Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ébresszem éjjel újszülött...

Ébresszem éjjel újszülött kislányom?

Figyelt kérdés

Második baba, napközben semmit nem alszik, cserébe viszont éjszaka csak 1x kel szopizni, és rögtön alszik is tovább. A fiam nagyon rossz alvó volt, Ő még 1 évesen is többször szopott éjjel.

A kislányom elalszik este 8-kor és van, hogy csak fél 4-kor kel enni.

Szerintetek ébresszem 3 óránként? Vagy hagyjam aludni, majd Ő úgyis szól, ha éhes? Szokatlan ez a helyzet, nem gondoltam, hogy kapunk egy babát, aki nappal semmit nem alszik, ellenben alig 1 hetesen szinte átalussza az éjszakát:-)

Ti mit tennétek? Azt sem szeretném, ha a tejem bánná ezt a nagy éjszakai alvást.

Köszönöm az ötleteket.


2015. febr. 7. 03:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell!

Én akárhány gyerekorvossal, védőnővel beszéltem eddig, mind azt mondta,hogy nem kell. Jelzi a baba,ha éhes.

2015. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem sem kell ébresztened. Nekem igény szetint szopizott a babàm és nem keltekettük hanem ő jelezte mikor éhes. Nagyon jól fejlődő baba.
2015. febr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja (2-es vagyok) ne felejtsd el hogy minden baba más még akkor is ha ugyanattól a szülőpártól is származik.:)))
2015. febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szóval egész nap csak 8 órát alszik egy újszülött? Ez csak nekem fura? Egy újszülöttnél az a normális, ha nappal még csak enni ébred fel, nem hogy egész nap fenn van és éjjel is csak pár órát alszik. Én azért megkérdezném a gyerekorvost, mert tudom, hogy minden baba más, nah de ez azért durva. Ennél biztos, hogy sokkal több alvás kell az egészséges fejlődéshez! Az egy éves fiam többet alszik egy nap, mint 8 óra. Amúgy annak nem vagyok híve, hogy éjjel felkeltse bárki a gyereket, ha az szépen alszik, de nap közben mindenképpen próbáld meg szerintem letenni. Nem is értem, hogy hajnali fél 4 és este 8 között hogy nem fárad el? Az picivel több, mint 16 óra egy huzamban. Hogy? Ezt komolyan gondolja bárki? Mármint, hogy ez normális? Nem! Nem normális! Nem nyűgös nappal?
2015. febr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Éjjel ne ébreszt, nappal igen. Én legalábbis így csináltam, 6 hetes kora óta 8-10-12 órákat aludt éjjel, napról napra többet és sosem változott meg, szóval mi nyugodtan aludtunk éjjel pár hét után. Remélem, nektek is szerencsétek lesz a babával, hagyd pihenni :)

A tejet pedig fejd le éjjel, ha úg yérzed, szaporításra van szükséged, én fejtem mindig, amikor felébredtem arra, hogy feszít és sok tejem volt sokáig, a gyerek meg este 7-reggel 7 között aludt, meg alszik jól és sokat ma is.

2015. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hogyha sárgult a kórházban,igen mert visszasárgul,még többet alszik és hipp-hopp kiszárad. nem tudom ilyenkor még engem leugattak,hogy pár óra alatt egy ilyen picinek lemegy a cukra,és azért nem sír. ezek szerint az orvosok tök mást mondanak. ha úgy látod,hogy csökken a tejed,fejd majd éjszaka.
2015. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez van. Ma 3 hetes. Nappal alig tudom elaltatni, éjszaka éjfél körül alszik el és 6-kor keltem, amúgy nem kelne fel magától az tuti. Első két hétben hajnali 3-kor is keltettem de erről lebeszéltem magam, mert valamikor aludnia is kell szegénynek. Ha 6-kor kelt akkor kb 9 mire el tudom altatni, délben keltem, aztán attól függően hogy hogyan sikerül elaltatni 4 körül is keltem majd 8-kor fürdetés, szoptatás és alvás valamikor 11 éjfél körül. Alig alszik szegényem...közben persze sokat sir, fáj a hasa láthatóan, illetve van mikor éhes maradt még azt látom rajta, olyankor újabb kör szoptatás. De alvás akkor sem lesz előbb. Szóval hogy a kérdésre is válaszoljak én este már nem keltem fel, kb 6 órát alszik egyhuzamban, néha magától ébred 6 körül de nem jellemző. Nap közben igyekszem hagyni aludni 3 órát mert azért aludnia is kell nem csak enni.
2015. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vannak olyan babák, akik a kezdeti időkben alig alszanak. A gyerekorvos szerint is normális ez, most akklimatizálódik. Ez a 7-esnek szólt, szval nyugi, a Te babád hamarosan megtanul majd aludni, a fiamnak is kellett egy pár hónap, mire beállt az alvása. Addug hasfájás, nyűglődés volt alvás helyett.

Én nem látom olyan sötéten a helyzetet, az egyik kommentelő írta, hogy rettenetes, hogy nem alszik semmit az újszülöttem. Valóban aludnia kellene, de nem egyedülálló. Egyébként ma, miközben főztem, zúgott a páraelszívó, annak a hangjára gyönyörűen elaludt a pici lányunk. Igaz, hogy a fiunk játszóterezett, és nem motorozott körülötte:-)

Annak örülök, hogy éjjel alszunk, eddig legalábbis aludtunk /remélem, nem kiabálom el:-)/.

Köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 7. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!