Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves kislányom elöször...

Féléves kislányom elöször mindenkire mosolyog, majd ha közelebb hajolnak hozzá megijed mindenkitől. Néha annyira sír mintha sokkot kapna. Nehéz szülésem volt, elég sokáig volt a szülőcsatornában. Ez nem lehet ok?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy az lenne a gond, az én kisfiammal 3 napig vajúdtam, de nem félős (ő is féléves). Amúgy fél éves korukban kezdenek a babák félni az idegenektől.

Utánaolvashatsz : babaszoba.hu

babázó.hu

oldalakon is. További jó babázást

2008. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vezethető vissza ez a szülésre. Az én lányom is 6 hónapos és ő is sír, ha közel hajolnak hozzá v. ölbe veszik, pedig előtte mosolyog. Én azt csinálom, hogy hagyom ismerkedni, tehát megvárom, hogy eldöntse szimpi neki az illető v. nem, addig nem jöhetnek hozzá közel. Ha a lányom mosolyog, jár keze lába és nyújtja a kezét a delikvens felé, akkor közelebb megyünk és megsimogatja az arcát, általában a tapogatás után nincs gond, nem fél tovább, akár ölbe is vehetik. Ha viszont elfordítja a fejét, akkor nem lopta be magát a szívébe az illető, tehát távolról ismerkedünk tovább v. végig megtartjuk a kellő távolságot...:-)Nem szabad erőltetni semmit. De az a tapasztalatom, hogy előbb-utóbb mindenkivel haverkodik, csak hagyni kell, hogy a saját tempójában tegye.
2008. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit ijedősebb az átlagnál mint az én fiam. Én úgy tudom ababák attól tartanak akitől a mama is! Nekem ezt egy pszichológus mondta. Mivel az érzelmeidet ő nagyon hamar megérzi(hogy kitől tartasz,kit nem szeretsz,kedvelsz). Vagy esetleg nem jártok valamilyen gyógytornára? ÍRj!
2008. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azoktol az emberektől is sír, akiket én szeretek, de ha több időt töltünk el egy idegen helyen, akkor megbékél és megbarátkozik. Nem járunk gyógytornára.
2008. júl. 19. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyáltalán nem értem! Akkor lehet az a baj hogy később szokott hozzá ezekhez az emberekhez és idő kell neki minden eggyes alkalommal amikor ott vagytok.
2008. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!