Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes anyukák, két...

Két gyerekes anyukák, két gyerekkel dupla olyan nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretne nagyon a párom mégegyet, én is szeretnék, valahol nagyon vágyom rá, de visszatart hogy nagyon félek, hogy kétszer olyan nehéz kettővel??? Vagy azért nem? Négy évet tervezünk közéjük, vagyis négy éves lenne a nagy, mire jön a kicsi. A legnagyobb félelmem hogy ennél kimerültebb leszek, bár néha úgy érzem hogy nem igazán lehetséges :D Most 2 éves, mintagyerek, csak az alvással van baj :D Mostmár kezd jól aludni magához képest, de én még mindig nem.
2015. febr. 2. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk majdnem 3 év a különbség. Az eleje volt nehéz, amikor a nagy nem értette miért nem ugrom neki azonnal, amikor korábban egyből mentem, ha hívott. Most már (5 és 2 évesek) nagyon jól elvannak együtt, a pici mindenben utánozza a nagyot és nagyon jókat tudnak együtt játszani. Meg természetesen veszekedni is. :)

Nálunk a nagynál soha nem volt gond az alvással, a picinél annál több van. Lassan 2,5 éves és még mindig vannak nyugtalan éjszakák.

2015. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is dupla annyira,de persze..csak nehezebb. Nincs ezen mit szépíteni. Kétszer annyi figyelmet kell fordítani rájuk,de 2x annyi szeretet árad majd feléd,aminél szebb nincs is. :) Nekem 3 van,féltem,hogy mi lesz,bírok-e mindegyikkel,aztán kellemesen csalódtam. Nem volt olyan vészes. Most,hogy a nagyobb már kamaszodik, a középső is nyitogatja a szárnyait,és itt egy örökmozgó cserfes ovis,nos van mit a tejbe aprítani. :D Vannak napok,amikor elmennék lakni egy két napra a Holdra, de aztán megbékélek gyorsan,ők is lenyugszanak,és újra visszaáll a rend,és a nyugalom. De ez így a jó. Nem unatkozok. Szóval ne félj a 2 gyerektől,nem annyira vészes az,viszont 4 év legyen közöttük,jó,ha már az első legalább délelőtt oviba van,több időd jut legalább a picikére,és pihenni is tudsz egy kicsit. :)
2015. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia hát ha rám hallgatsz nem vállalsz, vagy csak úgy ha legalább de legalább egy olyan ember van a környezetedben aki azonnal a segítségedre lesz!!

Nekem 3 van persze nyilván jó szép imádom őket de nekem a páromon kívül senki segítségem sincs ,anyukám pár kerülettel arrébb lakik de mégsem segít jó néha pl szerdán vinnem kell a kicsit oltásra hát foggalmam sincs ebben a csodálatos vírusos időszakban meg ha szakad az eső hogyan oldom meg mert anyukám éppen táncolni lesz!!

Borzasztó nehéz 3 gyerekkel hidd el!!!

Én nem is gondoltam volna!!

De ez van ,nyilván az ember nem ugy szül hogy tuti van mellette valaki mert bármi történhet vele is velem is!!

amugy 6,5 éves kisfiam ,egy 2,5 éves nagyon rossz kislányom és egy 4 hónapos babám van

2015. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú hát nem lesz segítségem, most sincsen, de 2vel talán könnyebb mint 3-mal nem?:D Vagy nem tudom. Lehet hogy van olyan nehéz természetű gyerek aki 3-mal is felér.

Köszi a válaszaitokat!

Igazából azért félek legjobban, mert a lányomat sokáig szoptattam, és semmi libidóm nem volt amíg szopott, 17 hós koráig szopizott, és utána is el kellett pár hónapnak telnie mire egyáltalán elkezdett lenni valamennyi libidóm :D és féltem a házasságomat, már olyanokra is gondoltam hogy nem kéne szoptatni a 2-at, dehát ez is milyen már, hogy emiatt nem...De elég nehezen vészeltük át, viszont a férjem nagyon optimista, hogy minden terhesség más, lehet hogy most nem ez lesz, de biztos vagyok benne, mert ez elvileg hormonális dolog...Azon kívül egész nap cicin volt az első 2-3 hónapban, most ezt egy másik gyerek mellett, még ha délutánig oviban is van, elég nehéz megcsinálni. Ha már nagyobb lenne a második is, attól a helyzettől már nem félek annyira.

Mégegyszer köszi a válaszaitokat!

2015. febr. 3. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!