Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az utazásra felkész...

Hogy lehet az utazásra felkészülni?

Figyelt kérdés
Nemsokára itthon hagyjuk 1 hétre a lányainkat, külföldre utazunk, most többször alszanak a mamánál, ennyit "készülünk" a dologra. Kíváncsi vagyok, van-e tapasztalat, hogy bírják a gyerekek (15 hónaposak), és mit tudunk még tenni, hogy zökkenőmentes legyen. Elég régen foglaltuk, azt hittem, könnyebb dolgunk lesz, de azért ahogy közeledik az időpont, kicsit félek :)
2015. jan. 26. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha zökkenőmentesen elalszanak és elvannak a mamánál, felsem fog tünni nekik egy két napig hogy nem vagytok. Az biztos hogy ha hazaszólnék nem kérném őket a telefonhoz,és megkérném a családod hogy ne emlitsenek előttük.máshogy nem tudsz felkészülni. Amúgy neked nehezebb lesz kibirni nélkülük mint nekik nélküled. Jó utazást
2015. jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal többet nem tehettek... minden elismerésem a nagyszülőknek! - bevállalni két ilyen kicsit 1 hétre... persze lehet semmi gond nem lesz, de ha mégis nagyon hiányolnak benneteket, kín szenvedés lesz velük... én nekik is! Szerintem nagyon sok idő , én el nem tudnám képzelni, hogy 3,5 és 2 évesemet itthon hagyjam... remélem jól sikerül minden!
2015. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, és nem vagyunk egyformák ;)
2015. jan. 29. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. ennyi idősek voltak nálunk is az ikrek, amikor el kellett utaznom 2 napra. A nagypapa és egy bébiszitter vigyázott rájuk nappal, a férjem éjjel volt otthon velük.

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy sokszor a szülőnek nehezebb... halálra aggódtam magam, aztán mikor végre hazaértem, vígan elvoltak, szinte észre sem vettek. :D


Ha a nagyszülőkkel elvannak, és már éjszakákat is töltöttetek külön, nem szopiznak, akkor vsz. kibírják és nem lesz gond. Mondjuk kérdés az is, hogy hol lesznek, a saját otthonotokban vagy 1 hétig a nagyszülőknél?


A saját nyugalmad érdekében beszéld le a mamáékkal a heti menüt (mondjuk ha jó evők és nem is allergiások, az jó), legyen elég ruha, ágynemű, játék (ha a mamáéknál lennének). Fontos még, hogy megadd a gyerekorvos számát, legyenek ott a gyógyszereik, kúp, lázmérő. Szerintem legyen egy plusz biztosíték, szóval egy másik rokon vagy barát, akik a nagyszülők felhívhatnak, ha hirtelen segítség kell (pl. hirtelen ők is megbetegedhetnek vagy ilyesmi).


Ha mindent megtettél mindenkiért, akkor pedig állj le az aggódással, különben semmit sem fog érni a pihenés.

2015. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezek mind-mind pipa, mamánál lesznek, de ott van kert, szóval kb. jobban érzik magukat ott, mint otthon, de ha úgy érzik, hogy jobb nekik itt, van kulcsuk és visszaköltöznek. mamáéknál most direkt sokat alszanak, és semmi gond :) úgyhogy remélem megtettem mindent a zavartalan nyaralásokért.
2015. febr. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!