Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 7 hós kislányom még...

Baj ha 7 hós kislányom még nem állt fel egyedül, nem ül egyenesen és nem eszik darabos ételt, csak tápszert fogad el és pürés gyümiket? Mindenkitől azt hallom már 6 hosan felállt a babója.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem baj, ő ilyen "később érő tipus".

Igaz az én fiam is felállt már 6 hónaposan, de azt inkább korainak mondanám.

A lányom 9 hónaposan kezdett mászni, 10 hónapos volt mikor felállt kapaszkodva. Egyedül 14 hónapos korában ment. És azóta már nagylány, most lesz 7 éves:)

A darabos ételt az én kisfiam 10-11 hónapos korában fogadta el, úgyhogy azzal sem mondanám, hogy le vagytok maradva!

Szépen lassan mindent fog csinálni, nem kell erőltetni.

És ami szerintem a LÉNYEG, ez nem verseny! Minden baba a maga ütemében fejlődik, ne törődj vele, hogy más gyereke mit tud már!

Nekem kettő van, és teljesen más a két gyerekem. A lányom előbb beszélt, és szófogadó volt mindig.

A fiam hamar elindult, és égetni való gyerek.

De én imádom őket:)

2009. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
6 hónaposan????? jesszusom!!!! Olyan nincs! nyugi, semmi baja a babádnak, az enyém sem kap még darabosat, mi is 7 hósak vagyunk csak gyümit+húsos főziket! Ne hallgass a barmokra már bocsánat! 6 hónaposan az "elvárás" a hátról hasra fordulás és fordítva Ezutámn következik a kúszás, amjd a mászás! Hol van még a felállás!!!
2009. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a másodiknak tök igaza van. teljesen jól fejlődik nincs lemaradva!!!!

akinek meg 6 hósan állt a babája az nagyon gyorsan fejlődik.

de nem kell aggódnod a tiéd fejlődik normális ütemben!!!!

2009. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Fordulni azt tud hátrol hasra és vissza 4 hós kora óta.Csak aggódtam hogy azóta semmi mást nem tanult.
2009. ápr. 26. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt az oldal nagyon szeretem, szerintem az itt olvasható dolgok reálisak a baba fejlődése szempontjából. A hat hónaposan felálló baba ritka, de biztos vagyok benne, h' van ilyen korán érő típus. Az enyém nyolc hónaposan állt fel, és két hónapja meg sem fordult a fejemben, h' esetleg már kéne neki. Továbbá én sem adok még darabosat, és nem gondolom, h' bármivel el lennénk maradva. A babakekszet fogom jövő hónapban kipróbálni, mert már kijött 4 foga teljesen, 2 részben, tehát már van mivel rágcsálnia. De párizsit meg kiflit még nem fog enni, az biztos! :) Néha tényleg az az ember érzése, h' már a pici babákat is versenyeztetik néhányan, h' miket tud. Ez semmi másra nem jó, mint hogy elbizonytalanítsa az embert, h' valamit nem jól csinál. Én nem szoktam összehasonlítgatni az enyémet más gyerekével, mert felesleges. Te se hagyd, h' ezzel rossz érzéseket keltsenek benned!

2009. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te drága, nehogy má kiakadj!!! Az én kisfiam most lesz 8 hós és csak ülni tud. Nem tudja még felhúzni magát és csak kúszik-mászik hason, de állni se tud. A szomszéd kislány 6 és fél hósan már felállt, de mindig sír, ha elesik. Úgyhogy nekem még nyugi van egy kicsit és ez gyerekenként változó. Ha nagy a súlya, az is nyom a latba, de ne aggódj, nem marad le semmiről. Üdv.
2009. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szentég! én babám 6. hóba van de még eszembe se jutott hogy föláljon még csak most "kapaszkodik "akad bele a keze a rácsba. és most fogad el több mennyisség pűrét nem hogy darabosat
2009. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondják, 10 hós kor előtt nem egészséges, ha feláll. persze ha magától csinálja, nem tudsz ellene tenni, de egyáltalán nem baj, ha minél tovább a földön marad. ez az időszak fontos számukra. egyensúlyérzék ilyenkor alakul ki, a finomtapintások alapjai ilyenkor alakulnak. Nekem gyógytornász mondta, hogy amíg csak lehet, kússzon másszon, tartsam a földön, mert a későbbi kézügyességben, tanulási készségekben, sőt, bármilyen fura, akár a nyelvérzékben is segíthet neki. amíg a földön van és nem erőlteti az állást, sokkal jobban tud koncentrálni a hangképzésre is. Szóval ne aggódj, futhatsz még utána eleget, bőven ráértek:-) amúgy, hogy megnyugtassalak, az én fiam 7 hós múlt, még csak most kezd kúszni, és egy kicsit üldögélni. eszében sincsen mászni. álldogálni szeretne, de azt nem engedem neki:-)
2009. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos elmúlt a fiam és még csak pár napja fordul hasról hátra (visszafelé is menne már, de mivel nem szeret hason lenni, esze ágában sincs oda fordulni).

a doki szerint nincs elkésve. felülni kapaszkodva simán, anélkül még nem tud.

istenem, ő előbb agyra gyúrt :)

2009. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!