Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fokozott végtagi izomtónus 3...

Fokozott végtagi izomtónus 3 hónaposan. Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Dévény tornát javasolt a gyerekorvos, ma voltunk először. Azt mondta a gyógytornász hogy oxigénhiánynál szokott előfordulni a fokozott izomtónus, azaz hogy feszesek az izmai. Programozott császárral szültem, fel sem merült bennem az oxigénhiány, de aztán eszembe jutott hogy a zárójelentésen az szerepel, hogy nyakára volt tekeredve a köldökzsinór és valódi csomó is volt rajta. Azt mondta hogy ez lehet az oka, és hogy a méhben felléphetett valamiféle oxigénhiány. Kicsit aggódom, hogy nincs-e más károsodása a kisbabámnak, és hogy ez az izomfeszesség elmúlik-e a tornával? Volt valakinek ilyen?
2015. jan. 28. 14:22
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nekünk sajnos hasonló helyzetünk van (hosszú vajúdás után császároztak meg, a kislányom nyaka és mellkasa köré volt tekeredve a köldökzsinór). A fejlődésneurológus írt elő Dévény tornát, mert két hónaposan még nem tudta emelni a fejét illetve nem tudott hason lenni, mert annyira feszültek az izmai, hogy fájdalmas volt illetve mindig ökölbe volt a keze. Ma megyünk negyedjére, és már elmondható, hogy ha kedve van hozzá (mert nála ez is szükséges :)), akkor imád hason lenni és nagyon szépen tudja emelni a fejét, a kezét pedig egyre többször nyitogatja. A torna alatti sírás borzasztó, de sajnos az ő érdekében muszáj. Kitartást Nektek!
2015. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj beutalót gyermekneurológiára.

Az én babám ilyen volt,sajnos azóta sem lett sokkal jobb:(

Már 13éves nagylány.

Rajta sem látszott semmi más csak a mozgása.Azóta kiderült,hogy halmozottan sérült lett.

Első babám volt,túlhordás,indítás-oxitocin,burokrepesztés,meconiumos magzatvíz,sürgősségi császár:(

A 2.terhességem már úgy indult,hogy császár-bár én ezt nem kérhetem-de az lett automatikusan.Ő egészséges fiú 9 éves és a 3.babám is császár Ő most 6 hónapos kislány,szintén egészséges:)

2015. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!