Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a babátokat, hogy megigya a vizet?

Figyelt kérdés
6 hónapos, eddig csak anyatejes volt, most kap már tápszert is, a hozzátáplálást is elkezdtük, szeretném megitatni, de nem issza a vizet, kilöki, és összeharapja a cumiit, hogy ne folyjon a szájába :D. Hogy lehetne megszoktatni vele?
2015. febr. 5. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én hígított gyümölcsleveket adtam neki, kb víz volt csak, de volt pici íze. Kb. 6 hótól. Először csak a mandarint itta meg és a baracklevet. (ha a mandarint 1 év után adod csak, akkor ne vedd figyelembe, hogy ezt írtam, én nem tartottam azt be, örültem, hog yiszik)

Mandarint, barackot, vagy dobozosban ilyen babydream rossmannos gyümölcslevet. Csőrös pohárból aztán ugyan ezt és mostmár csak vizet iszik, ritkán csemege a gyümölcslé. A csőrös pohár rituálé bejött. 10 hós

2015. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

5 hónaposan a kezébe adtam egy kisebb cumisüveget, 1-es lyukkal. Hagytam játszani vele. Sokszor magára borította-folyatta eleinte. Aztán megtanulta használni (pl. hogy meg kell borítani, hogy működjön, egyébként levegőt szív). Egy idő után rendeltetésszerűen használta.

Azóta is állandóan van a járókában, amikor szomjas, akkor kiszolgálja magát, külön már egyáltalán nem itatjuk. Most 9 hónapos.

2015. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem sem issza, inkább szomjan marad..:(

Kecskeméti baracklevet higítok neki, de most néztem hogy az cukrozott (érthetetlen számomra) ezért vettem neki Hamés barack-almát. Az nem tartalmaz hozzáadott cukrot. kb. 2/3-os víz arányban megissza.

üres teát sem iszik sajnos.

2015. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Baba korában én is a gyümölcslevekbe csempésztem a vizet, mint az előttem hozzászólók. Mikor nőttek a fogai, akkor elmagyaráztam neki, hogy az esti fogmosás után már csak vizet ihat. Különben jöbbek a fognyűvő manók - akik tulajdonképpen bacilusok. És persze személyes példamutatással. Különösen nyáron a kerti csapnál kicsit teátrálisan eljátszom, hogy mennyire finom volt, és jól esett ez a hűsítő pohár víz...

Ha látja a gyerek, hogy én is sok ivóvizet iszom, akkor ő is ivóvizet fog kérni, ha a kertben rohangászunk...

2015. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 éves koráig csak gyümölcs leveleket és teákat volt hajlandó inni, ezeket nagyon higítottam, szóval épp hogy csak színezett vizet ivott, viszont 1 évesen egyszer nagyon sárgáknak láttam a fogait és vert a víz hogy a sok cukortól lehet. Na onnantól kezdve csak vizet adtam neki, max gyerekteát cukor nélkül, és nagyon érdekes, de megitta. Nem kellett vele harcolnom.

Szerintem vegyél babáknak való gyümölcslevet (dm-ben vettem anno én), vagy lehet kapni granulátumos babateát, az is jó. A granulátumból én a felét adtam annak mint ami elő volt írva, gyümölcsléből egy 160 milis üvegbe kb 20 mili gyümölcslé a többi víz.

2015. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom akkor a hígított teát vagy gyümölcslét, hátha úgy elfogadja.
2015. febr. 5. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább langyosan, mint hidegen. A hőfokra is kényesek.
2015. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!