Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpeszpelus 4 hónaposan?

Terpeszpelus 4 hónaposan?

Figyelt kérdés
Az orvos terpeszpelust javasolt a fiamnak, mert kötött a csípője. Pont elkezdett oldalára forogni. De már 2 hete hordja a pelust, és abba maradt a forgás. Mondta a Védőnő, hogy vissza fogja valóban a forgásban, később fog majd átfirdulni. 6 hétig kell hordani:-( volt valakinél hasonló eset? Pelus levétele után Mennyi idő múlva fog forogni? Behozza a lemaradást? Hasra lehet fektetni ezzel? Annyira kemény a poci alatt, ezért kérdezem.

2015. febr. 9. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy írok, mert a terpeszpelust mi megúsztuk rengeteg tornával, szintén kötött csípő miatt. Nektek az nem segít, vagy nem elég?
2015. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert "nem elég laza" a fiam. Konduktor szerint. Feszíti magát bármilyen gyakorlat során. Hason sem szeret sokáig lenni, bár már egyre jobban, hosszabb ideig bírja. Kb 7-9 perc.
2015. febr. 9. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 6 hetesen kapott terpeszpelenkát, és 3x6 hétig kellett hordania, kb. 5 hónapos koráig. Ő terpeszpelenkában tanult meg hátról hasra fordulni, 4 hónaposan. Unokahúgomnak kengyelt kellett hordania sokáig, amikor lekerült róla, nagyon gyorsan behozta a lemaradását. Ha az idegrendszere rendben van a gyereknek (és miért ne lenne), akkor a mozgásfejlődésével sem lesz probléma, a terpeszpelus ellenére se.

Én nem nagyon fektettem hasra babámat, míg ő maga hasra nem fordult, de sógornőm például pokrócot tett valahogy a baba hasa alá, hogy a kengyelben is tudjon kicsit hason lenni, mert az ő babája nagyon igényelte.

2015. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, picit megnyugodtam.
2015. febr. 9. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónaposan kaptuk pont mikor hasról megfordult.Utána próbált abban is s többször sikerült is de megunta mert nehéz.Én hason altattam az külön jót tesz a csípőjének neked is javaslom.Kúszni így is tudott bár csak a kezét használta.2 héttel a tpelus elhagyása után már gurult.Most 11 hós s szalad.Ne aggódj tudom szörnyű de ha megindul belegondolsz majd milyen nyugis volt akkor :D
2015. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz tényleg bíztató számomra:-)
2015. febr. 9. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk dupla pelust ajánlottak-esetleg ez nem jó neki?talán annyira nem kényelmetlen
2015. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!