Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom miért nem...

2 hónapos kislányom miért nem akar mellből enni?

Figyelt kérdés
Sajnos nemrég meg voltam fázva és emiat ideiglenesen kevesebb tejem volz, ezért pótolni kellett.Azóta tejem lenne, viszont nem kéri a mellemet. Cumisüvegből eszik, viszont mire lefejném a tejet addigra nagyon sír, ígymarad a tápszer. A tejem emiatt van amikr kevesebb, mert napközben meg tőle nem tudok fejni. Ötlet? Nagyon zavaró ez a helyzet és már kezdem feladni az anyatejes táplálást, de emiatt bűntudatom van.

2015. febr. 9. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A rettegett cumizavar. :( Van lefejt tejed? Következő evésnél kezdd úgy hogy először cici és ha már nagyon nem megy, jöhet a pótlás, Szigorúan pohárból vagy kiskanállal.Ha Továbbra is cumisüvegből adod,esélyed sem lesz visszaszoktatni cicire. :( Kitartás,megéri!
2015. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van,ha most nem vágod ki a cumisüveget viszlát szoptatás. abból könnyen jön a tej,nem tetszik nekik azután a szopi,az nehéz munka.

[link]

én 3hetes korában vettem ezt neki,mikor már vísítva tolt mert nem akart szopizni. gyorsan visszaszokott,ma már csak ebből kap,és szépen szopik mellette. a tejnövelésre ha ez megoldodott,sokat szoptass amennyit csak tudsz,ha fáradt a baba,fejj helyette,és a napi 3liter folyadék mindenképp legyen meg. ha már szoptatsz és adsz neki pótlást,előszőr szoptass

(mindkét melledből) aztán add a pótlást.

2015. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 katalin0427 válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Sajnos a cumisüveg igaz kényelmes (sokan ezt mondják, én vitatom, hiszen a cici kéznél van, jó hőmérsékletű :)... stb ) de ha mellből szeretnéd táplálni akkor előbb a cici utána a pótlás pohárból, kanállal stb, csak ne cumisüveg legyen. (Nekem a 3. manókám 1,8 kg született ezért a kórházban voltunk 3 hetet persze szoptattam amikor ott voltam de néha a nővérek megetették mire a másik épületszárnyból odamentem, (külön épületbe rakták a súly miatt :( )mikor hazajöttünk meg kellett tanulnia a szopcsit szinte előröl, ezt csak azért írom, mert sikerült 6 hónapos koráig csak szopott, és 25 hónapig kapott anyatejet. Szóval sok sikert neked is. Menni fog csak ne add fel. Igyál sok folyadékot, vagy szoptató teát, nekem az őszibarack rostos nagyon bevált akkoriban.
2015. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat! Igyekszem napról napra, remélem sikerrel járunk 😊
2015. febr. 12. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!