Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segíthetnék 10 hónapos...

Hogy segíthetnék 10 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónaposan fellát 8 hónaposan már körbe ment a kiságyban. Most 10 hónapos de ha megfogom a 2 kezét az istennek sem akar lépegetni inkább leül. Hogy segíthetnék neki?
2015. febr. 1. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy segíthetsz neki, hogy hagyod magától fejlődni, majd lépdel, ha megtanul egyensúlyozni, ezt a vezetgetéssel csak hátráltatod. Még bőven ráér lépdelni, ne siettesd.
2015. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem érett meg arra, hogy egyedül járjon. Nem szabad siettetni, vezetgetni szintén nem. Az én lányom is ugyanígy volt, hét hónaposan állt fel, nyolc hónapos korától kapaszkodva járt vagy mászott. Az első születésnapja után pár nappal kezdett el önállóan járni. A legtöbb baba 12-15 hónaposan indul el, de sokat ismertem, akik 18 hónaposan kezdték és ne lett belőle semmi baj.
2015. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. febr. 1. 08:36
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Neked nincs védőnőd aki elmondja mennyire nem normális ha 10 hónapos gyerek jár akár egyedül akár kézen fogva??????? Kisfiam szintén ilyen volt, esküszöm inkább ültem volna rá csak végre ne lépkedjen egyedül 11 hónaposan. Most 3 éves, gerince nagyon be van csontosodva, lábai befelé dőlnek, térde szintén rossz tartásban van. Ez a következménye annak, hogy korán fel állt. Pedig 3 hónapos kora óta úszni is járunk vele, még is szenvedünk a korai járás következményeitől. Gyógytornászként már akkor is tudtam, hogy ennek nem lesz jó vége, de egyszerűen nem bírtam kúszásra vagy mászásra bírni, mert ő menni akart mint a tank. Kérlek ha van egy kis eszed hagyd azt a gyereket.
2015. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha minél többet mászik négykézláb, örülj neki, hogy még nem ő akar járni. Ne sürgesd, úgy lesz okos, ha sokat mászik és közben megtanul majd járni magától.
2015. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik! Ha nem tudsz normálisan írni akkor nekem ne írj! Még jó hogy le nem hülyézel itt engem. De van védőnőm! És 1 éves korára lépegetni kell a gyereknek!! Ha magától áll vagy ül fel akkor semmi baja nem lesz. Akkor van baja ha erőből ülteted vagy állítod fel. Nekem ilyenek ne írjanak! pffffffff
2015. febr. 1. 08:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elég buta kérdést tettél fel! Ha nem akar lépegetni, akkor nem kell erőltetni. Igaza van a 4-es válaszolónak. "1 éves korára lépegetni kell a gyereknek!" És ha nem lépeget, akkor mi van??? Ki mondta ezt így ilyen kategorikusan, hogy lépegetni KELL?

Egyébként meg még van két hónapja, ha már ennyire tartani akarod magad valami buta előíráshoz! Ha már felállt, meg kapaszkodva körbe megy előbb utóbb úgyis el fog indulni!

2015. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azzal segíted, ha kiveszed a kiságyból és hagyod, hogy a bútorok, fal mellett kapaszkodva lépegessen. Az egy éves koráig lépegetni kell, az pontosan azt jelenti, hogy bútorokba, kiságyába, falba kapaszkodva, támaszkodva kell lépegetnie, nem pedig kézenfogva. Azt tilos. Olvass utána, ha nekünk nem hiszel, de vezetgetni tilos a babákat, mert nem.úgy alakul ki az egyensúly érzékük és nem úgy terhelődnek az ízületeik, izmaik.
2015. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszadónak valóban igaza van. Nem, 1 évesen nem kell lépegetnie, legalábbis nem kötelező. Egy egészséges gyereknek 18 hónapos koráig kell önállóan elindulnia. A tied még csak 10 hónapos. Csodálkozol hogy leül? Persze, még csak 10 hónapos, miért sietteted? Ezzel csak ártasz.
2015. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
1 évesen kapaszkodva kell lépegetnie a gyereknek, nyugodtan elolvashatod a kiskönyvben is. Ezt pedig a te babád 8 hónapos kora óta csinálja. Nem kell izgulni, teljesen normálisan fejlődik.
2015. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!