Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le tápszer...

Hogyan szoktattátok le tápszeres babátokat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

Védőnőm azt tanácsolta, hogy tíz hónapos kislányomat már ne etessem éjszaka, helyette toldjak be egy tízórait reggeli és ebéd közé. Háromszor eszik szilárdat egy nap a kicsi: reggeli, ebéd és uzsi. Ezen kívül eszik lefekvés előtt, éjfélkor és hajnalban 240 mili tápit, de a hajnalit már egy ideje nem igazán kéri. Azt mondja a védőnő, hogy az éjfélit tegyem át tízóraira és csökkentsem le 180 milire. Ha éjszaka megébred, akkor itassam meg vízzel és ringassam vissza.

Ez beválhat? Szerintetek próbáljam így? Ti hogy csináltátok?

Előre is köszi!


2013. szept. 30. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam még 8-9 hónapos korában kb.6-8x kelt, akkor kezdtem neki este 6 körül húsos főzeléket adni (mint ebédkor), majd lefekvéskor tápszert. Most 1 éves, de hajnal 2-kor megébred, de ez a korábbi sok keléshez képest istenes. Az éjszakát úgy oldottam meg, hogy az esti maradék tápszert kezdtem el vizezni, így a kb.4.kelésre már csak tápszerrel színezett meleg vizet kapott, a kelésről kb. 2 nap múlva le is szokott.

Kegyetlen vagyok??

A védőnő javaslata számomra bizarr, mert a tízórai általában délelőtt 10-kor van, a gyerek pedig éjjel kel fel, szerintem inkább este kell adni neki többet, hogy ne a gyümölcsös uzsonna legyen az utolsó étkezés.

2013. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia nálam az vált be hogy mikor én feküdnék le előtte álmában meg etetem azt így ki bírja reggelig :) és nem is ébred fel mikor eszik :)
2013. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is többször etesd őt napközben.

Legyen meg az 5étkezés!

reggeli, tízórai, ebéd, uszonna, vacsora, és lefekvéskor tápszer még. (persze a reggeli is tej)

Nekem tápszeresek voltak a fiaim, az elejétől kezdve minössze egyszer keltek enni, az egyik 3hós koráig, az időpont folyamatosan tolódott ki a hajnali órákra majd reggelre, a másik kettő pedig 4-5hetesen már teljesen elhagyta azt az egy evést is. Viszont napközben sokat ettek... A legkisebbre emlékszek még, hogy napközben 1hósan már 170ml tápszert evett egy nap 4x.

2013. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!