Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már végkép nem értem...

Most már végkép nem értem miért nem hízik A babám?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk oltáson ès jan 26.án voltunk a règi dokinknál ès ők mèrtèk a babámat 5140 gr ra

tegnap meg 5240 gr mèrtek tehàt 100 gr hízott 10 nap alatt nem normális ez pedig az első 3 hónapban olyan szèpen elindult a súly felfelè akkor olyan 600-800 gr-ot hìzott!!

Pedig mist már 4 inkább de 170 gr eszik

igen mielőtt le leszek szólva egyszerüen nem jön ki az 5 etetès!!


2015. febr. 5. 06:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mennyi idős? akkor most 5240? 786 amit minimum meg kell most ennie. többet lehet,kevesebbet csak jó súlyú babáknál engednek. akk kb most 680-at eszik. egyszer se tudsz egy decit etetni még vele? miért nem eszik? annyira aluszékony, vagy nem kéri? mit eszik a baba,tápot? és ha másik tápra váltanál? lehet,hogy jobban ízlene neki. vagy olyan üveg amiből könnyebben jön. Vagy ha anyatejes megpróbálhatod éjjel-hajnal fele szoptatni vagy akár hat fele álmukban szépen esznek.
2015. febr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De mért nem jön ki több étkezés? Kevés a 4, amiatt hízik lassabban. A 170ml egyszeri adagra jó, vagyis jó lenne, ha legalább 5x enne ennyit, nem csak 4ser. Ha csak 4 étkezés van, akkor kb. 200-at kellene megennie egy alkalommal.
2015. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Anyatejes vagy tápszeres? A hízás egy idő után lelassul, ha három hónapig szépen gyarapodott, előfordulhat, hogy utána egy-két hétig lassabban hízik, főleg ha olyankor van egy növekedési ugrás vagy mozgásbeli, értelembeli nagyobb fejlődés.
2015. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az orvos mit mondott? biztos volt véleménye,azt mondta nem baj,vagy kevés? nagyon babafüggő kinek mit várnak el

1-es

2015. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek. Nekünk is mondta a doki néni, ha az első időkben gyorsan hízik, akkor a következő időszakban a hízás mértéke lelassul. Fontos lenne tudni, hogy mennyi idős babáról van szó.
2015. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én gyerekemmel is hasonló volt a helyzet, mert ő is csak 4x evett. Nagyon gyorsan átaludta az éjszakát és onnantól is csak 4óránként kért enni, kb reggel 8, déli 12, du4 és este 8kor evett és egész éjszaka aludt egy hónapos kora után. Viszont ő is gyorsan megette már a 170-et is, már nem emlékszem pontosan, de az tuti, hogy 2hónaposan már4x evett 170ml-t, de 4hónaposan is pont ugyanígy. SE több, se kevesebb nem kellett neki.

Ő 3050grammal született, 2850-nel hoztuk haza. 1hónaposan 3800gramm, 2hósan 4800gramm, 3hósan 5600gramm 4hósan 6400gramm, 5hósan 6900gramm 6hósan 7100gramm volt. 5hós kora után leállt nagy súlygyarapodás, de addig jól hízott ettől a mennyiségtől is. 4hós kora után lassan kezdtük beveztni a gyümölcsöket is.

Én is sokszor megkaptam, hogy etessem 5x, de nem tudtam átállítani a gyereket. Próbáltam, de teljesen felborult a napja, nyűglődött egész nap, sírdogált- így maradutnk a 4x-i evésnél. Kevésszer kért sokat- nem minden baba "működik" egyformán- ő egy ilyen baba volt, mint a Tied kérdező.

De azért Te figyelj jobban oda, mert bár nem derült ki mennyi idős, mennyivel született a babád, de ha nem hízik, akkor több tápszer vagy anyatej kell neki, az biztos.

2015. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs ezzel semmi baj. Nem egyformán híznak a babák. Mint az utolsó is írta az elején jobban aztán kevésbé, de ez így van rendjén. Illetve hetente is változik ez. Ezért szokták azt mondani hogy 1 havi átlagot kell nézni és ha akkor nem megfelelő mértékű akkor lehetne aggódni. De ha egyébként kiegyensúlyozott, jókedvű akkor nincs semmi baj. Enyém 4,5 hónapos már jó ideje szintén csak 4x eszik (nem igényel többet, éjszakát átalussza napközben pedig reggeli -5-6 körül -, ebéd, uzsi, vacsora van - és igen mielőtt engem is bárki leszól délelőtt játék után alszik délig) és napközben 180-at este 210-et. Szép kiegyensúlyozott, boldog vigyorgós gombóc baba. Eddig se a védőnő, se a gyerekorvos nem mondta hogy gond lenne vele. Neki ilyenek az igényei. A nagyobb viszont pont az ellenkezője volt, ő volt hogy 6x is evett egy nap és éjjel is 2x. Szóval nyugodj meg, ha gond van úgyis szól a doki.
2015. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fiam 4080g született első 2.5 hónapban 6000g-os lett. Majd nem hízott tovább ilyen ütemben. 3 hónaposan volt 6100g aztán 4 hónaposan 6200g Volt tejem dögivel, nem kérte csak amennyi neki jól esett. Próbáltunk (nem viccelek) 4 féle tápszert, egyiket sem kérte. Itattam pohárból, fecskendővel, kanállal, 8 féle cumisüvegből, nem kért semmit, csak annyit amennyi neki jólesett. 4.5 hónapos volt ha jól emlékszem amikor elkezdtük a hozzátáplálást és imádta a gyümölcsöket. Picit gyorsan haladtunk, de nem volt gond, 8 hónaposan csak normál ételt evett. Egy évesen volt 9000g most 15 hónaposan 10kg Mindent eszik, makk egészséges. Mennyi idős a babád, mennyivel született? Mint utóbb kiderült, a fiamnak nem kell 6 hónaposan 8080g-nak lennie és nem kell egy évesen 12kg-nak lennie (születési súly duplázás) 6 hónaposan 6000g körül kell lennie egy évesnek 9-10kg körül kell lennie. A fiam 6 hónapos koráig a védőnő és orvos betegesen cseszegetett, hogy nem hízik a gyerek rendesen, 2 naponta vittem mérlegelni. Ahogy betöltötte a 6 hónapot már senkit nem érdekelt hogyan hízik, pedig semmi sem változott, csak anyni, hogy végre nem stresszeletek.
2015. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4 hónapos

ès 2920gr-mal született amugy igen már rn is gondoltam a luk mèretre ki is tágítottuk neki forró tűvel a cumiját !

Igen szeret aludni de ha felèbresztem akko eszik !De azt mondják sokat hog a lènyeg hogy nem csökken a súlya!

Doktornő az ègatta a világon nem mondott rá, a nagyobbik fiam is ilyen girhes vèkony !a lányom meg 2,5 èves ès 16,5 kg a fiam aki 6,5 èves ő meg 21 kg csak

2015. febr. 5. 10:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kár stresszelned. Ilyen alkat,főleg ha már másik gyereked is van ilyen... Lányom pl 2 évesen 12 kiló volt,de hozzáteszem 18hónaposan is 11,8 volt. Most múlt 4 hónappal 2 éves,most hogy 2 hete csak eszik,talán 13 kiló lett,de ha van is 13,akkor ezt a plusz 1 kilót ebben a két hétben szedte fel kizárólag. Nagyon dundi volt sokáig,még a magasságához képest is.Most meg magasságban átlag feletti,súlyban meg átlag,vagy talán picivel már alatti,tehát vékony.De nem vézna még,viszont az lesz mert ahogy látom apjára ütött. Lányom 4 hónaposan kb igy evett: 8-kor 240, fél10kor 60,alvás fél1ig,akkor 240,2kor 60,4kor evett 180-t,fél7kor 240-t,alvás reggelig.
2015. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!