Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás két...

Szeparációs szorongás két hónapja tart a babámnál. Akiknek van hasonló, mennyi ideig tartott, mikor lett jobb a helyzet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, két hónapja kezdődött a szep. szorongása. Ha nem lát, ha nincs a kezemben, sír... Elég idegörlő, semmit nem tudok csinálni tőle. Már sokmindent kipróbáltam, most az érdekel, ez mennyi ideig tart, elmúlik? Aki hasonló cipőben van, írjon valami bíztatót :)))

#szeparáció szorongás
2015. febr. 5. 09:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy még nem mászik, tehát nem tud utánam jönni (kúszik csak lassan), néha magamra kötöm, de 8,5 kiló, nehéz egy idő után... nem szoktam síni hagyni sem, így tényleg megőrülök két hónapja.
2015. febr. 5. 09:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor lesz jobb :)

Ha már mászni tud, akkor is a lábadra fog kapaszkodni. Ha járni tanul, akkor is.

Talán kicsit könnyebb lesz, ha majd elindul, mert akkor már önállóan tud téged követni. Mindenhová :D

Próbáld meg, hogy amikor pl. mosogatsz, magad mellé teszed és adsz neki valami érdekes dolgot (doboz, flakon), közben beszélgetsz hozzá. Szépen lassan el fog játszani vele 2-3 percig, majd 5 percig...hónapok múlva -amikor önállóan is felfedezi a tárgyakat- már könnyebb lesz.

2015. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hónapig volt durva, de ő már mászott utának..nem volt jobb.Konkrétan lerángatta rólam a ruhát, megállt úgy hogy mozdulni sem tudtam.Akkor azt kívántam bárcsak ne tudna még mászni.Volt hogy beraktam a kiságyba ha már nem tudtam mit csinálni tőle.Sírni hagyás híve nem vagyok próbáltam közbe énekkel mondókákkal szórakoztatni kukucskát játszani, zenét kapcsoltam táncoltam neki.

Egyszer majd azt veszed észre hogy kimész és nem sír utánadNa akkor lesztek túl az első hullámon :)

2015. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!