Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg szükséges, hogy az...

Tényleg szükséges, hogy az újszülött mellett éjjel is égjen valami kis fényforrás? Egész éjjel?

Figyelt kérdés
És mit tegyünk, ha velünk van egy szobában és mi nem tudunk úgy aludni? Vagy majd megszokjuk?
2011. jan. 8. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell kitapasztalni. Mikor megszületett mi is együtt aludtunk a babával, fény nélkül. Most 20 hónapos és kb. 3-4 hónapja alszik fénnyel. Úgy láttam hogy így nyugodtabb, ja persze mostmár a saját szobájában alszik. De semmi nem kötelező.
2011. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Sokan vallják, hogy kell, mert ha sötétben van, azt hiszi anya hasában van, és nem vesz levegőt.

Én sosem égettem egyik mellett sem semmit, él mindkettő. hiszem, hogy ha ezt szokja meg, nem lesz baj,persze légzésfigyelő van.

Egy darab két ledes Smile éjjelifény van bedugva, azzal annyit látok, hogy hason van, vagy hanyatt, be van takarva, vagy nincs-amennyit kell.

2011. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megszokjuk.. mi legalábbis kénytelenek voltunk. Egy kis éjjeli fény van bedugva éjszakára, de volt mikor a karácsonyfa égő is úgy maradt, - a falon van végigfuttatva - már simán aludtunk tőle, ha a tévé úgy marad sincs gond.

Szóval meg lehet szokni.

Az én gyermekeim valószínűleg a kórházban szokták meg, ott ugye soha nincs teljesen sötét, egy neonlámpa minimum ég mindig... 1 hónap után jöhettünk haza, volt idő megszokniuk.

22 hónapos ikrek.

2011. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tudtam. Nekünk ilyet senki nem mondott, és nem olvastam erről, tényleg kíváncsi vagyok hogy ezt ti hol hallottátok?
2011. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát, én még erről a nem vesz levegőt dologról sosem hallottam, és így első olvasásra egy nagy marhaságnak tűnik. :)

Legyen nálad egy kis lámpa, ha éjjel tisztába kellene tenned, akkor láss. Különben meg kapcsold le nyugodtan. Éjjel sötét van és aludni kell. Nem lehet elég korán elkezdeni megtanítani. :)

2011. jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell. azt badarságnak tartom, hogy azért nem vesz levegőt, mert azt hiszi az nyaja hsában van a baba. légzés autómatikus, idegrendszeri szabályozáson alapuló dolog.

nálunk 1 hétig égett a kislámpa, mert ha éjjel felébredtem, megnyugodtam, hogy belátok a kiságyba. de aztán lekapcsoltam, mert mi sem tudtunk normálisan aludni, ráadásul a fiam 1x kelt enni az elejétől, amúgy reggelig aludt, ezt sötétben is el tudtam végezni, más teendő meg nem volt, mert éjjel nem is kakilt soha, pelenkázni sem kellett. így semmi szükség nem volt fényre, mert 1 hét alatt megszoktam, hogyan találom meg az ágyban, kivettem, megszoptattam, majd visszatettem és aludtunk tovább.

2011. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nekünk van kimondottan éjjeli fényünk :) kezdetektől használjuk, pont annyi fényt ad, hogy ne legyen vak sötét így a szopihoz nem kellett lámpát kapcsolnom. most már nagy, fél a sötéttől és szerintem ha nem tud aludni a lámpát nézegeti, színváltós...

engem szerencsére nem zavar, tényleg nem nagy a fénye

2011. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a hülyeség, hogy sötétben nem vesz a gyerek levegőt igaz lenne már kihalt volna az emberiség. Nem tudom miért kell minden logikátlan vackot elhinni. Nem hinném, hogy évszázadokig égették volna a tüzet/gyertyát/pertólámpát a gyerekek mellett.

Amúgy én sötétben altattam semmi baja sem lett.

2011. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 2 hétig aludtunk fénynél. Egy olvasó lámpa égett.Sajnos hozzászokott a kórházban, de szépen lassan leszoktattuk róla. Most 9 hetes és ugy alszik el hogy ég mellette a kislámpa, de ha elaludt akkor eloltom. Szerencsére éjszakánként már nem szokott felkelni, igy nincs szükségünk fényre. Eleinte előfordult, hogy reggel nyűgösebben ébredt (szerintem hiányolta a fényt) de mostanában már nem is sir reggelente...ma például arra ébredtem, hogy egyfolytában gügyögött:-)
2011. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kb. a fiam 3-4 hónapos korában hallottam először erről. Én sose égettem lámpát, nem akartam ilyesmihez szoktatni, mert szerintem ez egy fölösleges dolog. Anyukám elmesélése alapján nekem volt elég rigolyám gyerekkoromban az alvással (az ajtó ennyire legyen nyitva, a lámpa ennyire világítson - szabályozható volt -, az óra ne ketyegjen, stb.), nem szerettem volna a fiamat már újszülött korában rászoktatni valami hasonlóra, úgyis tuti lesz majd neki is valami heppje. Illetve már három éves, és így is van elég, nem hiszem, hogy még az is kéne hozzá, hogy egész éjjel égessünk egy lámpát egy olyan szobában, ahol alvás van.
2011. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!