége.De az 1 évet én nem naptár szerint értem,hanem kb.Mert amíg úgyis reggel-este cumizik(viszonylag nagyobb mennyiséget) addig vszínű inkább a tápszert választom.De azért fokozatosan megkóstoltatnám vele a tehéntejet(bolti)is,hogy ha mondjuk egy főzelékünket azzal készítek,akkor emiatt ne kelljen már külön főzicskélni a babának,hanem ehesse azt amit mi,így 1 éves kor után.De tényleg csak azért,h hozzászokjon fokozatosan ahhoz az étrendhez amit amúgy is eszik a család.Pl. ha az egész család amúgy is kecske vagy házi tejet szokott inni és azt használják főzéshez,akkor azt kóstoltatnám vele.
2010. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy éves kor után tehéntejet adhatsz de csak boltit.Én a házi tejtől lettem asthmás-allergiás a boltit nyugodtan ihatom mert az már hőkezelt.
2010. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bolti tej. Én tápszert adtam a gyereknek 1 éves koráig, de már 9 hónaposan kapott yoghurtot, túrót, tejfölt és időnként túró rudi belsejét, a csokit én ettem meg róla. A tejérzékenysége ki jött volna a tejtermékektől 1 éves korára, én ezért kezdtem el adni neki a bolti 1,5 %-os tejet. 1 hétig csak reggel, aztán az esti tápszert is lecseréltem tejre. Simán átáltunk rá. Én házi tejet még nem merek adni neki, még hígitva sem, majd 1 hónap múlva jön a 2,8%-os bolti tej és majd csak utána adom a házit. Hogy miért így! Belegondolva, hogy a bolti tejekben mennyi a valódi tej, akkor igazából csak nagyrészt vizet adok ezzel a gyereknek és szépen lassan hozzá tudom szoktatni a tejzsírokhoz így.
2010. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. febr. 8. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!