Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kérlek titeket,...

Anyukák! Kérlek titeket, ajánljatok nekem normális, használható, valóban jó itatópoharat!?

Figyelt kérdés

8 hónapos babám még mindig cumisüvegből iszik. Nagyon szereti a vizet, ezért nagyon sokat is fogyaszt, de a cumisüvegből elég problémás, nem beszélve arról, hogy már vannak fogacskái is, és úgy tudom, nem ajánlott a cumisüveg ilyenkor már.

Próbáltunk többféle itatóspoharat, pl. a MAM: [link] aminek a cumis része jó, de az itatócsőrös része egy rakás nulla. A cseppmentes szeleppel lehetetlen inni belőle, szóval kuka, nem beszélve arról, hogy nem is cseppmentes. A másik a Nuby: [link] ez ellen meg szó szerint kézzel-lábbal tiltakozik, egyszerűen utálja, mert nagy a csőr, és nehéz szívni.

Ami még van, az a kínai Baby Bruintől egy cumisüveg itatóspohár közti valami, amit még úgy-ahogy szeret is a gyerek, csak ez nem BPA, szóval melegíteni nem merem.

Ajánlanátok nekem jó itatóspoharat?

Ti szoktátok még fekve itatni a gyereket? Mert az esti tápszert sokszor félálomban cumizza. Ti azt honnan adjátok?

Előre is köszi minden segítő választ!


2015. jan. 29. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy ezzel most megnyugtatlak vagy inkább másokat háborítok fel, de az én 2 éves fiam még cumisüvegből issza nappal a vizét, sokat iszik nagyon, fekve is, délután alvásnál és esti alvásnál is cumisból issza a tejet-tápszert, fekve, a saját ágyában. Pohárból még mindig nem tud inni, semmilyen már itatót nem fogad el. Van egy szívószálas itatója amit anyuék hoztak neki olaszországból, na az tetszik neki de inkább csak játszik vele így hiába cseppmentes mégis kifolyik mindenhova.

Én már nem is próbálkozom, már 3 fajtát is kapott, egyik sem kell neki. Meg mint írtam, este cumissal alszik el, szóval nem mostanában fog róla leszokni.

Más gyereknek a cumi, az én gyerekemnek a cumisüveg kell.

2015. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ó, mi is rengeteget próbáltunk, Mam, Nuby, Ikea, Babylove, Avent. Az Aventes jött be a legjobban, nagyon ügyesen iszik belőle a csibém. Sajnos nem olcsó, de elég tartós, mi lassan 1 éve használjuk. A csőre cserélhető, lehet külön venni azt hiszem két félét is (egy 6+ és egy 12+ fejet). Használható szeleppel és szelep nélkül is, szerintem 8 hónaposan még inkább szeleppel érdemes használni. Dm-ben néha van 25%-os kupon Avent termékekre, én egy ilyen akció keretein belül vettem az itatónkat.

A fentiek közül a legkevésbé a Nuby jött be, állandóan behorpadt, csorgott a nyakánál az innivaló.


Amit még nagyon szeretünk, az a MAM kulacsa, bár ez talán 12+ itató. Szelep is van benne.


(Egyébként tápszert az én lányom is cumisüvegből iszik még, pedig már 1,5 éves múlt)

2015. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


erre a varázsitatóra gondolok, ami a linken szerepel. (csak mert több féle van, de azokat nem ismerem)



MAM kulacsból pedig erre:


[link]

2015. jan. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
NUK itatopohar. Fiam imadja nuk-first choice-tanulopohar
2015. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

www.nuk-baby.hu/products/bottles/nuk_firstchoice/productdetail/?p=10.215.071<y=m&lid=28

Ilyen NUK. Nem csepeg, nem nehéz szívni, könnyű fogni. Kb. 6 hós korától ebből iszik a fiam önállóan.

2015. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam szó szerint utána ezeket az itatópoharakat. :) Próbáltunk többet is, de egyikből sem tudott inni, de inkább már nem is akart.

Ő sokáig cumisüvegezett, vizet, gyümölcslevet, de a tápszert/tejet is abból itta elég sokáig. Aztán az innivalóból átszoktuk a kubus flakonra, meg rendes pohárra, de a tejet továbbra (2-3 éves korában)is fekve itta a cumisüvegéből. Ez neki amolyan rituálé volt, így szerette.

A fogainak pedig a mai napig semmi baja, pedig már 5 éves, és pont a minap nézték az oviba, de semmi szuvasodást nem találtak.

2015. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát mi egy kicsit később vettük, de itt a fórumon olvastam a kubus flakont, a waterrr változat szelepes nem csöpög, teljesen bevált, kezdetnek mikor én is besokaltam az itatópoharakból.

Nekem még ez tetszik, bár mi nem próbáltuk, mert akkor már a kubusat használtuk

[link]

ennek nem látom hogy ne lehetne jól tisztítani a csőrét.

Én a tápszert mindig cumisüvegből adtam, az innivalót ami víz vagy tea azt adtam kezdetben szintén cumisból, aztán én is több féle itatóból. Még nem vagy lekésve, az enyém ennyi idősen még rá sem érzett a szilikonos csőrős mam itató használatára, azt próbáltuk ki elsőre.

A BPA mentest úgy tudod használni, hogy egy pohárba melegíted a mikróba az innivalót és úgy töltöd át abba. Nem lesz olyan meleg hogy bármi olyan kioldódjon belőle. Azért hidd el be van vizsgálva a mi időnkben sem volt bpa mentes itató, cumi és játék. Ne melegíts benne ennyi és ne forrón tedd bele az inni valót.

2015. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

bocsi nem bpa mentest hanem a baby bruni ami nem mentes a bpa tól, ahogy írod, bár ki tudja lehet az is az.....

félre írtam bocsi

2015. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!