Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék felkészülni a...

Szeretnék felkészülni a szúnyog és darázs invázióra. Mit ajánlanátok megelőzésre és kezelésre? (6 hós a kislányom)

Figyelt kérdés
A patikában nem voltak túlságosan segítőkészek, így Tőletek várnék bevált ötleteket.
2013. máj. 6. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
én inkább a kullancsoktól félek,ha megcsípi egy szúnyog,az nem tragédia.de a kullancsok 70%-a lyme kórt terjeszt.vannak rovarriasztós karkötők babáknak,meg olyan uv-s cucc amit a babára kell rögzíteni,és állítólag nagyon jó.azt én sem tudom hogy a darazsaktól hogyan védjem meg...
2013. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Disi ***** válasza:
Van szúnyogháló babakocsira. Én a Rosmannban kaptam bio szúnyogriasztó sprayt (lehet kapni DM-ben vagy patikákban is). Pontosan nem emlékszem milyen idős kortól használható. Holnap megnézem ha gondolod.
2013. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.bio galaktiv a neve,de 2-es!te szagoltad már?nagyon büdös!és felvetődött bennem a kérdés hogyha olyan helyre megyünk,pl erdőbe,hogy van szúnyog,darázs,kullancs,uv sugárzás,akkor ezt mind rákenjük a babára?egyébként 3 hónapos kortól használható,előtte csak ruhára szabad fújni...
2013. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja!a szúnyoghálót meg kb 10 másodperc alatt eltünteti a kocsiról a 10 hónaposom. :-)
2013. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dokinéni mondta nekem hogy van szúnyogriasztó kendő, azzal kell a babákat átkenni, nem szabad befújni semmivel. Legyen kéznél Fenistil és Calcimusc, ha megcsípi a babát egy darázs akkor egy egész ampulla C-ot meg kell vele itatni. Van szúnyogriasztó növény, cserepes is, én azt fogok beszerezni, állítólag működik.
2013. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok, 15 hótól lehet védőoltást kérni kullancscsípésre, biztos nem véd meg mindentől, de pár dologtól igen.
2013. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Disi ***** válasza:
Hja, kicsi Houdinikre nem tudok megoldást :D. Nekem nem olyan kellemetlen a szaga. És igen ha kell bekenem naptejjel és ezzel os lefújom. Inkább a ruhájára szoktam fújni.. És hagyok valamennyi idt a kettő között. Naptejjel már itthon indulás előtt be szoktam kenni (ez már tavaly is így volt), a szúnyogriasztó pedig a táskában. Darázs ellen nem tudok róla hogy van-e valami egyáltalán.
2013. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szúnyoghálót teszek a kocsira, de alatta van kb. 10 cm rés, ahol simán "bemegy" a szúnyog, és a darázs ha akar. :(

A többi dolog után olvasok, köszönöm még egyszer!

2013. máj. 7. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!