Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez elég neki? nem éhezik? Nem...

Ez elég neki? nem éhezik? Nem hiszem el. Ismerősöm 1.5éves gyereke egy nap ennyit eszik:

Figyelt kérdés

reggel :1,5dl kakaó,

tízórai:egy danone joghurt,

ebéd :fél krumpli+fél répa+pár brokkoli+2jégkockányi hús,

uzsonna: gyümi püré,(fél banán+körte)néha hozzá tejszelet,

vacsora: csipeget tőlük, sajt,pár falat májkrémes kenyér,

és lefekvés elött: 1,8dl tápszer.

most ott voltam náluk 3napot, minden így ment.nem kevés ez?nem kellenne már tartalmasabban ennie egy ekkora gyereknek?


2010. febr. 8. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

"Biztosan direkt éheztetik!" Ha szépen fejlődik és minden rendben egészség tekintetében miért ne lenne elég?!

Nem minden gyerek eszik annyit, mint egy ház naponta!

Szerinted a szülei melyik gyereknek akarnak rosszat általában???

2010. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem még egy hangyányit soknak is tűnik. Pl a kakaó, a krumpli, a hús, a banán nagyon laktató ételek, bőséges tápanyaggal így nem baj ha csak keveset is kap belőlük, jól lakik tőle.

Egyáltalán nem kevés étel ez egy ekkora gyereknek.

2010. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Óh, ha az én fiam enne ennyit...

jaj, Ő is egy éves

reggel 10 óra után kell ekkor eszik jó esetben egy félszelet kenyeret, amin általában 1 szelet felvágott van vajjal, vagy májkrém.

ebéd 2 után úgy kell bele könyörögni az ételt nagy nehezen megeszik egy üveg bébiételt, uzsonna egy joghurt + egy banán vagy tejszelet, esetleg egy fél szelet kenyér.

vacsora fél9 egy adag tejbegríz, vagy egy kis főzelék kenyérrel épp mikor mit főzők.

És ennyi már csak reggel 10 után eszik megint.

szóval ez sem sok, sőt ma még ennyit sem evett, mégis 10kg 90dkg jó kis husis, pedig keveset eszik sajnos....

2010. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Az én 13 hónapos fiam sem eszik, ennyit sem sajnos. Minden erőfeszítésünk ellenére sem.

A te babád mennyit eszik?

2010. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én kislányom ennyit enne összeteném a két kezem.

Reggeli:pár falat májaskenyér

Tizorai:joghurt

Ebéd: álltalában semmi

Uzsonna:alma, banán vagy amihez kedve van

Vacsor:tej, kakaó,tea és pár falat piritos

De ezek változok ez volt a tegnapi kajája.Ő sem éhezik, és nem is tudjuk miért nem eszik mikor a hütö tele van külömbözö ételekkel és csak csetintenie kéne mindet egyszerre adnám neki.Mikor evés van kinyitom neki a hütöt és felsorolom mi van de egyszerüen semmi nem kell neki.

Ha rendesen fejlödik akkor nincs semmi baja.

2010. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Mért lenne kevés??Sok is. Nem elhízlalni kell.Úgy gondolod,ha éhes maradna,akkor nem üvöltene??
2010. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Az én 17 hónapos kislányom még életében nem evett annyit, amit leírtál. Egy gyerek tudja, mennyi táplálékra van a szervezetének szüksége. Gondolom, van előtte elég étel, ha éhes lenne többet enne. Ha rendesen fejlődik, az orvos is rendben találja, akkor minden rendben van vele.
2010. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bea24 ***** válasza:

Hát nem tudom, az én kislányom 6 hós, de eszi ennyit, és abszolút nincs elhízva.

reggeli: 210ml tápszer

tízórai: 100ml gyümölcspüré

ebéd: főzelék kb. 100ml+ 100ml tápszer

köztes kaja: 170ml táp

uzsonna: gyümölcspüré 100ml+ kekszdara

vacsi: 260ml tejberizspép

Hát szerintem kevés az, amit ő eszik, de ha nyugodt és kiegyensúlyozott, rendesen fejlődő baba, akkor minden rendben lehet.

2010. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
A fiam üvöltene az éhségtől ha ennyit kapna. Szerintem kevés amit eszik.
2010. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden baba más! Valakinek több kell, valakinek kevesebb. A barátnőmmel egy napon szültünk, mind a kettőnknek lánya van és az ő babája kétszer annyit eszik. De tök egyformán fejlődnek!
2010. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!