Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba nappal alszik,...

Ha a baba nappal alszik, éjjel ébren van?

Figyelt kérdés

Pici, 3 hetes, napok óta felcseréli a nappalt az éjszakával. Nappal nem lehet és nem is akarom ébren tartani, fárasztani, gondolom, kell neki az alvás, de késő estétől hajnalig nem alszik el.

Beáll majd magától az alvásrendje? Ha igen, nagyjából mikor? Vagy nekem kellene valamivel segíteni neki ebben?



2015. jan. 26. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

sír is (netán tekereg?) mikor nem tud elaludni?


már pedig muszáj volna ha éjjel aludni akarsz, aktívabbra venni a napját. lehet h két napi nyügös lesz de utána megoldod vele a problemat.

2015. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elején még meg vannak keveredve éjjel nappal között, be fog állni. Nekem a gyerekorvos azt tanácsolta anno, hog ynappal ha elaludna is ébresszem enni 3 óránként, éjjel viszont semmiképp. Nekünk ez bevált hamar. Kb 6. hét után aludt egyre többet éjjel, 6, majd 8 órát, aztán beállt fix 10-12 óra alvásra este f8-reggel 7 között 2-3 hónap között és napközben is aludt először minden evé sután, aztán csak a reggeli és az ebéd után. Most csak az ebéd után már, de már 1 éves.
2015. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És még annyi jutott eszembe, ami lehet segítség volt nappalra, hogy mi a nappaliban tartottuk naközben, járkálás, matatás, tv stb volt körülötte napközben, éjjel viszont nem kapcsoltam villanyt sem etetéshez, illetve pár hét után nem tettem tisztába éjjel egyszer, kihagytam egyet és csak enni kapott sötétben, majd ment vissza aludni.
2015. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hasfájós baba, nem tekereg. A nappalt szinte végigalussza, eddig kb. 2 óránként evett, most áll át a kb. 3 óránkénti evésre. Az segíthet, ha 3 óránál tovább nem hagyom aludni? Nem teszek rosszat vele, ha ébresztem? Főleg, ha eszik, rögtön vissza is alszik utána.
2015. jan. 26. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem teszel rosszat vele. Nappal ébreszd nyugodtan 3 óránként enni, ha tovább aludna.

Nem kell felrázni, csak vedd fel és add neki az ennivalót, éjjel meg ne (ha végre elalszik majd). Ha akar aludhat utána megint. Mindenképpen próbáld ki, mert nálunk szépen bejött.

2015. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasfájásra pedig a hasonaltatás, büfiztetés helyett (ha sokáig tartva sem büfizne és bántaná a levegő ami bent marad) is tökéletes, hason kijön a büfi és a puki is magától is. Úgy nyugodtan tudnak aludni a babák, de kemény matracon kell hason altatni.
2015. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekunk is az valt be amit a kettes leirt.Nappal 3 orankent ebresztettuk enni, ejjel viszont nem.Nappal a nappaliban alszik atlagos zajban sotetites nelkul.Este ha felebredt enni en sem kapcsoltam villanyt, majd az ejszakai pelus csererol is leszoktam,mert eberebb volt utana.Eves utan rogton visszatettem az agyaba.

Most 7 hetes a babam, ejjel 8 orat alszik ebredes nelkul, hajnalban-koran reggel ebred csak enni 5 es 7 kozott(attol fuggoen hogy hany orara jott ki az esti utolso etetes), de utana azonnal alszik is tovabb 9-10-ig.

2015. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!