Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintettek lehet baja tole?

Szerintettek lehet baja tole?

Figyelt kérdés

Palackozott vizbol csinalom 9 hos fiamnak a tapszert,de nem forralom fel( nem babaviz)

8 hos koraig,mindig forraltam,de el voltunk utazva 1 hetre,szallodaba voltunk es ott nem forraltam neki. Azutan sem forraltam tobbet.

Koszi a valaszokat


2015. febr. 3. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kb 6 hós koráig adtam palackozott vízből, forralás nélkül azután hogy főztem, tejpépeztünk stb, átálltunk a csapvízre (én is azt iszom mindig)

Szóval végülis én soha nem is forraltam a vizet, a palackozottat minek, a csapvizet meg miután nyers gyümölcsöket, zöldséget is evett, nem láttam értelmét.


Szerintem nem lesz baja a babádnak, ha már nem forralod a vizet neki és azt issza, amit ti is megisztok.

2015. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne baja akkor par nap utan mar jelentkeztek volna a tunetek nala.
2015. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szállodákban lehet kérni vízforralót


amúgy jó lenne tudni miért kell egyáltalán nekik forralni a vizet, még a 3-as tápszerek útmutatójában is ezáll, ráadául friss vizet kell forralni(én meg úgy szoktam, hogy reggel felforralok egy egész lábasnyit és csak melegítek adagokat)

2015. febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy miért kell forralni? Én 5 hónapos kora óta csapvizet adok, nem forralom neki.
2015. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

találtam olyasmit, hogya vízben levő baktériumok ellen kell forralni, "viszont a méreg és a klór így sem jön ki belőle" meg olyat is, hogy:

"Az tény, s a gyártók erre is alapozzák a külön babáknak szánt vizek gyártását, hogy a gyerekeknek nem csak az ásványanyag-mennyiségben eltérő az igényük, hanem azok arányának is másnak kell lenni a felnőtt ásványvizekkel szemben. Éppen ezért nem jó a babáknak a felnőtteknek gyártott, szénsavmentes víz, ráadásul a babavizet speciális körülmények között gyártják, állítják a szakértők."


[link]

2015. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A budapesti csapvíz kiváló minőségű a hiedelemmel ellentétben. Soha nem forraltam itt egyik gyerekemnek sem, soha nem voltak betegek tőle! Vidéken forraltam. Van egy térkép a helyi vízminőségről az ANTSZ holnapján. Ez folyamatos újul. A PET paalckos vízben jóval gyakrabban van coli baktérium, mint a vezetékesben.
2015. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!