Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érjem el, hogy éjjel...

Hogy érjem el, hogy éjjel aludjon?

Figyelt kérdés

2 hetes a kisbabám, áldott jó baba, nagyon szerencsések vagyunk eddig. Első, ezért nagyon sok kérdésem van. Az egyik, hogy kerek 3 óránként eszik magától, sosem keltegettük, beállt neki. Nappal a két etetés között végig alszik mint a bunda, pedig kint van köztünk a nappaliban, szól a tv, beszélgetünk, pont a karácsonyi nagyrohamba született bele. A fürdetés után pedig kiságy, sötét (nagyon kevés fény) és csend, hogy el tudja különíteni. De ott meg végig üvölti az egész éjszakát, bármit csinálunk. Csak akkor hagyja abba, ha karban van, pedig nappal, ha éppen odarakjuk, a kiságyban sincs semmi baja. Hogy lehetne rászoktatni valahogy, hogy éjjel van az alvás és nappal az ébrenlét? Vagy ez be fog állni magától? Már hulla vagyok, mert nappal nem tudtam pihenni semmit a rokonoktól, dolgoktól, teendőktől, éjjel meg a sírás. Most, hogy vége az ünnepeknek, már fogok tudni mellette pihenni nappal is, de hosszútávon az sem jó. Az ágyunkba pedig nem szeretnénk, ha odaszokna.

Van erre valami módszer, vagy csak idővel fog átállni valamitől? Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szüksége van rátok, fizikálisan.A mienk 2 hétig még kórházban volt(betegség miatt), mikor hazahoztam betettem a kiságyba, ott is volt egy ideig, de aztán annyira hasfájós volt, hogy áthelyeztük a mi ágyunkba. Éjszakára is. Nagyon jó érzés hogy ott van mellettünk, hiszen fontos része az életünknek.A házaséletünk is oké, persze nem abban a helyiségben a baba mellett.
2012. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kapcsold fel nála a lámpát, lehet hogy a sötét nem tetszik neki. vagy az is lehet, hogy fáj a hasa, az is este szokott intenzívebb lenni.
2012. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 4 hetes a babám, és ő is egy kis angyal, nem sír, csak ha éhes, és kb 3-4 órákat alszik. Amikor be tudjuk altatni... Most úgy vagyunk, hogy kajcsi után még mojol vagy másfél órát, és csak utána alszik be cicin... Esetleg megpróbálhatod, hogy cicin aludjon el, csak miután bealudt még várjatok tíz percet és csak azután tegyétek be nagyon óvatosan az ágyba. Hogy ha felemeled a kis karját és az súlyosan hullik vissza, akkor alszik mint a bunda, ha van egy kis ellenállás, akkor még várni kell. Azt is próbáljátok ki, hogy nappal ne hagyjátok rögtön elaludni, hanem nézegessen, pl az arcotokat, vagy sárga-narancssárga plüssöket, ezeket a színeket szeretik a picikék, és a tiétek már lassan látja is. Ha nem reagál az ilyen színű játékokra, akkor még fekete-fehéren lát, úgyhogy panda, vagy pingvin, vagy zebra... :D

És még egy: akárhányszor csak tudsz, te is szundíts egyet, mert nagy szükséged van az energiára, hogy el tudd látni a babád! Sőt, néha apa is besegíthet úgy, hogy ha te előre lefejsz egy adag (vagy két adag) anyatejet a babádnak, és apa eteti egyszer, vagy kétszer egy nap, amíg te pihensz. Én éjjelre mindig lefejek 80-80 milit, egyiket este 11 körül, másikat 5 körül (vagy amikor felébred a kicsim) adom oda cumisüvegből, és utána még szoptatok is egy negyed órát, így kb fél óra alatt megetetem és még be is alszik a kiscsaj. Próbáld ki! :D

2012. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömék úgy csinálták (náluk is ez volt a probléma), hogy reggel fürdették meg a kicsit. Azt mondta, hogy nekik bejött ez a módszer, mi nem próbáltuk, az én kisfiam alszik éjszaka, 6 hetes korától már nem is kel fel reggelig. Magától, semmit sem csináltunk vele. Többször is hallottam már ezt a fürdetős dolgot, érdemes lenne kipróbálnotok.
2012. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az ágyba nem (csak) a házasélet miatt nem szeretnénk szoktatni, hanem mindketten elég "aktív" alvók vagyunk, vagyis össze-vissza mocorgunk, és egyikőnk sem tud nyugodtan aludni, ha ott van mellettünk. Meg valahogy úgy gondolom, hogy talán könnyebb most megtanulni, hogy neki ott a kis helye, mint majd később átszoktatni. Persze, hogy szüksége van ránk, és napközben rengeteget is foglalkozunk vele, de pont ezért szeretnénk elválasztani a kettőt egymástól, az éjjelt a nappaltól. Ráadásul a férjem is este 10-ig dolgozik, én megvárom, szóval nem egyszerre fekszünk a babóval ...addig meg főleg nem rakom be egyedül a nagy ágyba.

A lámpát már próbáltuk...vagyis éjjel egy halvány fényű hangulatlámpa világít, de így sem jó. Hasfájásról szerintem nincs szó, mert olyan, mintha kis szenzor lenne a fenekkébe. Ahogy elemeljük az ágytól, abbahagyja a sírást, mintha elvágták volna, és ahogy letesszük, újra kezdi. Úgyhogy egyértelműen csak a "foglalkozzatok velem hiszti". Ezért furcsa, hogy nappal nem csinálja ezt.

A cicin mélyen elalvás jó ötlet. Vagyis eddig is ott aludt be, de valószínűleg eddig nem vártunk eleget az ágyba helyezéssel, mert rögtön böfiztetés, ami alatt felébred, elkezd nézelődni. A reggeli fürdetés is átgondolandó...lehet, hogy kipróbáljuk!

2012. dec. 28. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy tévhit, hogy fekete-fehéren lát.....nem állat!

Embertanból vettük, hogy színesen lát, de fejjel lefelé...

2012. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!