Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülésnél ezt így közli az orvos?

Szülésnél ezt így közli az orvos?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm terhes,elment a dokijához és közölte az orvos,hogy 120ezer forint lesz a szülése.

A kérdésem,hogy ez egy így megy?

Ez a normális,mert én ezt eddig nem is tudtam.

A másik,hogy akinek nincsen erre 120a zsebbe,azokkal az anyukákkal mi lesz?

Direkt megszenvedtetik,váratják és flegmák lesznek vele vagy mi?



2015. febr. 10. 00:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen ez néhol ìgy megy. Ezért született a húgom az ügyeletes orvosnál.
2015. febr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki felkér egy orvost, hogy vezesse le a szülést, akkor annak igen, külön díja van. Mindenki máshogy közli, hogy mennyi lesz. Valaki nem mond összeget, de általános, hogy a vizitdíj 10xese. Mikor felkértem az orvosomat, mondta, hogy ennek külön díja van, mondtam neki, hogy tudom, ez természetes, és kérdeztem, hogy mennyi lenne. Rám bízta, azért kértem, hogy adjon támpontot, és belőttem a közepét.

Lehet ügyeletes orvosnál is szülni, nem feltétlen jár rosszabbul az ember. Bár tény, hogy egy magánorvos talán jobban odafigyel az emberre.

A magánorvosnál pedig azt kell megfizetni, hogy bármikor elérhető (legalábbis nálam így volt), a szülés akármikor induljon be, ő bejön a kórházba, ha ügyeletes, ha nem, és ott marad addig, míg le nem zajlik. Nyilván ezt nem szerelemből teszik :)

2015. febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha választott orvos, akkor így megy. Ne válasszon orvost. Nincs különbség.
2015. febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

AZ ismerősöd fogadott orvoshoz ment. A maszek meg bizony megmondja az árat.

Nekem 2 gyerekem van, így van tapasztalatom, hogy mi a különbség a maszek és az SZTK szülészorvos között.

Tudod mi? Semmi.

Míg az első fiamat fogadott orvossal született, a másik fiamnál nem volt fogadott orvos. Amikor eljött a szülés ideje a kórházban az éppen soron lévő ügyeletes orvos segített világra hozni. Ugyanolyan rendes ellátást kaptam mint az első fiamnál.

2015. febr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem 4 programozott császárom volt, 2 fogadottnál, 2 nem. Ebből a doki felelőtlensége miatt egyszer majdnem ott maradtunk, pedig fogadott volt, nem is kapott egy vasat se azok után.

A legjobb élmény pedig az utolsó volt, nem fogadott dokinál.

2015. febr. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

:-) 120 ezret akkor fizetnék, ha ő szüli meg helyettem!

A vizitdíj 10 szeresét is túlzásnak gondolom!

Ha megmondta volna az orvosom, hogy mennyiért szenvedhetem végig nála a saját szülésemet, valószínű elköszönök tőle és keresek olyat, aki nem szabja meg előre az árat, hanem rámbízza a döntést!

2015. febr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Buncselekmeny elore arat mondani, mert ezt halapenznek hivjak. Akkor tiszta sor a szules ara, ha magankorhazban szulsz. Ha allamivan mondja meg a doki, hogy mennyi a szules dija, az buncselekmeny.
2015. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

én szerintem azért van különbség, legalábbis engem a hiper szuper vajjudo szobaba tettek utana meg a legjobb szobaba, az orvosom mindennap bejott beszelgezni stb de ha vki ugyeleten szul az sem sokkal rosszabb, fajdalom igy is ugyis van.

en mondjuk a terhesgondozast fontosabbnak gondolom, es itt igenis lenyeges kulonbseg van, hogY mast ne mondjak sokkal jobb az ultrahang keszulek, genetikanal ez fontos. nem kell kilon beutaloval uhra menni, preciz az orbos, 30 perc jut rad nem pedig 5 perc, lehet este menni, ad dvdt stb akinek ez nem fontos az mehet sztkra is persze. en 160 ezret fizettem az 5 db terhes gondozasert es a szulesert osdzesen, elore tudni lehetett az osszeget, en nem bantam meg.

2015. febr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Magándokinak megvan az ára,ez van. Én annál szültem,aki épp volt.Nem volt vele gondom,ugyanis akkor jött csak,mikor már tolni kellett,végig a szülésznő volt ott,bár nem nagyon néztek rám.Hajnalban mentünk be,akkor volt a legjobb doki ügyeletben.Papírok,vizsgálat és annyi.Aztán más doki volt már,de nem nagyon vizsgálgattak,mivel latex allergiám van és a gumikesztyű latex.De este már ott nyavajogtam,hogy adjanak valamit.Hát vagy megunták ezt,vagy úgy gondolták nem jutok semmire,mivel nem tágultam nagyon,kaptam méhlazítót,rá másfél órára megvolt a gyerek.Nem tudtam volna pénzt adni neki,ha akarok sem,de én tudod azt vallom: kap fizetést,na már most miért kéne nekem még egy havi fizut odaadni,az eladó,a raktáros,a könyvelő se kap plusz egy havi pénzt ügyfelenként...

De a terhesgondozáson volt ám paraszt orvos,kérdeztem tőle valamit (nem hülyeséget,bár nem tudom mit már) erre ő meg: siessen már,nem érek rá a kérdésekre,millióan vannak kint.Hát akkor k...a be kb,és ez magándokiként is praktizál,soha nem mennék egy ilyenhez.

2015. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Persze, vannak bunkó orvosok. De tapasztalatom szerint, aki ennyire ki van hegyezve a pénzre, az szakmailag ritkán van magas szinten.


Tavaly szültem, azt az orvost kértem fel, akihez évek óta járok. Én próbáltam árat kérdezni, ő kitért előle azzal, hogy "legyünk túl rajta, legyen minden rendben, majd utána esetleg beszélhetünk róla".


Két napon ügyeletes, én sikeresen a két nap közötti éjszaka szültem. 11-kor este behívták, volt egy sor komplikáció. Levezette a szülést, majd még műtőbe is kellett vinni, onnan 7 körül toltak ki. Ő meg hétkor kezdte a következő műszakot. Délelőtt bejött rám nézni, hát nem tudom, hogy melyikünk nézett ki szarabbul.


65e-t adtunk, ő mosolyogva megköszönte és azóta is hozzá járok. A 6 hetes kontrollért nem fogadott el pénzt.

Ráadásul az ő szakértelmén múlott, hogy a komplikációk ellenére sem nekem, sem a babának nem lett maradandó károsodása, bár jó esélyeink voltak rá.


Ha az ismerősöd fővárosi, ezt az orvost jó szívvel ajánlom, tényleg kifogástalan a szakértelme.

2015. febr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!