Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon-nagyon erős szeparációs...

Nagyon-nagyon erős szeparációs szorongás, volt hasonló helyzetben vki, mi lett a vége és mikor?

Figyelt kérdés
Annyira erős, hogy nálunk nem csak a közelemeben van, hanem a lábamba kapaszkodva sír és nem tudok vele semmit csinálni, már vártam több percet, közben a dolgomat csináltam, de nem nyugodott meg, csak sírt. Higgyétek el nem kapkodom fel, de van olyan is, hogy le sem bírom tenni. Hiába mondják az okosok, hogy "ne vegyem észre, majd megnyugszik", hát ő nem! Sőt, egyedül nem is akar játszani, csak ha leülök mellé a szőnyegre, de amint csak felülök a kanapéra, máris kapaszkodik a lábamba és tötyörög, vagy sír, de nem megy el játszani. Nagyon kiakadtam már, ma először elsírtam magam, nagyon fáradt vagyok és a párommal nincs meg semennyire sem. És ez 3 hónapja tart már és komolyan mondom csak rosszabb lett. Kedves tapasztalt anyukák, mikor lesz ennek vége, vagy mikor lesz jobb? Nincs egy percem sem semmire(a lakás romokban, éjfélkor fürdök, stb), most is csak azért tudok írni, mert éppen alszik. Nem túlzok, nálunk sajnos ennyire erős ez a szorongás. Tapasztalatokat várok, hátha vigaszt találok. Legtöbbször babakocsizunk valamerre, mert akkor elvan. Legalább bevásárolni tudunk :) Amúgy imádom a lányomat, de már kivagyok, hogy ilyen. A fiamnál nem volt ilyen problémám és már 4 éves elmúlt. Írjatok, kérlek! Köszönöm! (a lányom most 9 és fél hónapos, 3 hónapja megy ez a "szorongás")
2010. dec. 19. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Kedves anyuka én elvinném a kislányt gyermekpszichológushoz. Szánjál rá időt, elképzelhető nem egetverő a probléma, csak valahogy nem sikerül kezelned. Mást nem tudok javasolni. Nekem is lányom van de már 26 éves. Voltak neki is ilyen tulzott ragaszkodás korszakai, de hamar elmult, nem tartott 3 hónapig.
2010. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk 6 hósan kezdődött,és talán 11 hósan ért véget!


Azóta csak napjai vannak mikor ilyen!Ilyen mindenhová megyek anya után,és nem engedem el és ő sem engedhet el!


Nálunk az volt a hab a tortán,hogy sokszor aludni sem tudtam letenni,csak ha maradtam vele,vagyis ő aludt velem!Se nappal se éjjel nem aludt egyedül!Féltem hogy megszokja,és majd így marad,de nem amióta kibékült a világgal, azóta megint saját szoba saját ágy egész éjjel!

Én csak azt tudom javasolni,hogy tedd meg amit kér, (tudom sokan nem ezt mondják),de én úg ytapasztaltam hogy akkor hamarabb vége!

Bár nekem könnyebb volt annyiból,hogy nekem ő az első gyermekem, neked pedig ott a nagyobb is!Nem tudom mennyire idenkedsz a hordozókendőtől vagy mei taitól,nekünk itt is az volt a metsvárunk,mint az elején is!(De tudom ezt is sokan nem így gondolják)

De csak saját tapasztalatot tudok írni!

Meg én azt vettem észre,hogy mikor elindult akkor lett nagy a nyugalom!10,5 hósan indult el igazán és akkor (nagy meglepetésemre) akár 3 órát is eljátszott egyedül!Hátha ez majd nálatok is segít!


1 éves kislány anyuja

2010. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Kedves első! Szerinted mit tudna kezdeni a gyerekpszihológus egy 9 hónapos babával? Ez egy természetes állapot, egyszer véget fog érni, nem lehet mit tenni ellene. Én biztos nem vinném el orvoshoz emiatt. Szerintem ez is gyerekfüggő, vannak érzékenyebb, ragaszkodóbb gyerekek, akiknél ez az érzés erősebb, és tovább is tart, és vannak olyanok is akiknél elő sem jön a szorongás. Az én lányomnál 1 évesen kezdődött, most másfél, és azt érzem most kezd csak enyhűlni a szorongás. Ő is szinte minden éjjel velünk aludt, mert óránként sírt és felállt az ágyban, kéredzkedett hozzám. Most viszont nem ébred annyiszor, de ha igen, akkor is a foga miatt, és nem akar már átjönni hozzánk.
2010. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 7 hónaposan kezdődtek, egy kórházi tartózkodásnak, hercehurcának "köszönhetően". Egyszerűen félt kimenni az utcára, félt mindenkitől és mindentől. Szó szerint, ahogy leírtad, de nálunk szerencsére apukát is elfogadta.


14 hónapos koráig tartott. Egyik napról a másikra eltűnt...bár a három lépés távolságot most is megtartja a fehér ruhásoktól, legyen az köpeny, kabát, sál.


A mai napig sikítva mászik rám vagy az apjára, ha mentő szirénát hall, és gyakran a háta mögé nézeget ha megyünk az utcán, mert a vén hülye pi...csák persze, hogy hátulról támadják le, hogy de szép baba.


NEM kell rögtön pszichológus meg mittudomén...van ilyen erős szorongás. Valami történt, talán nem olyan sokk, mint nálunk, de érzékenyebb a babád külső hatásokra.


Kitartás...én a mai napig éjfélkor zuhanyozom :)

18 hónapos a babám

2010. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek :) Nagyon jól esett! Szerencsére még aludni tudunk külön, persze ő is megébred többször. Van hogy 1-2 alkalom, de pl ma éjjel vagy 20x jártam nála, volt hogy etetni, volt, hogy csak egy simire. Második válaszolónak: hasonló időben kezdte el a te babád is ezt a korszakot. Esetleg emlékszel, hogy miket csinált akkor? Mert nekem 6-6,5 hónaposan, amikor elkezdődött, akkor kezdett kúszni-mászni és most 9,5 hónaposan közlekedik kapaszkodva, pár másodpercig megáll. 10,5 hónaposan indult el a Te babád? Arra gondolsz, hogy egyedül járni kezdett? Én is nagyon tartok attól, hogy hozzászokik ahhoz, hogy állandóan felveszem, vagy magam mellett altatom el. De akkor ezek szerint ez is a dolgok velejárója és nem feltétlenül marad így. Utolsónak, hát lehet, hogy nálunk is a szorongás egyik fokozója lehet a kórház, 5 hónaposan voltunk kórházba és még 2 hétig vissza kellett járni szúrira :( Köszi mindenkinek, ma kipihentebb vagyok, pozitívan látok mindent és újult erővel indulok a napoknak :) Tegnap csupán kiborultam, besokaltam 3 hónap után. Most bízom abban, hogy ő is elkezd hamarosan járni és enyhülnek a dolgok. Köszi, köszi :)
2010. dec. 20. 07:50
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Második vagyok!

Nekem 6 hósan még csak ülni tudott...DE akkor kezdtük a hozzátápit,és szerintem megijedt hogy nem kap cicit!(De ezt csak én gondolom,nem is olvastam,nem is hallottam sehol)7 hósan kezdett kúszni, bár 6 hósan már a kiságyban fekvésből felállt kapaszkodva!

Nálunk ez hogy 6 hósan kezdődött az azt jelentette hogy napra pontosan (pedig addig minden éjjelt átaludt este 9-reggel 9-ig)Csak szopis volt 6 hóig!És akkor mi is voltunk vele dokiknál!Gyereknőgyógyásznál,mert össze volt nőve a cunija, és akkor kapottt BCG ismétlőt,mert nem fakadt ki neki!Egyik csütörtök volt a másik szombat és közötte pénteken kijött a két felső 1-es neki 1 nap alatt!Ez is lehett trauma,de szerintem inkább a cici elvesztésétől való félelem!

De akkor még ne enyhült amikor kapaszkodva járkált,sőt mikor 9,5 hósan az első önálló lépését megtette akkor csak rosszabb lett!Mert akkor mindenfelé menni kellett utána, mert hatalmasakat esett volna,mert azt hitte tud,de persze még nem!Aztán október 21-én bejött a konyhából a nappaliba vagy 7-8 méter!Na másnap már sokkal könyebb volt,de kb 1 hétre rá már nappal nem volt semmi baj!Egyedül, mindent csak egyedül akart,sőt ha segítettem hatalmas sírás kerekedett(kellett vagy 4 nap mire rájöttem)

De az éjjelek azok még néha macerásak most is!Vagyis a múlt héten 5 éjjelt átaludt :)

De ma éjjel megint szinte 4 órán át (mellettem) is csak sírdogált félig álmában!

De ez már a foga lehet!A rágó! :(

Szóval drukkolok hogy enyhüljön legalább!ÉS nagyon sok kitartást kívánok!!!!!!

Boldog karácsonyt!

2010. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) aranyos lehet, ahogy mindent ő akar egyedül csinálni :) Hát az éjszakákat illetően nem írígyellek, nálunk az legalább pihentető, bár még egyetlen egy éjszakát sem aludt végig reggelig, 1 minimum felébred, de az nem zavar, elalszik mellettem és átrakom az ágyába, vagy ha nagyon álmos, akkor egyből az ágyába rakom és alszik (bezzeg a fiam a második itthoni éjszakától kezdve átalussza az éjszakákat, "csodagyerek" ;) biztos ezért is "akadok ki" a lányomon, mert ő teljesen az ellentéte mindenben) Hát köszi a sok választ, sikerült megvigasztalódnom, illetve belenyugodni a dolgokban. Nektek is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket :)
2010. dec. 20. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Igaz régi a kérdés, de emlékszel hogy mikor enyhült a szepa nálatok. Kislányom 13 honapos és kb 9 honapos kora óta ez van mint amit leírtál. Mi hozott változást nálatok?
2018. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves #3.!

(2010.dec.19.16:42)

Elnézést, de teljesen félreérted ill. alig-alig ismered a gyermekpszicholológusok munkáját!

2022. dec. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És téves tanácsot adsz:

"..nem lehet mit tenni ellene..".

És orvosnak mondod a gyermekpszichológust...

2022. dec. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!