Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol 2 kicsi gyerek van, hogy...

Ahol 2 kicsi gyerek van, hogy bírjátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van két kislányom, a nagy májusban lesz 3, a kicsi 7 hónapos, imádom őket, tök jó a kis korkülönbség, de nagyon teli van a hócipőm. Állandóan ideges vagyok, soha semminek nem érek a végére, a házimunkát csak a legfontosabbakat csinálom, mindig el vagyok úszva, egyik gyerekre sincs érdemben időm, a férjemről nem is beszélve, sokszor szinte csak a gyerekek "ellátását" intézem. A nagynál tombol a dackorszak, borzasztó, nem fogad szót, szemtelen is, a kicsi meg egy "matrica" még mindig szinte állandóan fogni kell, pedig mászik, ül, áll és mégis. Semmire nincs időm, esténként mikor végre van, általában 10 körül (a nagy most már kivételesen alszik, a kicsi még nem, de már mindjárt), már semmihez nincs erőm, kedvem. Elindulni utálok velük, mert mire hárman felöltözünk,az kb 1 óra, és a kicsi legtöbbször végig üvölti az indulást, amúgy is szinte egész nap kiabál. Már teljesen ki vagyok. A férjemre nem nagyon számíthatok a gyerekek ellátásában (főzni, vásárolni szokott, mást nem), ha kivételesen itthon van sokszor azt hallgatom, hogy ő ezt nem bírja, hogy soha nincs csend! Ki hogyan ossza be az idejét, hogy minden beleférjen és hogyan tudtok nyugodtak lenni, én szinte egész nap már kiabálok! Közben pedig hálát adok a sorsnak, hogy legalább az éjszakát mindkettő átalussza, nem is kelnek túl korán, 7-fél8 körül, de olyan jó lenne néha egy kicsit tovább aludni.
2015. jan. 30. 20:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Milyen kedvesek vagytok, pedig fel voltam készülve, arra, hogy minek szültem két gyereket, meg ne rinyáljak másnak meg nem jön össze jellegű válaszokra!

Kedves "mindjárt szülő", én terhesen sokkal jobban éreztem magam, mint most, cukros lettem, diétáztam, lefogytam 15kg-ot (a teherbeesés és a szülés utáni súlyom között ennyi volt a különbség), tök fitt voltam! Most alig van időm enni, mégis visszajött 12kg, mert nem mozgok annyit (a naggyal nyáron többet mászkáltunk a kicsi nélkül) illetve mi a legegyszerűbb mikor már az éhhalál szélén vagyok, bekapni egy kis csokit vagy kekszet, illetve mikor zabálok be, este mikor már végre nyugi van! Akarnék újra diétázni, meg esetleg tornázni, de a napi 5-6X evés csak egy álom számomra. Készülj fel, mert nem egyszerű, mint láthatod, mondjuk, ha van segítséged úgy azért jobb. Én már annak is örülök, ha valaki felugrik és fogja a kicsit helyettem.

Írtam, hogy a férjem nem vigyáz a gyerekekre, külön-külön sem, max. a nagyot néha elvitte amíg jó idő volt kirándulni, de kb. ennyi. A kicsire egyáltalán nem vigyáz. Eddig egyszer ment le velük, de mire hazaért tiszta ideg volt (kb 1 órát lehettek távol) és le is lépett utána, hogy lenyugodjon. Majd, ha nagyobb lesz a kicsi, akkor jobb lesz, mert a naggyal sem igen tudott mit kezdeni, amíg kicsi volt. Most a naggyal már jól el van, csak a hisztit nem bírja.

Nem tudom miért sír a kicsi. Igazából ez mostanában lett ennyire durva, remélem, hogy csak szeparációs szorongás, mert, ha nincs a kezemben, ölemben akkor sír, meg sokszor akkor is, ha az ölemben van. Meg evés közben, meg még egy csomó helyzetben. Gondoltam, hogy a foga (a nagynál nem volt ilyen gondunk, meg sem érezte, ha jött a foga), de éjjel meg tök jól alszik, gondolom az éjjel is zavarná. Hasfájást sem hiszem, persze néha lehet, hogy zavarja egy kis puki, de nem ilyen rendszerességgel. Meg az gyanús, hogy az egyik percben síkitva ordít, majd csinálok valami vicceset és már nevet is. Úgy vettem észre, hogy a kicsi sokkal anyásabb, érzékenyebb baba, mint a nagy volt. A nagy cumizott is, sokszor szerintem neki az segített és lenyugodott, de a kicsi nem akart cumizni, az ujját szopja, de inkább csak alváshoz.

Nehéz eldöntenem, hogy van-e napirendünk, a nagynak nagyjából meg van, a kicsinek is van valamilyen, de nem annyira igazodik az órához. Szerencsére gyakran van, hogy egyszerre alszanak, akkor szoktam ebédelni, meg valamit csinálni, nagy ritkán ledőlök.

2015. jan. 30. 22:33
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek!

Lehet, hogy önző vagyok, de pont ezért nem akartam bevállalni kis körkülönbséggel a kistesót. "Mentségemre" szolgáljon, hogy a fiam 2 éves és nem alussza át maradéktalanul az éjszakát, iszonyat 2 éven vagyunk túl éjszakázás, alvásgondok terén. Erre jön, hogy a férjem is nagyon keveset van itthon, akár 2 napig nem is látja a gyereket, ő nem nagyon segít be a háztartásban. SZóval lehet, hogy olyan nekem egy gyerekkel, mint másnak kettővel :)

Viszont, amit én is észrevettem: ha én is extra ideges vagyok és csak ordítok, a gyerek is ezt teszi. Muszáj az utolsó erőből is kicsit lehiggadni és úgy állni a helyzethez. A 2 évesem ugyanez, megyünk sétálni, és ha mondom, hogy balra megyünk, ő csak azért is jobbra menne és hisztizik. Ha kedvesen elmagyarázom neki, akkor meggyőzhető, hogy miért balra kell mennünk (arra van a bolt, stb, megnézzük ezt-azt..), de ha elkezdek vele veszekedni, akkor még jobban hisztizik, hajthatatlan lesz. Öltözködés ugyanez: valamivel meg kell győznöm, ő is folyton tiltakozik, de a végén mindig elérem, hogy az utolsó hisztije azért szóljon, hogy menjek vissza a szobába és adjam rá a ruhát :)


Remélem, hogy kicsit nyugisabb lesz a helyzet nemsokára nálatok!! Olyat nem is írok, hogy "menj el kikapcsolódni", mert átérzem, hogy milyen az, amikor hosszú köröket kell lefutni még azért is, hogy pl. dokihoz eljuss, nemhogy fitness klubba...

2015. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna a soraidat.

A fiam 2 éves, a kicsi 4 hónapos. A fiam dackorszakos, vannak szuper napok, van amikor végig visítja az egész napot és nem jó neki semmi.

Én azt hittem hogy türelmes ember vagyok, hát kiderült hogy nem. Hamar felkapom a vizet, főleg a visítás visz ki az észből, olyankor úgy érzem mindjárt felrobbanok.

A kicsi jó baba, de tutti ha a nagynak rossz napja van akkor a kicsi is egész nap nyűgösködik.

Minden helységben csak belekezdek a takarításba, sehol sem végzek, már csak felületesen takarítok (elpakolás, porszívó, felmosás) mert egyszerűen nincs másra időm.

Délelőtt főzök, hogy legyen ebédre, vmi gyorsat hogy több időm jusson másra, délután főzök a férjemnek vacsit, de ezeket mind úgy hogy közben tutti vmelyiket meg kell etetni vagy tisztába kell rakni vagy le kell rakni aludni vagy fel kell ébreszteni (hogy mondjuk délután még letudjam egyszer rakni aludni).

A kisfiam hol tök jól eljátszik egyedül, hol egyfolytában értem nyavalyog, ilyenkor igyekszem vele menni játszani de akkor odaég a kaja, közben rakjak a tűzre, kész a mosás, sok a hajtogatni való jajjjj és még sorolhatnám. 1-3ig van pihi, a legkisebb neszre is felébrednek így kuksolok a szobánkban és netezek, esetleg a szobába takarítok de azt is immel-ámmal mert néha annyira kivagyok hogy nincs kedvem ahhoz sem.

Szerencsére este 8kor már tutti alszanak, éjszaka már nem kelnek (csak havi 1-2szer max), így legalább 8után nyugi van, de olyankor már másra sem vágyom csak arra hogy egy jót zuhanyozzak és nézhessem a tévét hogy vmi elvigye a figyelmemet a gyerekekkel járó mindenféléről. A férjem segít mindenben amiben megkérem de nem főz, nem takarít (nem kérem meg rá), inkább vigyáz a gyerekekre amíg elmosogatok, vagy ha a kicsi nyűgös akkor őt tartogatja stb...

A csendről ne is beszéljünk, mindkét gyerekem egész nap dumál, sikongat (persze imádom hallgatni de 2 év után minden egyes nap ezt hallgatni nem mindig gyönyör a fülemnek, főleg nem a fejemnek ami amúgy is annyira tud fájni), nem beszélve ugye a hisztikről, na és ha végre picit befogják a szájukat akkor meg hallgathatom az: Újra itt a nagycsapat, 8-as össze tartanak... cimű betétdalt, akinek fia van az tudja hogy a Thomasról beszélek ami már a fülemen folyik ki, na meg a szememen, mert mást nem is lehet nézni abban a nyamvadt tévében...

Egy szónak is száz a vége, nálunk is nehéz a helyzet, én csak reménykedni tudok hogy idővel jobb lesz.

Általában 2 hét után besokallok, egész nap üvöltözök majd este kiborulok, nagy sírás és vita a férjemmel aki szerint pihennem kellene (köszi, mikoréshogyanésamúgyis...), majd újra bírom 2 hétig.

KITARTÁS!

2015. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok

Az evésről, fittségről annyit hogy én is azért híztam meg mert egyszerűbb bekapni egy nápolyis csokit mielőtt éhenhalnék és milyen jó este 8 után amikor végre nyugi van, leülni a tv elé és ott elfogyasztani a gondosan előkészített isteni kolbászos szendvicset, inkább szendvicseket, mert ha már eszünk adjuk meg a módját, nem érem be 1-el.

Én amúgy 1 hónapja álltam neki diétázni, rohadt nehéz, 5ször enni (ahogy írják)... örülök ha 3szor leülök enni, egyik az ebéd, másik a vacsi, és este eszek almát sajttal...

Ami végre pozitív a történetemben hogy fogytam 6 kilót, de macera mert magamnak külön főzök meg készítek kaját, így azzal is plusz időm vész kárba. De vmi vmiért... muszáj lefogynom...

2015. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk három van: egy 4,5 éves, egy mindjárt 3 éves és egy 5 hónapos... Mostanában kezdek megőrülni tőlük - ilyenkor az a legjobb megoldás, ha a férjem a két naggyal elmegy valahová pár órára, pl anyósékhoz. A legnagyobbat lassan oviba adjuk majd, az is segít (remélem) a helyzeten, hogy új ingerek érik, új élményeket szerez.


A 3 évesed már tudhat egyedül öltözni, max segíteni kell neki a cippzározásban, cipőkötésben. Ha ő kész, küldd ki az ajtó elé, hogy ne melegedjen rá a ruha, utána felöltözteted a kicsit meg közben magadat. A dackorszak sajnos adott, nálunk is tombol a középsőnél. Ha van energiád, akkor próbáld meg nem magadra venni a "hülyeségeit", azaz vonatkoztass el, nem a személyed elleni merénylet, hanem tapasztalatszerzés, a saját határainak próbálgatása.


A férjednek meg örülj, hogy ilyen jó fej, hogy főz meg bevásárol. Ahol kisgyerekek vannak, ott tényleg ritkán van csend, főleg csak amikor alszanak vagy valami extra érdekes dolgot csinálnak, ez ezzel jár.


Kitartást, majd elmúlik. :)

2015. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15. vagyok. Én el sem tudnám képzelni az életemet hordozókendő, csatos hordozó nélkül. Így lehet gyerekkel a hátadon porszívózni, teregetni, világgá menni SÍRÁS, ORDÍTÁS NÉLKÜL.
2015. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!